Ні для кого не є таємницею, що найпопулярнішим видом спорту в світі є футбол. Такої відданої та великої фанатської бази не має жодна інша дисципліна.

Не дивно, що вже в 1993 році компанія Electronic Arts створила свою першу гру з серії футбольних симуляторів. FIFA International Soccer (також відома як FIFA 94) поклала початок франшизі, нові частини якої щорічно тішать шанувальників кіберфутболу в цілому світі. Зараз в основній лінійці — 24 гри, не враховуючи версії для смартфонів FIFA Mobile.

Спочатку гра виходила на приставках — Sega Mega Drive, Master System, Game Boy, ін. Зараз кожна версія доступна не тільки на найпопулярніших консолях PlayStation 4 і Xbox One, але й на ПК. Проте більшість професійних гравців все ж вважають за краще грати в FIFA на приставках.

Зараз кіберфутбол — одна з найпопулярніших дисциплін, яка швидко набирає обертів. Компанія EA Games цього року проводить Ultimate Team Championship – турнір з ФІФА 17 із загальним призовим фондом $1 300 000. Перші відбіркові тури розпочалися ще взимку, а фінал пройде в Берліні 20 травня. Події транслюються не тільки онлайн, але й на великих телеканалах. Наприклад, EA Games підписала угоду на показ турнірів з BT Sport у Великобританії та Ірландії.

Майбутній чемпіонат з ФІФА привернув чималу увагу класичних футбольних клубів. Багато професійних ФК країн Європи вже відкрили кіберспортівні напрямки, триває процес формування національних кіберфутбольних ліг.

Якщо розглядати близьке зарубіжжя, нещодавно відбувся Кубок РФПЛ з FIFA 17, в якому боролися кіберфутболісти, підписані професійними ФК Російської Федерації. Переможцем став Андрій «Timon» Гур'єв, який представляє ЦСКА. Перед турніром з'явилися кіберфутбольні склади у таких популярних в Росії клубах, як «Арсенал», «Локомотив», «Урал» та ін.

Турнір з FIFA сьогодні — вже звична подія, але найчастіше вона проходить в онлайн-форматі, що не надто сприяє престижу дисципліни. Тут доречно згадати змагання The International з Dota 2, які лише своєю масштабністю та яскравістю привертають особливу увагу не лише шанувальників відеоігор, але й широкого загалу.

Гра ФІФА 17, що вийшла у вересні 2016 року, стала знаковою для серії, ще більше розширивши її фанатську базу. Одна з головних причин успіху полягає в тому, що з виходом нової частини та анонсом Ultimate Team Championship турнір з ФІФА в форматі LAN — вже не рідкісний виняток, а дуже навіть популярна подія. Загалом змагання здійснюються на платформах PlayStation 4 і Xbox One завдяки їхній популярності серед професіоналів.

На думку експертів, 2017 рік стане ключовим у розвитку FIFA в якості кіберспортивної дисципліни. Раніше гра була надзвичайно популярною серед фанатів, але творці не підтримували її належним чином у цій галузі. Зараз, коли компанія EA Games активно розпочала популяризувати кіберспортивну складову свого продукту, слід очікувати на значні успіхи в цьому напрямку.

На фестивалі гейм- і гік-культури WEGAME на вас теж чекає турнір з FIFA 17. Це вже традиційна частина програми, що включає не тільки битви серед професіоналів і любителів, але й зустріч фанатів зі справжніми зірками кіберфутболу!

Приходь на WEGAME та покажи свої здібності в найулюбленішому спортивному симуляторі світу. Ставши переможцем нашого турніру з FIFA, ти отримаєш не тільки грошову винагороду, але й безцінний досвід, безліч позитивних емоцій і визнання ігрової громади!

Косплей

Гості фестивалю WEGAME зможуть побачити кращих косплеєрів з усієї України в їхнiх образах.

Зона кіберспорту

Любителі та професіонали кіберспорту зможуть позмагатися на віртуальній арені.

WEGAME Awards

Перша спеціальна церемонія нагородження фестивалю WEGAME для професійних і незалежних розробників відеоігор.