Майбутнє ігрової індустрії: сім нових захопливих технологій

04 листопада 2019 Майбутнє ігрової індустрії: сім нових захопливих технологій

Мрієш про ігри з повним зануренням в атмосферу, як у фільмі «Джуманджі»? Ці фантазії не такі вже й далекі від реальності. Давай разом оцінимо, до чого дійшли сучасні технології та як саме вони змінять гейм-індустрію в майбутньому.

Розпізнавання обличчя та голосу

Розпізнавання обличчя та голосу

Технологія розпізнавання обличчя використовується в багатьох сферах – для ідентифікації людини та забезпечення безпеки. Через це розробляються все більш досконалі 3D-сканери, які можуть точніше оцифрувати дані. Розпізнавання облич також застосовується в роботі дизайнерів, для створення кіно та відеоігор.

Розвиток технології передбачає, що незабаром геймери зможуть сканувати свою зовнішність, щоб створювати в іграх схожих на себе персонажів. Наприклад, пристрій Real Sense 3D Camera від Intel вже дає змогу розробникам впроваджувати технології, які сканують 78 точок на обличчі людини та точніше виявляють емоції.

До подібних інновацій належить і розпізнавання голосу людини. Voice Controlled Gaming не нова технологія, але її можливості для ігрової індустрії поки використовуються не повністю. Завдяки розпізнаванню голосу можна буде керувати ігровим процесом від початку та до кінця. Навіть вмикати та вимикати приставку.

Зчитування жестів

Зчитування жестів

Завдяки технології з контролю рухів тіла можна рубатися в улюблені ігри зовсім не торкаючись кнопок чи джойстиків. Intel RealSense зчитує жести та певні рухи тіла людини, перетворюючи їх у потрібні команди в грі. Це спрощує взаємодію з ігровими гаджетами та робить процес більш реалістичним і природним.

Спеціальна 3D-камера розпізнає 22 точки на руці геймера та завдяки технології управління жестами передає їх ігровому пристрою. Таким чином, людина може просто та швидко взаємодіяти з предметами в грі, боротися з противником, використовувати зброю в шутерах від першої особи.

Віртуальна реальність

Віртуальна реальність

Звісно ж, ти чув про цю технологію вже багато разів, але віртуальна реальність учора – не те ж саме, що сьогодні. Розробники VR-гарнітур усіма силами намагаються вдосконалити свої пристрої, щоб надати ігрового процесу більше натуралістичності. Сьогодні технологія віртуальної реальності доступніша за ціною, ніж ті ж три роки тому.

Один із найпопулярніших пристроїв VR – окуляри Oculus Rift, які відрізняються від старіших версій гарнітур оглядом у 110 градусів. Уже з’являються виробники, які анонсують девайси з оглядом 120 градусів, але в плані надійності та зручності поки лідирують Oculus. Віртуальна реальність допомагає отримати більше вражень в іграх як від першої, так і від третьої особи.

Доповнена реальність

Доповнена реальність

Ця технологія відрізняється від віртуальної реальності тим, що накладає віртуальні елементи на вже наявний простір. Завдяки AR ціла кімната може стати ігровим майданчиком і перетворити знайомий інтер’єр, скажімо, у фантастичний ліс.

Над розробкою все більш досконалих окулярів і шоломів для доповненої реальності активно працюють відомі техногіганти на зразок Microsoft. Творці ігор теж не відстають, впроваджуючи елементи доповненої реальності в нові продукти. Поки нікому з них не вдалося повторити успіх Pokemon Go, але впевнені – усе ще попереду. До речі, у цьому році автори «покемонів» випускають AR за Гаррі Поттером!

Хмарні ігри

Хмарні ігри

Ще одна сучасна технологія, яка розвивається стрімкими темпами – хмарні дані. І її теж можна (і навіть потрібно) використовувати в ігровій індустрії: розробники з компанії Google так і вчинили. Їхня нова хмарна платформа під назвою Stadia дасть змогу геймерам грати, не завантажуючи нічого собі на пристрій.

Технічні обмеження гаджетів більше не впливатимуть на якість: користувачам знадобитися лише надійний та швидкісний інтернет-зв’язок. Stadia буде здатна транслювати ігри з частотою 60 кадрів на секунду, водночас розширення становитиме 4K. Представники компанії обіцяють із часом прокачати показники до 120 кадрів на секунду й розширення 8K. І це, здається, тільки початок.

Якісніша графіка

Якісніша графіка в іграх

Графіка відеоігор з кожним роком стає все кращою та реалістичнішою. Щоб створити персонажа, тепер можна повністю оцифрувати живого актора, перенести на екран його міміку та жести. Промальовування деталей теж стає все кращим, даючи геймеру змогу відчувати максимум емоцій від гри.

Однак для всієї цієї краси необхідні якісніші дисплеї. Останнє слово техніки тут – монітори з роздільною здатністю 4K. Такі екрани передають максимум кольорів і забезпечують ідеальну чіткість, а отже, грати можна на найвищих налаштуваннях.

Підсумки

Творці ігор і виробники техніки продовжують бій за те, щоб привернути увагу користувачів до свого продукту. Геймери ж від цього тільки виграють, оскільки на сучасному ринку з’являється все більше чудових новинок і якісних девайсів. Залишається тільки вибирати та насолоджуватися процесом!

Цікаві новини

Засновник Beatshapers Олексій Меншиков стане судде... Засновник Beatshapers Олексій Меншиков стане судде...

Зустрічайте члена журі WEGAME Awards – крутого розробника, експерта з VR і CEO в...

Зустрічайте члена журі WEGAME Awards – крутого розробника, експерта з...

23 березня 2020
Реєстрацію номінантів WEGAME Awards продовжено до... Реєстрацію номінантів WEGAME Awards продовжено до...

Дати WEGAME 6.0 змінені – у цьому році фестиваль пройде 13-14 червня. Традиційне нагородження...

Дати WEGAME 6.0 змінені – у цьому році фестиваль пройде...

18 березня 2020
Увага! Реєстрація на WEGAME 6.0 ESPORTS CHAMP і да... Увага! Реєстрація на WEGAME 6.0 ESPORTS CHAMP і да...

У зв’язку з перенесенням фестивалю гейм- і гік-культури на 13-14 червня ми продовжуємо реєстрацію...

У зв’язку з перенесенням фестивалю гейм- і гік-культури на 13-14...

17 березня 2020