5 найскандальніших турнірів з кіберспорту

05 лютого 2016 5 найскандальніших турнірів з кіберспорту

Adepto BH Open 2011

Турнір: Counter-Strike 1.6

Ключова проблема була пов’язана навіть не з турніром, а з неможливістю дістатися до місця його проведення. Постраждала команда Natus Vincere. Гравців не пустили на рейс у Відні при наявності діючої шенгенської візи. Команді вдалося вилетіти наступного дня, однак у Сараєво їх також відмовились пускати. У Боснію та Герцеговину гравці прибули перед початком гри, але пропустити їх змогли лише після прибуття в аеропорт українського консула. Непорозуміння з візою були пов’язані з договором між Україною та Боснією, за яким для в’їзду українці не потребували оформлення візи. Документ було підписано, але тоді він ще не набув чинності.

Natus Vincere перемогла в турнірі. А ось заслужені €6000 не отримала.

Excellent Moscow Cup 2014

Турнір: Dota 2

Ця історія про те, як «найграндіозніший івент» перетворився у найфейловіший.

Організатори не одразу зрозуміли, що відмова китайців Newbee та LGD від LAN-фіналу – не найважливіша проблема. У перший же день виявилось, що слід було подумати про технічну підтримку та інтернет-безпеку. Через неможливість протистояти DDoS-атакам та численним труднощам було зіграно тільки один матч. Наступного дня гра закінчилась посеред ночі. Гранд-фінал в онлайні догравали через 2 місяці після запланованого строку. Такою організацією не може «похизуватися» жоден івент! Переможці з Team Empire свої чесно зароблені $30 000 так і не побачили.

Gaming Paradise 2015

Турнір: Counter-Strike: Global Offensive

Провести гру нестандартно – в готелі біля узбережжя в Словенії – було чудовою думкою. Що ж завадило гарячим матчам? Спочатку забули привезти обладнання, потім оголосили, що відеокарти для комп’ютерів вкрали. І це все – тільки в перший день. Грати почали пізніше та закінчили о 3 ранку. Другий день пройшов так само, а на третій – турнір скасували.

Щоб нікому цього не здалося замало, змагання відвідали міські правоохоронні органи та забрали документи у його учасників, пояснивши це тим, що готель не оплачено. Зрештою проблему вирішили і учасники змогли дограти. У фіналі Team Kinguin обіграла українську Natus Vincere. Про отримання призових у $30 000 переможці можуть тільки мріяти.

Major All Stars 2015

Турнір: Dota 2

Якщо організатори турніру в Малайзії хотіли привернути увагу до індустрії – ідея вдалася на славу. Приїхали найкращі європейські команди, призовий фонд становив $100 000, організатором стало одне з маркетингових агентств. Все починалось чудово: приїзд та заселення команд, продаж рекламних майданчиків. Але і фейлів не перелічити! Починаючи з того, що у коментатора був відсутній Інтернет, і закінчуючи старими Windows Server та палаючою проводкою. Боротьба з міською фауною тарганів відбувалась одночасно з ігровим матчем.

Другий день турніру врятував менеджер команди Team Empire Сергій «AnahRoniX» Биковський та міський клуб, вирішивши технічні проблеми.

Все б нічого, але виграш переможці так і не отримали. Вірогідність повторної участі професійних гравців у матчах регіону невисока.

India Gaming Carnival 2012

Турнір: Counter-Strike 1.6, Dota 1, Call of Duty, Battlefield, FIFA

Російський клуб Moscow Five, напевно, досі згадує індійський фестиваль.

У далекому 2012 році WTF Eventz оголосила про проведення масштабної події з фондом у $300 000 на усі ігри. Москвичі подали заявку. Приїхали вони у великий ангар, де сиділи за власноруч виготовленими дерев’яними столами.

Турнірна сітка, списки команд, чіткі правила – усе було для організаторів в новинку. Грати доводилось по декілька разів вже з переможеними гравцями, котрі заплатили вступний внесок ще раз.

Перенесення та скасування турнірів, як і свавілля суддів, продовжувалося цілих два дні, поки організатори не  вимкнули електрику.

Хлопці з Moscow Five намагались вжити заходів. Але врешті з їхніх номерів у готелі зникли гроші та флешки з відео. В India Gaming Carnival обіцяли подати позов до суду та звинуватили москвичів у брехні.

Призові дістались організаторам.

Цікаві новини

Запеклий котолюб і засновник Cat & Cat Games Костя... Запеклий котолюб і засновник Cat & Cat Games Костя...

Членом журі премії WEGAME Awards на шостому фестивалі гік- і гейм-культури стане засновник Cat...

Членом журі премії WEGAME Awards на шостому фестивалі гік- і...

31 березня 2020
Засновник Beatshapers Олексій Меншиков стане судде... Засновник Beatshapers Олексій Меншиков стане судде...

Зустрічайте члена журі WEGAME Awards – крутого розробника, експерта з VR і CEO в...

Зустрічайте члена журі WEGAME Awards – крутого розробника, експерта з...

23 березня 2020
Реєстрацію номінантів WEGAME Awards продовжено до... Реєстрацію номінантів WEGAME Awards продовжено до...

Дати WEGAME 6.0 змінені – у цьому році фестиваль пройде 13-14 червня. Традиційне нагородження...

Дати WEGAME 6.0 змінені – у цьому році фестиваль пройде...

18 березня 2020