Інді-розробник Іван Ковальов: «Я вирішив ризикнути й зайнятися тим, що мені подобається — геймдизайном»

29 травня 2019 Інді-розробник Іван Ковальов: «Я вирішив ризикнути й зайнятися тим, що мені подобається — геймдизайном»

Іван Ковальов — незалежний розробник, який створив успішний проєкт власноруч. Він виступає як автор, програміст і геймдизайнер графічної головоломки G30 — A Memory Maze. Гра допомагає відтворити і зрозуміти механізми роботи людської пам’яті, зокрема — у людей із когнітивними розладами.

Незвичайна ігрова механіка об’єднує візуальні образи й телескопічні тексти, формуючи думки героя, який подорожує лабіринтом своєї пам’яті. G30 отримала кілька нагород на профільних закордонних івентах як найкраща мобільна й інді-гра.

На фестивалі WEGAME 5.0 інді-розробник Іван Ковальов виступив із лекцією про те, що відбувається з грою після офіційного релізу, а також розповів, як уникнути поширених помилок під час роботи над проєктом. Ми поспілкувалися з Іваном, щоб дізнатися, з яких етапів полягала розробка і як виникла ідея G30.
 

Інтерв’юер: WEGAME 5.0 (WEGAME)

Респондент: Іван Ковальов (І.К.)

WEGAME: Як ви прийшли до розробки ігор і чим займалися раніше?

І.К.: У мене технічна освіта, можу кодувати, але ніколи не хотів бути програмістом і професійно цим займатися. Велику частину часу до приходу в розробку ігор я займався frontend, тобто дизайном.

Хотілося потрапити в геймдев, але не займатися тільки артом або бути виключно програмістом. Тоді я дізнався, що є така приголомшлива річ, як геймдизайн — цю професію можна порівняти з режисеруванням. Наприклад, ми не можемо знімати кіно без акторів, операторів і постановників, а також без світла, грошей і продюсера. Але є ще й режисер, який повинен трошки розбиратися у всіх цих сферах. Для мене це стало ключем, чому взагалі варто зайнятися розробкою ігор: там можна було зберегти всю мою любов до різних галузей і з’єднати їх в одній точці.

WEGAME: Розкажіть про гру, яку ви створили. Що вас до цього підштовхнуло й що з’явилося раніше — ідея чи бажання прийти в геймдев?

І.К.: Моя гра — головоломка для мобільних пристроїв. Основна її ідея в тому, щоб завдяки міксу механічних пазлів і телескопічного тексту відтворити процес того, як ми що-небудь пам’ятаємо і згадуємо.

Гра розповідає про те, як люди з певним типом когнітивних розладів сприймають світ. Усе зроблено так, щоб гравець відчув себе цією людиною і зрозумів, що відбувається, коли твоя пам’ять творить із тобою дуже дивні речі.

Щодо ідеї створення такої гри, то вона виникла ще до серйозних думок про геймдев. Я їхав у трамваї з замерзлими вікнами й подумав, що було б класно зробити гру про пам’ять із різних елементів, які поєднуються між собою. На якийсь час ідея була забута, але потім я все ж вирішив ризикнути і спробувати зайнятися тим, що подобається — геймдизайном. Проблеми була в тому, що в нас взагалі мало хто чув про таку професію. До того ж, немає такого поняття, як «junior-геймдизайнер», й увійти в цю сферу досить складно.

Пізніше так вийшло, що я потрапив в Амстердам на Casual Connect, де стало зрозуміло: є величезна кількість розробників, які не просто рухають індустрію, а створюють шедеври і змінюють те, як люди бачать своє життя.

Дуже хотілося потрапити туди як учасник, тому я згадав про забуту ідею. Технічна частина ґрунтується на принципах створення оверлайнових логотипів, також у грі використовується концепція телескопічного тексту (який може розгортатися й закриватися). Спочатку з’явилося п’ять або шість рівнів, які я показав на Casual Connect, де проєкт усім дуже сподобався. У підсумку розробка зайняла майже півтора року.

WEGAME: Наскільки складно було самостійно працювати над проєктом і з яких етапів полягала ця робота?

І.К.: Ясна річ, що був препродакшн, ясна річ, що довелося готуватися за наративом — читати історії хвороби, збирати інформацію. Також я читав матеріали зі сценарної справи, вибирав тип арту, який зможу зробити, з програмуванням розбирався з Unity.

Було складно: коли ти один, то потрібно перемикатися з програміста та геймдизайнера, з геймдизайнера на наратора — і так постійно. Це сильно вибиває з колії, оскільки кожного разу потрібно робити «розкачку» в роботі.

WEGAME: Чому важливо відвідувати конференції, отримувати фідбек і як це впливає на процес розробки?

І.К.: Такі заходи дуже важливі, особливо геймдевні конференції для розробників. Коли ти сам робиш гру, то твоєї віри в себе та інших речей вистачає ненадовго. Кожні три місяці починаєш думати, що все це повний треш, нікому він не потрібен і взагалі треба було чимось більш корисним зайнятися в житті — просто вигораєш. Й ось раз у три місяці, коли підвертається конференція, то зустрічаєш там купу крутих людей, колег, які дають тобі експертну оцінку.

По-перше, вони підказують класні речі, по-друге, вони кажуть, що все добре. Ну, і взагалі, ті люди, які хочуть бути незалежними розробниками, повинні розвивати в собі софт-скіли: вміти спілкуватися, вести переговори. На заходах є така важлива річ, як обмін досвідом — ти приїжджаєш і привозиш із конференцій багаж найцікавіших інсайдів.

WEGAME: Що вам сподобалося на WEGAME 5.0?

І.К.: Тут чудово. Мені подобається косплей, бо він стає з кожним роком усе більш класним, і цього разу він неймовірно якісний.

Цікаві новини

«Ми втілюємо будь-який політ фантазії в життя», —... «Ми втілюємо будь-який політ фантазії в життя», —...

Учасниками ювілейного фестивалю WEGAME стала компанія Vision Tech, яка спеціалізується на складанні комп’ютерів за...

Учасниками ювілейного фестивалю WEGAME стала компанія Vision Tech, яка спеціалізується...

11 червня 2019
«Хотілось би, щоб українці споживали контент своєю... «Хотілось би, щоб українці споживали контент своєю...

Чому стримінг українською мовою дорівнюється до ігрового рівня хардкор? З якими проблемами стикаються україномовні...

Чому стримінг українською мовою дорівнюється до ігрового рівня хардкор? З...

07 червня 2019
«Ми дуже задоволені активністю відвідувачів фестив... «Ми дуже задоволені активністю відвідувачів фестив...

У межах WEGAME 5.0 відбувся окремий косплей-конкурс від українського мобільного оператора Vodafone. Про те,...

У межах WEGAME 5.0 відбувся окремий косплей-конкурс від українського мобільного...

31 травня 2019