Інновації в гейм-індустрії: як розвиваються ігри на блокчейні

27 листопада 2019 Інновації в гейм-індустрії: як розвиваються ігри на блокчейні

Технологія блокчейн може знайти застосування в багатьох сферах, зокрема – ігровій. Вона допомагає максимально зберегти дані та створити привабливі умови для поціновувачів відеоігор. Які ж ще можливості відкриває блокчейн для гейм-індустрії?

Переваги блокчейну для гейм-індустрії

Технологія блокчейн найуспішніше використовується там, де необхідний захист інформації та гарантія надійних фінансових транзакцій. Це банківська галузь, фінтех і IT. Технологія також важлива під час розробки відеоігор: вона надійна, безпечна та розв’язує низку актуальних для геймерів проблем. Серед них можливість купувати предмети в грі за крипту без посередників, захист від шахрайства та помилок у платежах.

Блокчейн допомагає вирішити питання володіння внутрішньоігровими предметами: завдяки незмінним записам у ланцюжку за гравцем назавжди закріплюються ті чи інші речі. Є цілі децентралізовані платформи, де геймери з абсолютно різних ігор можуть обмінюватися такими предметами або перепродувати їх. Наприклад, маркетплейс Gameflip.

Окрім того, технологія перешкоджає шахрайству та читерству: в іграх на блокчейні нереально накрутити собі ігрові очки. Обдурити іншого геймера (наприклад, під час передачі ресурсів) теж не вийде, якщо система працює на основі смарт-контрактів.

Подібні нововведення приносять користь не тільки гравцям, але й розробникам. Головний плюс блокчейну для творців ігор полягає в додаткових можливостях, які залучають у гру все більше геймерів.

Також блокчейн допомагає:

  • розв’язати проблеми щодо захисту інтелектуальної власності;

  • тримати зв’язок із гравцями без посередників (Google Play, App Store);

  • отримувати пряме фінансування від геймерів.

Нових і постійних гравців приваблює можливість користуватися більш надійною онлайн-інфраструктурою, а також здійснювати швидкі та максимально захищені покупки без посередників.

З чого починався блокчейн у геймінгу

З чого починався блокчейн у геймінгу

Ігри на блокчейні почали з’являтися та популяризуватися у 2017 році, коли розробники масово створювали продукцію на основі смарт-контрактів Ethereum. Багато подібних програм не використало всі можливості децентралізованої технології, зосередившись на просуванні криптовалюти.

Перші ігри показали геймерам модель play-to-earn, завдяки якій можна заробити на своїх ігрових досягненнях. Це приваблювало більше гравців, а також додатково розширювало аудиторію: в ігри приходили криптоентузіасти та ті, хто хотів заробити.

Однією з найпопулярніших блокчейн-ігор у 2017 році стала CryptoKitties від студії AxiomZen. Її сенс полягає в тому, щоб заводити віртуальних улюбленців, прокачувати, кастомізувати, а також продавати. Гра з кошенятами для iPhone швидко привернула вкладення розміром в $12 млн, значно підвищивши популярність блокчейну як інструменту для розробників.

Блокчейн у кіберспорті

Блокчейн у кіберспорті

Переваги технології блокчейн ефективно використовуються в кіберспортивній галузі. Наприклад, заснована в Україні платформа DreamTeam допомагає користувачам моніторити ефективність команд, планувати ігри та турніри, проводити платежі та навчатися. Блокчейн робить усі ці процеси максимально ефективними, прозорими, а також допомагає захистити транзакції.

У DreamTeam є власний токен DREAM, який сприяє розв’язанню такої проблеми, як затримка виплат командам за призові місця в турнірах. Завдяки смарт-контрактам і спеціальним токенам платформа може гарантувати, що гроші будуть виплачені в момент виконання умов. Наприклад, кіберколектив зайняв певне призове місце на турнірі, за що автоматично отримує на рахунок винагороду.

Найновіші ігри на блокчейні у 2019 році

Зараз ігор, де плюси блокчейну використовуються на максимумі, стало набагато більше. До того ж цією сферою зацікавилися і великі гравці. Найвідоміший проєкт цього року – HashCraft від компанії Ubisoft. Гравець може досліджувати та розвивати власний віртуальний острів, кастомізувати та створювати на ньому завдання для інших користувачів.

Уся інформація про ігровий профіль і прогрес геймера зберігається в блокчейні, і фактично вона є вічною. Користувач стає повноправним власником такого острова, може отримувати всередині гри криптовалюту, стягувати плату з відвідувачів і здійснювати інші дії. Крипту можна витратити на купівлю віртуальних предметів або ж перевести у фіат.

Розглянемо ще кілька нових розробок, які ґрунтуються на технології блокчейн.

CryptoWars

CryptoWars

Гра-стратегія, створена на блокчейні. Робота над нею велася протягом року, тепер гра перебуває в загальному доступі та в ній уже проводилися перші турніри. В інфраструктуру стратегії інтегровано стейблкоїн DAI.

Принцип схожий на Clash of Clans: необхідно будувати поселення, добувати ресурси, боротися із суперниками та розвивати технології. Можна об’єднуватися з іншими гравцями, створювати свої клани та спільно виконувати завдання. Розробник Experimental продовжує розвивати програму та вже залучив до цього $5 млн.

Hash Rush

Hash Rush

Це браузерна стратегія в режимі реального часу, розрахована на користувачів PC. Вона яскрава, проста в плані розуміння та якісна за графікою. Hash Rush надає доступ до ринку предметів і дає бонуси тим, хто використовує крипту. Прокачуючись, гравець може заробляти токени Rush Coin, ERC20 та інші.

Зробити це можна шляхом колонізації віртуальних планет і видобутку там ресурсів. Криптовалюта видається за криптокристали, виконання місій, обмін внутрішньоігровими предметами з іншими геймерами. Валюту можна використовувати всередині гри для облаштування та прокачування своєї колонії.

Neon District

Neon District

Це стимпанкова RPG стимпанкова RPG на блокчейні Ethereum. Згідно із сюжетом, гравці повинні боротися проти уряду вигаданого світу, прокачуватися та збирати ігрові предмети. Речі є однією з базових ігрових цінностей, вони дають змогу збільшувати могутність і покращувати зовнішність персонажів. Гра від розробника Blockade Games буде доступна на Steam вже в грудні 2020 року.

Підсумки

Технологія блокчейн допомагає закріпити за геймером право володіння внутрішньоігровими предметами, зробити взаємодію в грі більш прозорою та швидкою. Розробники ж отримують перевагу, залучаючи нових гравців і спрощуючи процес взаємодії з ними.

Цікаві новини

Засновник Na'Vi планує змінити вигляд українського... Засновник Na'Vi планує змінити вигляд українського...

Минулого тижня Мережу облетіла новина про те, що новим власником київського готелю «Дніпро», який...

Минулого тижня Мережу облетіла новина про те, що новим власником...

30 липня 2020
Дати виходу нових сезонів «Відьмака», «Хлопаків»,... Дати виходу нових сезонів «Відьмака», «Хлопаків»,...

Пандемія коронавірусу відчутно вплинула на серіальне виробництво, нехай і не настільки помітно, як на...

Пандемія коронавірусу відчутно вплинула на серіальне виробництво, нехай і не...

24 липня 2020
Мешканці вулиць Найт-Сіті: косплей за Cyberpunk 20... Мешканці вулиць Найт-Сіті: косплей за Cyberpunk 20...

Cyberpunk 2077 від CD Projekt RED була анонсована ще у 2012 році, реліз у...

Cyberpunk 2077 від CD Projekt RED була анонсована ще у...

15 липня 2020