Esports отримав статус офіційного різновиду спорту: коментарі політиків і представників кіберспортивної спільноти

15 вересня 2020 Esports отримав статус офіційного різновиду спорту: коментарі політиків і представників кіберспортивної спільноти

7 вересня 2020 року відбулася важлива подія для кіберспортивної та геймінг-індустрії України. Esports було визнано офіційним різновидом спорту на державному рівні. Це рішення підтримала більшість членів профільної комісії при Міністерстві молоді та спорту.

Питання про присвоєння esports нового статусу підняла Федерація кіберспорту України (UESF). Ще в серпні поточного року організація передала Мінспорту пакет документів, які необхідні для того, щоб Комісія з визнання різновидів спорту розглянула ініціативу про внесення esports-напряму до переліку офіційних різновидів спорту.

Що говорять політики та члени esports-спільноти про новий статус кіберспорту?

Представники влади та кіберспортивної спільноти позитивно оцінили новину про те, що esports присвоїли новий статус. Вони заявили про важливість цього рішення для країни та розповіли про перспективи галузі.

Олександр Борняков, який обіймає посаду заступника міністра цифрової трансформації, зазначив, що це історичний момент для України. Політик вважає, що кіберспорт давно є фундаментальним елементом цифрової культури, яким захоплюються мільйони людей.

В UPEA назвали рішення про присвоєння кіберспорту нового статусу великою перемогою та результатом 20-річної роботи, якою займалися всі учасники esports-ринку, ентузіасти, професійні й аматорські команди. В організації впевнені, що це серйозний крок до створення великого майбутнього для кіберспорту та завоювання Україною лідерства на світовому кіберспортивному ринку.

В UESF повідомили про те, що після ухвалення ініціативи про приєднання esports до переліку офіційних різновидів спорту на Україну чекатиме розвиток професійної діяльності, освітніх і соціальних програм, приплив інвестицій у формування та поліпшення кіберспортивної інфраструктури. У перспективі проводитимуться офіційні змагання, створюватимуться команди, які зможуть брати участь у міжнародних турнірах, а також відбуватимуться інші позитивні зміни.

За словами заступника міністра з неолімпійських видів спорту Матвія Бідного, в Україні важливо створити сприятливі умови для того, щоб представники esports-спільноти могли реалізовувати себе в обраному напрямі, особливо якщо це допоможе поліпшити імідж країни.

А міністр молоді та спорту Вадим Гутцайт заявив, що завдяки об’єднанню зусиль держави та кіберспортивного ком’юніті Україна зможе стати однією з провідних країн на ринку esports.


Більше про цікаві події зі світу геймінгу читай у розділі «Новини» >>>

Цікаві новини

У квітні відбудеться яскрава подія для індустрії г... У квітні відбудеться яскрава подія для індустрії г...

Команда організаторів WEGAME 6.0 проведе ще одну подію, яка присвячена геймінг-індустрії, – eSPORTconf Ukraine...

Команда організаторів WEGAME 6.0 проведе ще одну подію, яка присвячена...

20 січня 2021
Вривайся на WEGAME 6.0: головний фестиваль України... Вривайся на WEGAME 6.0: головний фестиваль України...

Ще більше розважальних зон, ще крутіші ігри та квести, ще кращі призи та нагороди...

Ще більше розважальних зон, ще крутіші ігри та квести, ще...

18 січня 2021
Улюблена гік-рубрика: підсумки премії The Game Awa... Улюблена гік-рубрика: підсумки премії The Game Awa...

Чим потішать своїх фанів творці культових кіновсесвітів у 2021 та 2022 роках? Хто забрав...

Чим потішать своїх фанів творці культових кіновсесвітів у 2021 та...

22 грудня 2020