Геймер, будь економним! Легальні способи не переплачувати за ігри

20 лютого 2019 Геймер, будь економним! Легальні способи не переплачувати за ігри

Купівля на вторинному ринку, обмін, підписки й розпродажі — ці та інші доступні способи заощадити на відеоіграх. Читай, практикуй і не переплачуй!

Загальні правила економії на іграх

Сьогодні середня ціна гри в PS Store коливається на рівні 500–700 грн, окремі з них досягають вартості 1000 грн і вище. Ціни на певну частину ігор для Xbox One визначаються тільки в доларах за поточним курсом, а це (здебільшого) невигідно для українців.

За даними компанії Wargaming, у 2018 році дохід ринку відеоігор в Україні виріс на 13,6 % порівняно з 2017 роком. Загалом, ця сума становить $179,2 млн. Цікаво те, що кількість тих гравців, які платять гроші за ігри, в Україні не виросла. Це означає, що ми всі просто стали платити більше.

Але є й хороші новини: способів заощадити на іграх за останні роки стало набагато більше, ніж раніше. Щоб не переплачувати й не викидати гроші на вітер, варто освоїти кілька базових правил:

  • платити тільки за ті ігрові новинки, у яких впевнений;
  • купувати на розпродажах тільки те, що дійсно стане в пригоді;
  • використовувати для купівлі карту, а не готівку;
  • не робити попередні замовлення з передплатою до появи рецензій;
  • не соромитися просити повернути гроші за передзамовлення;
  • стежити за знижками та акціями.

Загалом, заощадити на відеоіграх нескладно, варто тільки витратити трохи часу й бути уважним.

Підписки — це вигідно

Користування спеціальними сервісами, які дають доступ до цілого пакету ігор за символічну плату, пропонують майже всі великі компанії-виробники.

Live Gold. У Microsoft існує сервіс Live Gold, завдяки якому можна грати в мультиплеєр, а також отримувати в подарунок три-чотири різнопланові гри на місяць (не факт, що це будуть ті ігри, які тобі потрібні, але й серед таких бонусів трапляються цікаві). Підписка на три місяці обійдеться в 500 грн, а на рік — в 1300 грн.

Xbox Game Pass. Не менш цікава пропозиція, яка дає підписку на величезну бібліотеку ігор від Microsoft і від інших компаній. Там представлений «свіжак» у вигляді ААА-проектів на кшталт Shadow of the Tomb Raider. Якщо ти завзятий геймер, то придивися до підписки: достатній вибір на різноманітні ігри (екшн, пригоди, шутери, головоломки, стратегії, рольові ігри), а вартість — 1000 грн за три місяці. Підписка Xbox Game Pass актуальна як для Xbox One, так і для пристроїв з Windows 10.

Origin Access Premier. Аналогічний сервіс від Electronic Arts надає доступ до великої колекції ігор Xbox One (45 пропозицій із серії Battlefield, FIFA, Mass Effect і інших). Геймер отримує спеціальний доступ до новинок ще до їхнього виходу, щоб протестувати і вирішити, чи потрібна йому повна версія. Також підписка дає можливість здійснювати купівлю зі знижкою 10 %.

Сервіс PlayStation Plus. Ціла екосистема для PlayStation 4, яка надає доступ до мережевої гри, двох безкоштовних ігор на місяць (на одну консоль), а також дає можливість купити ігри зі знижкою. Крім того, ця підписка має сервіс Share Play: завдяки цьому можна відкривати окремий доступ до гри другу чи родичу. Тримісячне користування обійдеться в 799 грн, а річне — в 1799 грн.

Як купити ігри спільно з друзями

Отримати загальний доступ до однієї гри на двох-трьох людей зараз можна цілком легально. З таким підходом можна заощадити на відеоіграх від 50 %, залежно від платформи й від того, скільки учасників скидається.

Family Sharing від Steam. Наприклад, в Steam є варіант, як ділитися іграми з друзями — цей сервіс називається Family Sharing. Він дає доступ до ігор із бібліотеки ще п’ятьом геймерам, настройки й результати яких окремо зберігаються. Але одночасно пограти, на жаль, не вийде. Зате сервіс дає можливість купити гру на двох і більше з одного акаунту, а потім грати в неї по черзі (зберігаючи окремо свої досягнення).

PlayStation 4 і Xbox One. Для користувачів цих консолей надаються ширші можливості: наприклад, грати одночасно й робити це в мультиплеєрі. Потрібна гра купується за повну вартість для певної консолі, а вже потім її власник може поділитися доступом із товаришем, щоб той завантажив гру у свій акаунт. Вуаля! Після цього обидві людини можуть грати одночасно з двох різних консолей і нічого їм за це не буде. На жаль, ця функція працює не для всіх ігор: зокрема, в FIFA 15 грати можна лише офлайн.

Усе це законно й не порушує правил магазинів, а головне, нову гру для консолі можна купувати за копійки. Перед купівлею необхідно уважно вивчити правила доступу й дотримуватися їх. Можна не тільки скооперуватися з другом або родичем, який грає на тій же консолі, але й знайти однодумців в інтернеті.

Купівля ігор на вторинному ринку

Купівля та продаж ігор на вторинному ринку теж дає можливість заощадити (або «відбити» витрачене на придбану гру). Там з’являються як новинки, так і старі ігри: знайти реально практично все й за цілком прийнятною ціною. Наприклад, новенькі пропозиції для PS4 і Xbox One можна придбати на 20 % дешевше. А що стосується цін на старі ігри і класику, знижка на них може досягати 50 %. Залишати й шукати пропозиції необхідно на спеціалізованих форумах для геймерів і на відповідних тематичних ресурсах.

За таким же принципом можна й зовсім без витрат обмінюватися іграми з іншими користувачами. Звісно, ця практика не підходить для ідейних колекціонерів, бо з грою, купленою на фізичному носії, доведеться розлучитися. І це теж легально! Компанії Sony та Microsoft не забороняють перепродавати диски і вважають, що людина може робити з його копією все, що їй завгодно. Також фізичні носії можна купувати на двох або на трьох.

Стеж за розпродажами ігор

Видавці часто роблять розпродажі серій своїх ігор, продають їх цілими наборами і пропонують чудові знижки. Знайти подібні акції можна в Steam, GOG і Origin. Щоб не моніторити всі ресурси по черзі, можна підписатися на спеціальні форуми й тематичні обговорення. Окрема гілка Reddit тобі в допомогу: якщо регулярно туди заглядати, то можна купувати ігри за вигідними цінами на постійній основі.

Ресурси, які стануть у пригоді, щоб відстежувати розпродажі ігор:

  • Psprices — актуальні знижки на ігри для платформ Sony;
  • Treasuretracker — усі знижки для ігор PlayStation;
  • Gamedeals — гілка на Reddit про акції для різних ігрових платформ;
  • Dailygamedeals — поточні акції на ігри для консолей і ПК.

Пошук знижок, акцій і розпродажів не займає надто багато часу. Якщо докласти зовсім небагато зусиль, то заощадити на відеоіграх для ПК і консолей можна пристойні суми — це майже 50 % від повної вартості. Деякі ціни під час розпродажів та акцій падають на 75–80 %, а це особливо вигідно, якщо купувати ігри разом з іншими геймерами.

Цікаві новини

«Кіберпанк 2077»: короткий огляд резонансної гри в... «Кіберпанк 2077»: короткий огляд резонансної гри в...

Студія CD Projekt RED проанонсувала «Кіберпанк 2077» ще в далекому 2012 році. Деякі фанати...

Студія CD Projekt RED проанонсувала «Кіберпанк 2077» ще в далекому...

26 січня 2021
У квітні відбудеться яскрава подія для індустрії г... У квітні відбудеться яскрава подія для індустрії г...

Команда організаторів WEGAME 6.0 проведе ще одну подію, яка присвячена геймінг-індустрії, – eSPORTconf Ukraine...

Команда організаторів WEGAME 6.0 проведе ще одну подію, яка присвячена...

20 січня 2021
Вривайся на WEGAME 6.0: головний фестиваль України... Вривайся на WEGAME 6.0: головний фестиваль України...

Ще більше розважальних зон, ще крутіші ігри та квести, ще кращі призи та нагороди...

Ще більше розважальних зон, ще крутіші ігри та квести, ще...

18 січня 2021