5 найскандальніших турнірів з кіберспорту

05 лютого 2016 5 найскандальніших турнірів з кіберспорту

Adepto BH Open 2011

Турнір: Counter-Strike 1.6

Ключова проблема була пов’язана навіть не з турніром, а з неможливістю дістатися до місця його проведення. Постраждала команда Natus Vincere. Гравців не пустили на рейс у Відні при наявності діючої шенгенської візи. Команді вдалося вилетіти наступного дня, однак у Сараєво їх також відмовились пускати. У Боснію та Герцеговину гравці прибули перед початком гри, але пропустити їх змогли лише після прибуття в аеропорт українського консула. Непорозуміння з візою були пов’язані з договором між Україною та Боснією, за яким для в’їзду українці не потребували оформлення візи. Документ було підписано, але тоді він ще не набув чинності.

Natus Vincere перемогла в турнірі. А ось заслужені €6000 не отримала.

Excellent Moscow Cup 2014

Турнір: Dota 2

Ця історія про те, як «найграндіозніший івент» перетворився у найфейловіший.

Організатори не одразу зрозуміли, що відмова китайців Newbee та LGD від LAN-фіналу – не найважливіша проблема. У перший же день виявилось, що слід було подумати про технічну підтримку та інтернет-безпеку. Через неможливість протистояти DDoS-атакам та численним труднощам було зіграно тільки один матч. Наступного дня гра закінчилась посеред ночі. Гранд-фінал в онлайні догравали через 2 місяці після запланованого строку. Такою організацією не може «похизуватися» жоден івент! Переможці з Team Empire свої чесно зароблені $30 000 так і не побачили.

Gaming Paradise 2015

Турнір: Counter-Strike: Global Offensive

Провести гру нестандартно – в готелі біля узбережжя в Словенії – було чудовою думкою. Що ж завадило гарячим матчам? Спочатку забули привезти обладнання, потім оголосили, що відеокарти для комп’ютерів вкрали. І це все – тільки в перший день. Грати почали пізніше та закінчили о 3 ранку. Другий день пройшов так само, а на третій – турнір скасували.

Щоб нікому цього не здалося замало, змагання відвідали міські правоохоронні органи та забрали документи у його учасників, пояснивши це тим, що готель не оплачено. Зрештою проблему вирішили і учасники змогли дограти. У фіналі Team Kinguin обіграла українську Natus Vincere. Про отримання призових у $30 000 переможці можуть тільки мріяти.

Major All Stars 2015

Турнір: Dota 2

Якщо організатори турніру в Малайзії хотіли привернути увагу до індустрії – ідея вдалася на славу. Приїхали найкращі європейські команди, призовий фонд становив $100 000, організатором стало одне з маркетингових агентств. Все починалось чудово: приїзд та заселення команд, продаж рекламних майданчиків. Але і фейлів не перелічити! Починаючи з того, що у коментатора був відсутній Інтернет, і закінчуючи старими Windows Server та палаючою проводкою. Боротьба з міською фауною тарганів відбувалась одночасно з ігровим матчем.

Другий день турніру врятував менеджер команди Team Empire Сергій «AnahRoniX» Биковський та міський клуб, вирішивши технічні проблеми.

Все б нічого, але виграш переможці так і не отримали. Вірогідність повторної участі професійних гравців у матчах регіону невисока.

India Gaming Carnival 2012

Турнір: Counter-Strike 1.6, Dota 1, Call of Duty, Battlefield, FIFA

Російський клуб Moscow Five, напевно, досі згадує індійський фестиваль.

У далекому 2012 році WTF Eventz оголосила про проведення масштабної події з фондом у $300 000 на усі ігри. Москвичі подали заявку. Приїхали вони у великий ангар, де сиділи за власноруч виготовленими дерев’яними столами.

Турнірна сітка, списки команд, чіткі правила – усе було для організаторів в новинку. Грати доводилось по декілька разів вже з переможеними гравцями, котрі заплатили вступний внесок ще раз.

Перенесення та скасування турнірів, як і свавілля суддів, продовжувалося цілих два дні, поки організатори не  вимкнули електрику.

Хлопці з Moscow Five намагались вжити заходів. Але врешті з їхніх номерів у готелі зникли гроші та флешки з відео. В India Gaming Carnival обіцяли подати позов до суду та звинуватили москвичів у брехні.

Призові дістались організаторам.

Цікаві новини

Косплеєри WEGAME 4.0 – в огляді одного з YouTube-каналів

Король-ліч і Смертокрил, Сомбра з маріонеткою Жнеця, Дейєнеріс Таргарієн зі своїми «дітьми», Лара Крофт та інші герої особисто відвідали WEGAME...

24 квітня 2018

Спонсором зони «MK:X і FIFA» на WEGAME 4.0 стала компанія Logitech

На WEGAME 4.0 компанія Logitech представить власний стенд, де можна буде протестувати інноваційні геймерські продукти. Крім того, вона виступить партнером...

20 квітня 2018

Як геймеру поліпшити ігровий досвід за допомогою нових технологій?

Навіщо потрібна соціальна мережа для геймерів і як працює матчмейкінг-система? На ці питання відповість senior business development manager CRYCASH Олександр...

19 квітня 2018