Бійки, блискітки, Харлі Квін – огляд фільму «Хижі пташки»

19 лютого 2020 Бійки, блискітки, Харлі Квін – огляд фільму «Хижі пташки»

Чарівна суперзлодійка Харлі Квін нарешті постала перед шанувальниками у всій красі в новому кінокоміксі від DC Films «Хижі пташки». Але чи стала екранізація історії божевільної клоунеси саме тим, чого так чекала публіка? Розбираємося з упередженістю!

Попри низькі рейтинги «Загону самогубців», одна безсумнівна перевага у фільмі все ж була: у ньому зіграла Марго Роббі, яка втілила на екрані образ злочинної королеви Ґотема Харлі Квін (і потрапила в нього на всі сто). Суперзлодійка запам’яталася та сподобалася глядачам, тому поява окремої повнометражки, яка б була присвячена їй, було лише питанням часу.

Ідею фільму про Харлі Квін просувала сама Марго Роббі, яка в підсумку і спродюсувала «Хижих пташок», режисером стала Кеті Янь, а сценарій писала Крістіна Ходсон («Бамблбі»). Загалом, знято жінками про жінок: динамічно, стильно та яскраво. Черговим провалом кіновсесвіту DC картина не стала, але й шедевром її назвати складно.

Смішно, жорстоко, завзято: оптимальний баланс

суперзлодійка Харлі Квін

Попри заявлений рейтинг R, фільм вийшов досить м’яким: як в ідейному плані, так і в питаннях сексуалізації героїнь. Тут не обійшлося без чорнухи, саркастичного гумору та теми сильних жінок, але автори намагалися максимально згладити всі гострі кути. Ні Харлі, ні інші «пташки» не позбавлені слабкостей, тема емансипації розкрита рівно настільки, щоб нікого не дратувати, а соціальні питання не тикають глядачеві просто в обличчя.

Це можна вважати й перевагою, і недоліком картини: багато шанувальників кіновсесвіту очікували від картини про Харлі Квін чогось гострішого, захопливішого та божевільнішого. Можливо, саме тому ще на початку прокату фільм зібрав меншу суму, ніж очікувалося. Подивитися, безумовно, є на що – колишня дівчина Джокера у виконанні Марго Роббі така ж неперевершена, хоча градус божевілля в ній суттєво зменшився.

У банді тільки дівчата: рятуйся, хто може

Харлі Квін у «Хижих пташках»

В основі сюжету фільму – історії п’ятьох героїнь, які через різні причини та обставини вирішують об’єднатися для протистояння головному лиходієві – Чорній масці. У кожної з жінок є своя історія, своя трагедія та свій характер, який розкривається в міру оповідання. Це досить прості, але самостійні історії, які спочатку розгортаються незалежно одна від одної, а потім сплітаються в єдине ціле.

За сюжетом нас веде сама Харлі, яка спілкується з глядачем, пояснює те, що відбувається, в іронічному ключі й одночасно є сполучною ланкою всіх подій. Задумка вдалася: сюжет не розсипається на шматки, а цілком гідно складається в єдину картинку, саме ж пробивання «четвертої стіни» від головної героїні вийшло трохи в дусі Дедпула.

Харлі Квін у «Хижих пташках» не зовсім така, якою глядач бачив її раніше: у ній менше божевілля, більше особистих якостей і реалістичних недоліків. Вона трохи інша, але все така ж чарівна, у чому є безсумнівна заслуга Марго Роббі. Героїні Чорна Канарейка, Мисливиця, чесний коп Рене Монтойя та юна злодійка Кассандра Каїн на її тлі виглядають трохи менш виразно, але теж запам’ятовуються та викликають симпатію.

Герої та лиходії: куди зник конфлікт?

«Хижі пташки»

«Хижі пташки» можуть похвалитися чудовою динамікою, красивими бійками, яскравими вбраннями Харлі Квін та ефектними розсипами блискіток (контрастують із поламаними ногами та вибитими зубами супротивників). Щодо ідейного протистояння, то тут усе не так гладко. Мотивація головного лиходія туманна, як і основа конфлікту загалом. Втім, Роман Сайоніс у виконанні Юена Макгрегора вийшов досить харизматичним головним покидьком, а це безсумнівний плюс.

Сама ідея фільму теж розмита та втрачена: затерті кіношні шаблони автори висміюють дуже вже невпевнено, а питання емансипації та фемінізму розкривають надміру обережно. Навіть реверанс у сторону ЛГБТ зробили непереконливо: лиходій показово манірний, але ніякої конкретики в плані його орієнтації глядачеві не дають. Очевидно, фільм спробували зняти так, щоб він сподобався всім і відразу, але це не пішло на користь сюжету та змістовому наповненню.

Чому варто подивитися «Хижих пташок»

Чому варто подивитися «Хижих пташок»

Спроби DC Films довести, що вони вміють у блокбастери так само круто, як Marvel Studios, поки можна назвати успішними з великою натяжкою. Та й після гучного «Джокера» тримати власну планку виявилося не так уже й легко. Проте «Хижі пташки (і фантастична Харлі Квін)» – цілком вартісна чорнушна стрілялка, на яку варто сходити в кінотеатр.

Там грає Марго Роббі, що вже прекрасно, й образ Харлі їй усе так само шалено личить. Героїня вийшла дуже справжньою: їй віриш, переймаєшся та співчуваєш. О так, вбрання теж хороші! До того ж у фільмі є й інші цікаві героїні з не менш цікавими історіями, більшу частину з яких встигли гідно розкрити. А цікава подача сюжету, переплетення декількох ліній, які органічно вплітаються в одну у фіналі, додають необхідної динаміки та вогника.


Більше цікавого зі світу кіно та ігор – у нашому розділі «Новини».

Цікаві новини

Засновник Beatshapers Олексій Меншиков стане судде... Засновник Beatshapers Олексій Меншиков стане судде...

Зустрічайте члена журі WEGAME Awards – крутого розробника, експерта з VR і CEO в...

Зустрічайте члена журі WEGAME Awards – крутого розробника, експерта з...

23 березня 2020
Реєстрацію номінантів WEGAME Awards продовжено до... Реєстрацію номінантів WEGAME Awards продовжено до...

Дати WEGAME 6.0 змінені – у цьому році фестиваль пройде 13-14 червня. Традиційне нагородження...

Дати WEGAME 6.0 змінені – у цьому році фестиваль пройде...

18 березня 2020
Увага! Реєстрація на WEGAME 6.0 ESPORTS CHAMP і да... Увага! Реєстрація на WEGAME 6.0 ESPORTS CHAMP і да...

У зв’язку з перенесенням фестивалю гейм- і гік-культури на 13-14 червня ми продовжуємо реєстрацію...

У зв’язку з перенесенням фестивалю гейм- і гік-культури на 13-14...

17 березня 2020