«Хотілось би, щоб українці споживали контент своєю рідною мовою» – стример Alex_D20 про україномовний сегмент YouTube

07 червня 2019 «Хотілось би, щоб українці споживали контент своєю рідною мовою» – стример Alex_D20 про україномовний сегмент YouTube

Чому стримінг українською мовою дорівнюється до ігрового рівня хардкор? З якими проблемами стикаються україномовні користувачі на Twitch та як їх подолати? Про ці та інші нюанси гостям WEGAME 5.0 розповів стример Alex_D20.

Олександр Дяківнич (Alex_D20) є першим україномовним ігровим стримером, YouTube-канал якого «Alex_D20 – Let's Play українською» подолав позначку в 100 тисяч підписників. Зі своїми глядачами він ділиться записами стримів і летсплеїв різноманітних ігор, охоплюючи симулятори, RTS-стратегії, шутери, квести, пригоди, онлайн-ігри, survival horror та візуальні романи.

На WEGAME 5.0 Олександр розповів відвідувачам, як починав розвиток свого каналу, які перешкоди доводиться долати україномовним стримерам та в чому основна проблема Twitch.

Як розвивався україномовний ігровий YouTube

Alex_D20 зазначив, що ігровий сегмент YouTube наразі представлений досить невеликою кількістю людей, які знімають свої відео та ведуть стріми виключно українською. Й усі вони прийшли не за славою та грошима, а працюють «за ідею».

Робота самого стримера у цьому напрямку почалась з того, що у 2015 році він вирішив знайти ігрове відео українською, але зазнав невдачі. Тоді він почав вивчати тему й виявив, що більшість стримерів та YouTube’рів у нашій країні роблять російськомовний контент, й саме тому Alex_D20 почав діяльність у цьому напрямку.

«Тоді будь-який україномовний ігровий канал не мав навіть 10 000 підписників. Зараз ця цифра здається несерйозною. Та на той час це вважалось великою аудиторією, тому що у основного конкурента, тобто російськомовного сегмента, глядачів було у 20, а подеколи й у 50 разів більше», – прокоментував спікер.

Зараз з’явилось значно більше україномовних YouTube’рів та стримерів (ПаддОН, Добра Дівка, Друже Микола), а також зацікавлених у цьому продукті глядачів. За кілька років також виріс рівень блогерів, що роблять записи українською – це стосується не тільки ігрових каналів, а й інших тематик.

Основні проблеми україномовних YouTube’рів

Наразі знайти україномовні стрими легко через звичайний Google, й саме та аудиторія, яка шукає контент українською, впливає на його популяризацію. Адже коли глядач приходить за посиланням на україномовне відео, далі YouTube буде пропонувати йому схожі ролики.

«Коли ви просто підтримаєте переглядом будь-якого україномовного стримера чи YouTube’ра, то це буде ваш внесок до зростання частини україномовного сегменту. Мені хотілось би, щоб українці споживали контент своєю рідною мовою», – зазначив Alex_D20.

Тим, хто прагне в першу чергу стати популярним та заробити на україномовному напрямку стримів, спікер порадив трохи зачекати, поки ентузіасти виводять цей сегмент на новий рівень. Бо наразі спонсори та галузеві компанії не дуже зацікавлені у такому контенті, а розвиток відбувається лише завдяки донатам, які надають ентузіасти.

«Якщо ви плануєте зайнятись україномовним контентом, то знайте, що це як рівень хардкор у грі. Ви повинні відразу бути готовим до всіх можливих несподіванок та підводних каменів», – попередив стример.

Популяризація контенту українською на Twitch

Alex_D20 починав із відео, але зараз все більше захоплюється стримами, незважаючи на те, що цей сегмент у Twitch знаходиться на початковому етапі розвитку. Лише пару місяців тому на ресурсі з’явився довгоочікуваний тег «українська мова», який користувачі просили створити протягом кількох років.

Це стало першим важливим кроком до того, щоб розвивати стримінг українською на новому рівні. Проте змінити ситуацію кардинально й досягти того, щоб Twitch додав на платформу україномовний інтерфейс, поки що не вдалось.

«Будь ласка, не будьте такими критичними до україномовного контенту! Він розвивається, а ваша підтримка дуже важлива. Критика, звичайно, теж необхідна, проте хай вона буде конструктивна», – звернувся до аудиторії Alex_D20.

Цікаві новини

«Ми втілюємо будь-який політ фантазії в життя», —... «Ми втілюємо будь-який політ фантазії в життя», —...

Учасниками ювілейного фестивалю WEGAME стала компанія Vision Tech, яка спеціалізується на складанні комп’ютерів за...

Учасниками ювілейного фестивалю WEGAME стала компанія Vision Tech, яка спеціалізується...

11 червня 2019
«Хотілось би, щоб українці споживали контент своєю... «Хотілось би, щоб українці споживали контент своєю...

Чому стримінг українською мовою дорівнюється до ігрового рівня хардкор? З якими проблемами стикаються україномовні...

Чому стримінг українською мовою дорівнюється до ігрового рівня хардкор? З...

07 червня 2019
«Ми дуже задоволені активністю відвідувачів фестив... «Ми дуже задоволені активністю відвідувачів фестив...

У межах WEGAME 5.0 відбувся окремий косплей-конкурс від українського мобільного оператора Vodafone. Про те,...

У межах WEGAME 5.0 відбувся окремий косплей-конкурс від українського мобільного...

31 травня 2019