Фестиваль кіберспорту WeGame 5.0 в Києві 2019 | Турнір з кіберспорту в Україні - 1

Змагання з відеоігор проводяться у світі вже два десятки років. Як справжній вид спорту League of Legends визнаний у США ще з 2013 року, а в Росії кіберспорт офіційно затверджений із 2017.

Кіберспорт — це ціла індустрія й субкультура одночасно. Турніри за кіберспортивними дисциплінами збирають мільйонну аудиторію, а призові фонди таких змагань досягають цифр із вельми привабливим кількістю нулів.

Dota 2

Призначена на багато користувачів online battle arena Dota 2 — одна з найактивніших кібердисциплін, змагання за нею проходять у всьому світі, а призові фонди вражають найдосвідченіших геймерів. Наприклад, на The International у 2018 році розіграли $ 25,5 млн.

Протягом року Valve проводить професійний сезон Dota Pro Circuit, турніри за Dota 2 транслюються на великих відеострімінгових сервісах, де їх дивляться мільйони користувачів.

  • Рік випуску — 2013-ий.
  • Найбільший турнір — The International.
  • Максимальний призовий фонд — $ 25,5 млн у 2018 році.

Counter-Strike: Global Offensive

Найпопулярніший і найвідоміший у всьому світі шутер, кіберспортивні змагання за яким проводяться з 2013 року. Кількість геймерів, які люблять CS: GO, обчислюється мільйонами. У грі дуже проста і зручна турнірна система: розробники (компанія Valve) співпрацюють із незалежними організаторами: ESL або ЕLeague.

У 2018 році формат major-змагань за шутером трохи змінили. Зараз вони складаються з трьох стадій: New Challengers, New Legends і New Champions, що відповідає LAN, груповому етапу і плей-офф. Розміри призового фонду CS: GO Major Championships досягають $ 1 млн.

  • Рік випуску — 2012-ий.
  • Найбільший турнір — CS: GO Major Championships.
  • Максимальний призовий фонд — $ 1 млн у 2018 році.

PlayerUnknown's Battlegrounds

Королівська битва PlayerUnknown's Battlegrounds, або ж скорочено PUBG, — один із лідерів в Steam. За вісім місяців після виходу було продано 18 мільйонів копій гри. Згідно із сюжетом, гравець повинен добувати ресурси і зброю, щоб стати єдиним героєм, який виживе в бою. Конкуренція там неслабка!

У 2019 PUBG Europe League стала частиною загальної кіберспортивної системи, першу європейську професійну лігу PUBG Corporation (PUBG Corp.) спільно зі StarLadder запустили в січні. Призовий фонд PUBG Europe League (PEL) і Ліги Претендентів за рік дорівнюватиме € 1 млн.

  • Рік випуску — 2017-ий.
  • Найбільший турнір — StarSeries i-League PUBG.
  • Максимальний призовий фонд — € 1 млн у 2019 році.

Зона кіберспорту на WEGAME 5.0

Фестиваль кіберспорту WeGame 5.0 в Києві 2019 | Турнір з кіберспорту в Україні - 2

Адреналін від LAN-турнірів неможливо одержати ні на одному онлайн-змаганні. Будуть вболівальники вітати вашу команду чи освищуть? Чи вдасться обійти суперників або доведеться дивитися, як вони забирають ваш приз? Офлайн-змагання змушують вийти із зони комфорту – тут гравці зустрінуться з противниками й натовпом фанатів віч-на-віч.

Фестиваль кіберспорту WeGame 5.0 в Києві 2019 | Турнір з кіберспорту в Україні - 3

Масові багатокористувацькі онлайн-ігри

Соціальні ігри

Мобільні додатки на будь-який смак

Системи віртуальної реальності

Косплей

Гості фестивалю WEGAME зможуть побачити кращих косплеєрів з усієї України в їхнiх образах.

WEGAME Awards

Перша спеціальна церемонія нагородження фестивалю WEGAME для професійних і незалежних розробників відеоігор.