Що таке кіберспорт? Офіційно визнані дисципліни та популярні ігри

26 лютого 2018 Що таке кіберспорт? Офіційно визнані дисципліни та популярні ігри

Комп'ютерні ігри вже не були просто розвагою у 1997 році, у день заснування CPL, яка запровадила перший турнір з Quake. Росія стала першою у світі країною, яка офіційно визнала кіберспортивні ігри. Списки країн, які визнали кіберспорт, поповнюються досі, індустрія залучає багатомільйонні інвестиції у всьому світі.

Зараз РФ офіційно визнано 4 кіберспортивні дисципліни. Перелік:

  • змагальні головоломки;
  • бойова арена;
  • технічний симулятор;
  • стратегія в реальному часі.

З огляду на те, що таке кіберспорт – а це, перш за все, спорт, – не кожна гра підійде для змагання. В іграх обов'язково повинен переважати фактор навички, а не випадковості.

Кіберспортивні ігри: список 7 найпопулярніших дисциплін

1. Dota 2

Wegame: Що таке кіберспорт? Офіційно визнані дисципліни та популярні ігри - 1

На першому місці у списку – легендарна Dota 2, яка давно не потребує реклами. У неї грають мільйони людей у всьому світі, а призові фонди чемпіонатів містять суми з шістьма нулями.

2. League of Legends

Wegame: Що таке кіберспорт? Офіційно визнані дисципліни та популярні ігри - 2

Друга за популярністю у світовому кіберспорті – RPG-гра. У 2013 році американський уряд офіційно визнав гравців «Ліги Легенд» спортсменами.

3. Heroes of the Storm

Wegame: Що таке кіберспорт? Офіційно визнані дисципліни та популярні ігри - 3

Досить затребуваний напрямок у кіберспорті. Heroes of the Storm від компанії Blizzard цінується геймерами усього світу завдяки простоті, феєричності та зручності.

4. Hearthstone

Wegame: Що таке кіберспорт? Офіційно визнані дисципліни та популярні ігри - 4

Культовий Hearthstone також є досить частим «гостем» на чемпіонатах з кіберспорту. А у 2014 році Hearthstone навіть мав честь провести власний чемпіонат світу з призовим фондом $ 300 тисяч.

5. StarCraft 2

Wegame: Що таке кіберспорт? Офіційно визнані дисципліни та популярні ігри - 5

StarCraft 2 – це популярна космічна стратегія, яка завоювала серця мільйонів гравців на всій планеті. На сьогоднішній день існують навіть ігрові ліги з «Старкрафту». Також регулярно проводяться різні чемпіонати і змагання.

6. Counter-Strike

Wegame: Що таке кіберспорт? Офіційно визнані дисципліни та популярні ігри - 6

Культовий Counter-Strike вже понад 10 років є найбільш відомим онлайн-шутером у світі. Звичайно ж, що з цієї гри також проводяться турніри, крім того, вона має досить міцні позиції у ніші кіберспорту.

7. Mortal Kombat

Wegame: Що таке кіберспорт? Офіційно визнані дисципліни та популярні ігри - 7

Цей легендарний файтинг, як і Dota 2, просто-таки не потребує реклами. Не одне покоління геймерів грає у Mortal Kombat ще з кінця 80-х років. Щороку проводяться всілякі чемпіонати з цієї гри, до того ж з багатомільйонними призовими фондами.

 

Підписуйтесь на новини Wegame в Facebook та VK!

Цікаві новини

Відомий фотограф Олександр Боцман стане членом журі косплей-шоу на WEGAME 4.0

Суддею на косплей-шоу WEGAME 4.0 стане Олександр Боцман – професійний фотограф, який спеціалізується на художній постановці. З 2013 року проводить...

21 березня 2018

Незабаром вийде нове доповнення для Skyrim

Шанувальники легендарної саги The Elder Scrolls та її останньої частини Skyrim незабаром побачать повноцінний фанатський додаток під назвою Lordbound з...

16 березня 2018

Церемонія нагородження WEGAME Awards: оголошено першу трійку суддів!

21-22 квітня 2018 року на WEGAME 4.0 відбудеться чергова церемонія WEGAME Awards: нагородження кращих розробників відеоігор незалежних професійних студій. І...

15 березня 2018