Як перетворити хобі на успішний бізнес? Секрети від Марії Карпенко

07 червня 2018 Як перетворити хобі на успішний бізнес? Секрети від Марії Карпенко

Як можна отримати прибуток завдяки власному хобі та замість звичайного косплеєра стати успішним підприємцем? Гості WEGAME 4.0 дізналися про це завдяки виступу Марії Карпенко – однієї з суддів косплей-шоу.

Марія Карпенко, також відома як Fenix ​​Fatalist, – косплеєр і засновник лабораторії костюмів FD Studio. Марія займається косплеєм вже 10 років. За період діяльності вона створила десятки яскравих образів і навіть розвинула свій бізнес. Її виступ на сцені відкритого лекторію WEGAME 4.0 був присвячений косплею безпосередньо, а також тим навичкам, розвитку яких він сприяє.

Яка користь від косплею на практиці?

На думку Марії Карпенко, косплей – це стимул у період роботи над собою, мотивація постійного навчання, налагодження корисних контактів, можливість набути нових умінь, які згодом можна застосувати в роботі та монетизувати.

Ось лише деякі з них:

  • шиття;
  • світлини;
  • позування;
  • блогінг;
  • постпродакшн;
  • нетворкінг.

Марія зізналася, що шлях перетворення хобі на професійну діяльність тривав декілька років. Іноді було бажання все полишити, але намагання щось робити і розвиватися було досить сильним. Одним з ключових моментів розвитку власного захоплення і реклами набутих вмінь та навичок, вона вважає налагодження контактів з іншими людьми з ком'юніті:

«Є досить важливе слово – нетворк. Знайомся з усіма, ходи і розповідай, який ти класний і на що здатний. Навіщо це потрібно? Бо такі моменти – найголовніші та сприяють розвитку вашої кар'єри. Навіть найвідоміші люди, які вже сьогодні працюють з такими, наприклад, гігантами як Blizzard, спочатку були такими ж просто зацікавленими особистостями, як і ви».

Від хобі до прибуткового бізнесу: як заробити завдяки косплею

Які є шляхи професійного розвитку косплеєра-початківця до рівня експерта певної галузі? Найпопулярнішим напрямом вважається, звичайно, створення костюмів. Це складно, але, коли маєш талант і бажання, то з’являються певні фінанси. Власне Марія Карпенко розробляє свою лінію одягу за мотивами «Відьмака», зокрема, що стосується нижньої білизни.

Ще одна глобальна сфера застосування знань (особливо для тих, хто займається геймдевом) – це community-менеджер. Більшість косплеєрів вміло працюють з аудиторією, завдяки своєму хобі розвивають організаторські здібності, можуть проводити івенти, мають велику мережу потрібних контактів і, головне, знають потреби публіки.

Також можна працювати за такими напрямками:

  • реклама;
  • організація заходів;
  • продаж контенту.

Головне, вважає Марія Карпенко, знайти власну нішу:

«Робіть те, що у вас виходить найкраще. Якщо вмієте виготовляти щити – виготовляйте їх, якщо вмієте шити – шийте, якщо займаєтеся перуками – займайтеся цим. Все – затребуване. І все може виводити вас на плюс, ще, до того ж, створити досить вагому фінансову подушку для життя».


Читайте також: найефектніші косплеєри WEGAME 4.0

Цікаві новини

Купуй квитки, отримуй подарунки! Gift Marathon фес... Купуй квитки, отримуй подарунки! Gift Marathon фес...

Любиш подарунки? У нас їх – валом! Купуючи квитки на WEGAME 6.0, ти автоматично...

Любиш подарунки? У нас їх – валом! Купуючи квитки на...

27 лютого 2020
Візьми участь у відборі до збірної України з кібер... Візьми участь у відборі до збірної України з кібер...

Стартував прийом заявок від бажаючих потрапити до національної збірної з кіберфутболу в дисципліні FIFA....

Стартував прийом заявок від бажаючих потрапити до національної збірної з...

27 лютого 2020
Заціни спеціальні столи для геймерів TehnoTable у... Заціни спеціальні столи для геймерів TehnoTable у...

Виставкова зона на фестивалі WEGAME – це не тільки крутий стаф, техніка та новинки...

Виставкова зона на фестивалі WEGAME – це не тільки крутий...

26 лютого 2020