Авторське право у геймдеві: як захистити свій прибуток і майно?

23 червня 2017 Авторське право у геймдеві: як захистити свій прибуток і майно?

20 червня в HUB 4.0 відбувся майстер-клас з юридичних аспектів геймдеву «Game Defenсe: захисти свій прибуток і майно». Провела його Світлана Мальована – співзасновник і керівник технологічного стартапу Raccoon.World та консалтингової компанії Olans Group. Модератором виступив Ігор Поспішний – організатор Indie Cup і співвласник агенції GTP Media.

Світлана представляла Raccoon.World на WEGAME 2.0, а Ігор був суддею WEGAME Awards на третьому фестивалі. Ми не оминули цю подію та вирішили докладніше розповісти про неї нашим читачам. До речі, в залі був присутнім ще один знайомий нам фахівець – Юрій Шевага, спікер WEGAME 2.0.

Авторське право у геймдеві: як захистити свій прибуток і майно? - 1

Чому важливо захистити свою гру юридично?

Не тільки інді-проекти, але й чимало великих студій з розробки ігор зазвичай не приділяють достатньо уваги документації. Хоча бюрократія з творчістю важко сумісна, позбутися законного заробітку через відсутність якогось папірця вкрай неприємно.

Особливо дивувалися відвідувачі майстер-класу тому факту, що не підписаний договір про передачу прав призводить до того, що 50% від монетизації гри має право вимагати кожен, хто створив якийсь її компонент (скажімо, саундтрек). Добре, коли таким мисливцем за наживою виявиться лише один, адже прибуток зменшуватиметься у разі збільшення числа її одержувачів.

Авторське право у геймдеві: як захистити свій прибуток і майно? - 2

Чи достатньо укласти NDA?

Угода про нерозголошення конфіденційної інформації – звична річ у геймдеві. Більшість присутніх на майстер-класі не одноразово укладали його, але лише кілька з них знають його реальну силу. Як зазначила Світлана, NDA має швидше психологічний, ніж юридичний, вплив.

Він може бути непрямим доказом під час судового розгляду, але таке порушення вкрай складно довести. Підписувати його варто, але слід враховувати, що цей договір не скасовує необхідності укладати інші угоди з працівниками.

Що дає гейм-проектам краудфандинг?

Світлана, Ігор і більшість відвідувачів одразу погодилися з твердженням, що зараз краудфандинг має більшу дію в якості PR, аніж як засіб монетизації. Важливо підходити до кампанії вдумливо, заздалегідь ознайомившись з усіма правилами обраного майданчика.

Також оговорили тему привабливості краудсейлу – кріптовалютного аналога краудфандингу. На краудсейл-майданчиках конкуренція менша, простіше привернути до себе увагу. До того ж, оскільки це відносно нова послуга, чимало користувачів підтримують різні проекти навіть з простої цікавості.

Авторське право у геймдеві: як захистити свій прибуток і майно? - 3

Ще кілька юридичних фактів

Готуючи документацію на передачу прав, остерігайтеся двох головних небезпек: занадто розпливчастого формулювання та надмірно детального опису. Щоб уникнути ускладнень, варто шукати золоту середину. Для спрощення завдання Світлана порадила додавати до документації роздруківки сценаріїв, скріни артів та ін.

Сертифікуючи ПЗ, зазвичай обирають 42-й клас. Якщо гра поширюється на носієві – це 9-й клас сертифікації, а для реклами та просування використовують 35-й клас.

Оскільки комп'ютерні програми законодавчо прирівнюють до літературних творів, авторське право вступає в силу з моменту створення продукту. Проте, слід документально підтвердити цей факт і, відповідно, свої права.

Авторське право у геймдеві: як захистити свій прибуток і майно? - 4

На майстер-класі обговорили й безліч інших важливих тем стосовно юридичних аспектів геймдеву. Перед, під час і після події відвідувачі мали можливість ставити будь-які запитання, а деякі ще й поділися власними кейсами на тему.

Читай більше цікавого в розділі «Новини»!

Цікаві новини

Готовий набір для стримінгу: Canon представила EOS... Готовий набір для стримінгу: Canon представила EOS...

Значна кількість стримерів-початківців стикається з проблемою вибору відповідного обладнання та надовго зависає на цьому...

Значна кількість стримерів-початківців стикається з проблемою вибору відповідного обладнання та...

02 липня 2020
Членом журі WEGAME Awards стане керівник львівсько... Членом журі WEGAME Awards стане керівник львівсько...

Зустрічайте нового члена журі конкурсу WEGAME Awards – керівника львівського офісу Gameloft Романа Гармаша!...

Зустрічайте нового члена журі конкурсу WEGAME Awards – керівника львівського...

08 квітня 2020
Запеклий котолюб і засновник Cat & Cat Games Костя... Запеклий котолюб і засновник Cat & Cat Games Костя...

Членом журі премії WEGAME Awards на шостому фестивалі гік- і гейм-культури стане засновник Cat...

Членом журі премії WEGAME Awards на шостому фестивалі гік- і...

31 березня 2020