Перші ігрові консолі в Україні з'явилися ще в дев'яностих. Тоді тайванська приставка Dendy справила ефект бомби, яка розірвалася серед молодих гравців. З тих пір спливло багато води. Приставки розвивалися: з'являлися нові моделі від різних виробників. Удосконалювалися й ігри для них.

Деякі ігри стали настільки популярними, що сьогодні перетворилися на окремі кіберспортивні дисципліни. 

Mortal Kombat

Усім відома серія файтингів від Midway Studios. Пам’ятаєш, як у дитинстві (а може, і не в дитинстві) грали в найперший Mortal Kombat годинами безперервно й не могли зробити жодне Fatality? Але ця гра вийшла в 1992 році, і відтоді з’явилося ще 23 частини (+ спін-оффи).

З’явилося безліч великих і маленьких турнірів. Навіть «Ігроманія» проводила свої змагання. Не залишилися осторонь і серйозні організації. Але справа дійшла й до серйозних організацій. ESL особисто проводила турніри за Mortal Kombat X. А наступна гра в серії — Mortal Kombat 11, яка ще навіть не вийшла, а вже встигла стати офіційною дисципліною EVO 2019!

 

FIFA

Трохи пізніше, ніж Mortal Kombat, вийшла інша епічна гра, яка поклала початок довгій серії, — FIFA. Вона теж з’явилася спершу на шістнадцятибітових консолях і викликала фурор серед геймерів. Тоді ми сиділи й намагалися забити головою з кутового.

Згодом FIFA стала справжнім симулятором футболу й підкорила серця мільйонів гравців. Тому не дивно, що гра стала окремою кіберспортивною дисципліною. Зараз проводиться чимало турнірів, найвідомішим із яких став FIFA eWorld Cup. Між іншим, переможець минулого турніру Rogue MSDossary отримав за своє досягнення $ 250 тисяч.

 

Косплей

Гості фестивалю WEGAME зможуть побачити кращих косплеєрів з усієї України в їхнiх образах.

WEGAME Awards

Перша спеціальна церемонія нагородження фестивалю WEGAME для професійних і незалежних розробників відеоігор.