Косплей

Гості фестивалю WEGAME зможуть побачити кращих косплеєрів з усієї України в їхнiх образах.

Косплей

Косплей

Гості фестивалю WEGAME зможуть побачити кращих косплеєрів з усієї України в їхнiх образах.

Косплей

 

Косплей – це мистецтво перевтілення. Вважається, що рух зародився в Японії і поступово набув світового масштабу. Однак передумови щодо його появи можна знайти в історії більшості країн, згадуючи різні культурні явища – від Венеційського карнавалу і до перевдягань у Санта Клауса.

Відвідай зону косплею - 1

Специфіка і особливості косплею

Якісний косплей – це не лише костюм і грим, які роблять людину зовні схожою на обраного нею персонажа, це також гра характеру свого героя, а іноді й супутні номеру декорації.

Прототипом для косплею може стати будь-який вигаданий персонаж з відеогри, фільму, мультфільму, серіалу, книги, коміксу, міфології або ж реальна особистість, яка залишила слід в історії, а то й живе у наш час. Найчастіше, косплеєр цілком копіює образ обраного героя, але є напрямки, у яких головну роль відіграє саме його авторське бачення (original).

Поняття cosplay багато хто розуміє як щось на кшталт звичайного переодягання у придбаний на ринку костюм. Косплей аніме і косплей Dota 2 здаються таким людям всеосяжною картиною цієї субкультури. Але, завдяки фестивалям, які відбуваються у всьому світі, громадськість поступово знайомиться зі специфікою такого мистецтва.

Відвідай зону косплею - 2

Яким буває косплей?

«Вікіпедія» ділить косплей на original, live action, street fashion, фотокосплей і відеокосплей. Ці варіації в основному різняться тим, наскільки точно, відповідно до прототипу, відтворюється персонаж, а також способом подачі готового матеріалу.

Live action, наприклад, має на увазі адаптацію образу до реального світу, а при косплеї street fashion – натхненниками є субкультурні напрямки, подібні до стилю «Лоліта».

Щоб зрозуміти, що таке косплей, пропонуємо скористатися дещо іншим підходом. Зазначимо, що ідентифікація з героєм – першочергове завдання. Без розуміння свого персонажа косплей перетворюється на звичайне костюмування. Разом з тим, костюм і крафт також недооцінювати не варто. Щодо їхньої різноманітності, можлива наступна класифікація:

простий косплей. До цього виду відносяться костюми, які частково або повністю складаються з готових деталей, які автор лише поєднав, створюючи свій образ. При такому косплеї, зазвичай, немає додаткових деталей на кшталт особливих аксесуарів, інструментів або декорацій;

антуражний косплей. Цей вид включає декорації, що імітують оточення, пейзаж або локацію, які звичні для обраного героя. Костюм при цьому може бути як простим, так і створеним з нуля. Головна відмінність полягає в наявності окремих від одягу інструментів передачі образу за типом зброї, робочих інструментів або технологічних пристроїв, які постійно використовуються персонажем;

крафтовий косплей. Передбачає обов'язкове створення костюма з нуля. Для нього використовуються не лише прості матеріали на зразок тканини і картону, але й більш складні у використанні – пластик, метал, ПВХ, EVA, ізолон та ін. Як і в антуражності, у цьому виді використовують декорації та інструменти за типом зброї. Наприклад, саме його стосуються складні косплеї роботів за фільмами «Трансформери» і гри Overwatch;

косплей боді-артом. Особливий вид, який передбачає промальовування деталей костюма на голій шкірі. Окремі деталі одягу та спеціальні силіконові накладки використовуються лише для того, щоб прикрити інтимні частини тіла. Аксесуари, інструменти і декорації використовуються, але не є обов'язковими.

Відвідай зону косплею - 3

На фестивалі гік- і гейм-культури WEGAME вітаються всі види косплею! Ми цінуємо ту різноманітність і креативність, з якою учасники нашого косплей-шоу підходять до втілення образів своїх персонажів. Команда організаторів вважає косплей перлиною всіх фестивалів WEGAME і з кожним роком робить шоу все більш приємним і цікавим як для учасників, так і для глядачів.

Запрошуємо і тебе взяти участь у конкурсі косплею на WEGAME 6.0, для цього потрібно лише подати заявку на сайті заходу. Якщо ж не вистачає сміливості або бажання робити свій косплей, приходь, щоб подивитися, як це роблять новачки і професіонали.

 

 

Масштабний конкурс косплея

Аксесуары для ПК та мобільних телефонів

Експозиція ігрової комп'ютерної техніки

Зона кіберспорту

Любителі та професіонали кіберспорту зможуть позмагатися на віртуальній арені.

WEGAME Awards

Перша спеціальна церемонія нагородження фестивалю WEGAME для професійних і незалежних розробників відеоігор.