Apex Legends: з новинки в «легенду», або чим хороша королівська битва від Respawn

14 лютого 2019 Apex Legends: з новинки в «легенду», або чим хороша королівська битва від Respawn

На початку лютого відбувся реліз Apex Legends для ПК, PS4 і Xbox One. Безкоштовна Battle Royale вже за перший день привернула 2,5 млн унікальних користувачів. Що так зачепило геймерів у новинці від Respawn Entertainment? Чим гра схожа на інші хіти цього жанру?

Apex Legends vs PUBG і Fortnite. Кількість гравців

Через вісім годин після релізу Apex Legends генеральний директор Respawn Entertainment Вінс Зампелла оголосив, що в грі вже нараховується один мільйон унікальних користувачів. Трохи пізніше розробники повідомили, що за першу добу в Apex Legends встановлений рекорд — 600 000 гравців перебували в грі одночасно.

Для порівняння: у вересні 2017 року, коли вийшла Fortnite, Epic Games оголосила про те, що за перші 24 години в неї зіграв один мільйон людей. А ось в PUBG за останній місяць налічувалося понад 450 000 одночасних гравців.

Apex Legends: вісім персонажів з особливими навичками

Унікальність цієї королівської битви полягає в тому, що її дії розгортаються у всесвіті Titanfall через 30 років після основних подій. У такий спосіб, гра виразно привертає увагу фанатів франшизи знайомим середовищем та ігровою механікою.

Головна особливість Apex Legends — її герої. Геймеру необхідно вибрати одну з восьми легенд, для кожної з яких характерні свої нюанси, які дають персонажу унікальні навички. Наприклад, можна грати за героя, який здатний завдати максимального урону, або ж за персонажа, який володіє навичками хілера. Попри спільний з Titanfall всесвіт, у Apex Legends є і свої особливості. Наприклад, герої не пілоти й мають чіткий набір особливостей і вмінь.

У кожного з персонажів є по три навички: технічна, пасивна та спеціальна. Технічну можна використовувати на постійній основі, вона швидко відновлюється й діє локально. Пасивні навички й те, як вони проявляються, залежать від ситуації й обставин, у які потрапляє персонаж: під час певних умов вони застосовуються автоматично. Це особливе вміння діє таким же чином, як і героїчна здатність з Overwatch, тобто вимагає часу на заряд, але вона дуже потужна й сильно впливає на результат битви.

Також персонажі Apex Legends можуть збиратися в групу по троє осіб і комбінувати свої здібності на полі бою в різних варіантах. В інших популярних Battle Royale зразка PUBG і Fortnite такого немає.

Тренувальний режим Apex Legends

У версії, яка доступна для завантаження після релізу, уже є тренувальний режим, у якому можна відточити навички одного з героїв. Для навчання доступний полігон для бігу, а також тир із дуже великим арсеналом зброї. На жаль, у грі немає розширеного навчального курсу, але й базовий варіант тренувань уже можна вважати чималою перевагою. Адже він уже є в грі зі старту, на відміну від тієї ж PUBG, де локація для тренувань з’явилася лише через два роки після релізу.

У режимі навчання Apex Legends геймер може освоїти, як користуватися тим чи іншим видом зброї, як рухатися залежно від місцевості. А ось додаткові навички, наприклад роботу з інвентарем, доведеться отримувати безпосередньо в процесі гри.

Система міток і переміщення

Ще одним безсумнівним плюсом Apex Legends є спеціальна система міток у грі. Вона дає можливість швидко і просто зазначити локації завдяки мишці, хоча сама карта Apex Legends, у порівнянні з іншими королівськими битвами, досить компактна: це Каньйон Кінгс, який вміщує в себе 60 учасників.

Також можна маркувати зброю та інвентар, а ще ставити мітки на супротивників, що зручно для внутрішньогрупової комунікації без слів (розумна система зв’язку). Для більш комфортного переміщення картою в грі є компас — у цьому Apex Legends схожа на PUBG, де теж є мітки й навігаційний пристрій.

В Apex Legends, на відміну від Titanfall, своя система скидання: загони можуть вибирати і вирішувати, де вони будуть висаджуватися. Режим групової висадки працює за замовчуванням: ключовий гравець загону зазначає локацію, а решта приєднуються до нього автоматично. Висадка відбувається дуже динамічно, оскільки загін робить це з одними реактивними ранцями, за часом дія займає стільки ж, скільки і висадка в PUBG.

Воскресіння побратимів і механіка гри

Королівська битва Apex Legends може похвалитися зручною механікою для роботи з інвентарем. Коли гравець бере предмет, система інвентарю автоматично прикріплює аксесуари і спорядження до потрібної зброї. Збирати й розкладати інвентар можна на високій швидкості, під час цього всі предмети підсвічуються підказками. Завдяки спеціальним іконкам можна легко зрозуміти, чи підходить цей тип боєприпасів або поліпшення до стволів. В Apex Legends — аналогічно Fortnite — немає сегментації інвентарю, а це дає широкі можливості для його використання.

Але головна відмітна особливість механіки гри — це Respawn Beacons. Респаун у подібному форматі не працює ні в PUBG, ні в Fortnite: в Apex Legends побратима можна не тільки підняти, але і воскресити з мертвих усього за 20 секунд. Для цього потрібно дістатися до спеціальної локації — маяків відродження, які окремо відзначені на карті.

Apex Legends: ігровий контест із призовим фондом

Respawn Entertainment зробила свою гру Apex Legends безкоштовною, але всередині гри доступні кастомізовані «плюшки» за гроші. До речі, на характеристики персонажа платні бонуси ніяк не впливають, вони лише можуть змінювати зовнішній вигляд героя. Як в PUBG і Fortnite, геймери можуть придбати Battle Pass, щоб отримати ранній доступ до ексклюзивних предметів, які також можна заробити в ігровому процесі.

Крім сезонів, очікується, що в Apex Legends будуть представлені спеціальні тематичні події і, можливо, нові оновлення персонажів і кастомних предметів.

Тим часом уже анонсований перший великий турнір на платформі прямої трансляції Twitch. Змагання називається Twitch Rivals Apex Legends Challenge і відбудеться 12 і 19 лютого. Twitch підтвердив, що в турнірі братимуть участь 48 стрімерів, а призовий фонд складе 200 000 доларів.

У кожному етапі візьме участь 16 загонів по три гравці в кожному. Команди будуть намагатися заробити якнайбільше балів: п’ять очок присуджується за кожну перемогу в матчі, +1 очко — за кожне вбивство. Геймерам доведеться максимально використовувати переваги Apex Legends, зокрема кошти розумної комунікації й респаун, а також показати, наскільки добре вони освоїли навички конкретних персонажів.

Цікаві новини

Запеклий котолюб і засновник Cat & Cat Games Костя... Запеклий котолюб і засновник Cat & Cat Games Костя...

Членом журі премії WEGAME Awards на шостому фестивалі гік- і гейм-культури стане засновник Cat...

Членом журі премії WEGAME Awards на шостому фестивалі гік- і...

31 березня 2020
Засновник Beatshapers Олексій Меншиков стане судде... Засновник Beatshapers Олексій Меншиков стане судде...

Зустрічайте члена журі WEGAME Awards – крутого розробника, експерта з VR і CEO в...

Зустрічайте члена журі WEGAME Awards – крутого розробника, експерта з...

23 березня 2020
Реєстрацію номінантів WEGAME Awards продовжено до... Реєстрацію номінантів WEGAME Awards продовжено до...

Дати WEGAME 6.0 змінені – у цьому році фестиваль пройде 13-14 червня. Традиційне нагородження...

Дати WEGAME 6.0 змінені – у цьому році фестиваль пройде...

18 березня 2020