Як мотивувати гравців? Виступ Святослава Холода на WeGame 4.0

03 липня 2018 Як мотивувати гравців? Виступ Святослава Холода на WeGame 4.0

Як розробникам ігор знайти власну цільову аудиторію і створити по-справжньому популярний продукт? Саме про це розповідав Святослав Холод, геймдизайнер Zadzen, на четвертому фестивалі WeGame.

На його думку, дуже часто автори ігор не розуміють аудиторію і провалюють проект, який спочатку є досить успішним. Іноді відбувається стовідсоткове попадання просто випадково: наприклад, продукт створювався для поціновувачів епічних батлів, а набув популярності серед соціальних.

Це відбувається тоді, коли автори поверхово визначають запити тих, на кого спочатку розрахована гра. Але раптові «вихлопи» в іншій категорії користувачів – поодинокі випадки, коли щастить. Чи варто розраховувати на такі випадки? Для підвищення шансів проекту на успіх, необхідно зрозуміти і знайти свою аудиторію геймерів, визначити її цілі та переваги.

Чому люди захоплюються іграми?

Враховуючи причини, мотивації та бажання пограти, розрізняють чотири типи геймерів:

  • кілери – полюбляють складнощі та подолання перешкод;
  • ачівери – для них важливу роль відіграють нагороди, визнання, досягнення, медальки;
  • дослідники – цінують все нове, невідоме, ексклюзивне;
  • соціальні гравці – у пошуках спілкування в рамках гри.

Також аудиторію можна класифікувати за рівнем складності та ступенем залучення до світу гри. Так, казуальщики у пошуках легких розваг: ​​для них важливо без зайвої напруги відволіктися від правди життя і кайфувати від гри.

Мідкорщики бажають чогось цікавішого, але теж вважають за краще не дуже заморочуватися. Хардкорщики ж знають про гру все – «від» і «до», полюбляють заглиблюватися в нюанси. Модель монетизації free to play побудована, в основному, на активності хардкорщиків – вони становлять 10% гравців, які платять. Але ж не можна взагалі не рахуватися з іншими – мідкорщики теж нерідко вкладаються.

Коли людина у грі, то отримує від цього задоволення: вона успішно вирішує складні завдання, а мозок виділяє гормони заохочення. Разом з тим підсвідомість не розрізняє, де справжня ситуація, а де віртуальна реальність. Сюжет, що захоплює, і продумані деталі занурюють гравця у так званий потік – стан максимальної зосередженості та ефективності. Щоб він увійшов у цей потік, необхідно, щоб був баланс між складністю і вміннями геймера безпосередньо. Люди не грають, якщо для них це занадто просто чи занадто складно.

Як привернути увагу аудиторії та взаємодіяти з нею

Для залучення до потоку необхідно поставити геймеру чітку мету (глобальну, локальну, навчальну) і набір необхідних інструментів для мотивації. Ті, хто вже інвестував час і сили у гру, зазвичай залишаються в ній надовго, оскільки цінують витрачені зусилля. Також важливо не забувати про заохочення і нагороди для геймерів.

Що ж потрібно конкретній аудиторії? Це можна промоніторити декількома способами:

  • прочитати відгуки цільової групи в соцмережах, на сторінках ігор;
  • безпосередньо поспілкуватися з публікою на форумах і заходах на кшталт WeGame;
  • організувати playtest.

Найефективнішим вважається останній, оскільки геймери мають змогу не лише випробовувати ще не зарелізені ігри, але і вплинути на процес створення. Зокрема, висловити зауваження, звернути увагу на те, що не помічає розробник.

Створюючи ігри для людей, важливо знати, що саме їх цікавить, зрозуміти, хто є кінцевим користувачем, і задовольнити його базові потреби. Для цього можна аналізувати подібну продукцію, моніторити соцмережі, проводити тестування і спеціальні кампанії на будь-якому етапі гри.

Найбільша користь буде від активної взаємодії з геймерами ще до виходу гри. Більш того, так можна сформувати власну аудиторію (читай: клієнтів) ще на етапі розробки, а також надихнутися на створення нових проектів.


Читайте також на нашому сайті: Як обернути хобі на успішний бізнес? Секрети від Марії Карпенко.

Цікаві новини

«501-й легіон» в Україні: добрі справи Темної сторони

Зовсім юний, але досить активний підрозділ всесвітньої організації фанатів «Зоряних воєн» – «501-й легіон» – став експонентом WEGAME 4.0. Що...

12 липня 2018

Студія Tiger Way: «Нагорода WEGAME AWARDS стала для нас неабиякою мотивацією»

Студія Tiger Way, яка перемогла в номінації Best Mobile Game на WEGAME AWARDS 2017, цього року знову відвідала наш фестиваль...

11 липня 2018

5 найкрутіших і найбільш очікуваних ігрових новинок на ПК у 2018 році

Найочікуваніші, найрезонансніші ігри й такі, що запам'ятовуються, які вже з’явилися і ще з’являться на ПК цього року. Frostpunk Розробник: 11...

06 липня 2018