Як перетворити хобі на успішний бізнес? Секрети від Марії Карпенко

07 червня 2018 Як перетворити хобі на успішний бізнес? Секрети від Марії Карпенко

Як можна отримати прибуток завдяки власному хобі та замість звичайного косплеєра стати успішним підприємцем? Гості WEGAME 4.0 дізналися про це завдяки виступу Марії Карпенко – однієї з суддів косплей-шоу.

Марія Карпенко, також відома як Fenix ​​Fatalist, – косплеєр і засновник лабораторії костюмів FD Studio. Марія займається косплеєм вже 10 років. За період діяльності вона створила десятки яскравих образів і навіть розвинула свій бізнес. Її виступ на сцені відкритого лекторію WEGAME 4.0 був присвячений косплею безпосередньо, а також тим навичкам, розвитку яких він сприяє.

Яка користь від косплею на практиці?

На думку Марії Карпенко, косплей – це стимул у період роботи над собою, мотивація постійного навчання, налагодження корисних контактів, можливість набути нових умінь, які згодом можна застосувати в роботі та монетизувати.

Ось лише деякі з них:

  • шиття;
  • світлини;
  • позування;
  • блогінг;
  • постпродакшн;
  • нетворкінг.

Марія зізналася, що шлях перетворення хобі на професійну діяльність тривав декілька років. Іноді було бажання все полишити, але намагання щось робити і розвиватися було досить сильним. Одним з ключових моментів розвитку власного захоплення і реклами набутих вмінь та навичок, вона вважає налагодження контактів з іншими людьми з ком'юніті:

«Є досить важливе слово – нетворк. Знайомся з усіма, ходи і розповідай, який ти класний і на що здатний. Навіщо це потрібно? Бо такі моменти – найголовніші та сприяють розвитку вашої кар'єри. Навіть найвідоміші люди, які вже сьогодні працюють з такими, наприклад, гігантами як Blizzard, спочатку були такими ж просто зацікавленими особистостями, як і ви».

Від хобі до прибуткового бізнесу: як заробити завдяки косплею

Які є шляхи професійного розвитку косплеєра-початківця до рівня експерта певної галузі? Найпопулярнішим напрямом вважається, звичайно, створення костюмів. Це складно, але, коли маєш талант і бажання, то з’являються певні фінанси. Власне Марія Карпенко розробляє свою лінію одягу за мотивами «Відьмака», зокрема, що стосується нижньої білизни.

Ще одна глобальна сфера застосування знань (особливо для тих, хто займається геймдевом) – це community-менеджер. Більшість косплеєрів вміло працюють з аудиторією, завдяки своєму хобі розвивають організаторські здібності, можуть проводити івенти, мають велику мережу потрібних контактів і, головне, знають потреби публіки.

Також можна працювати за такими напрямками:

  • реклама;
  • організація заходів;
  • продаж контенту.

Головне, вважає Марія Карпенко, знайти власну нішу:

«Робіть те, що у вас виходить найкраще. Якщо вмієте виготовляти щити – виготовляйте їх, якщо вмієте шити – шийте, якщо займаєтеся перуками – займайтеся цим. Все – затребуване. І все може виводити вас на плюс, ще, до того ж, створити досить вагому фінансову подушку для життя».


Читайте також: найефектніші косплеєри WEGAME 4.0

Цікаві новини

Dota 2 у 2019 році: подробиці сезону й розклад турнірів

Valve поділилися довгоочікуваною інформацією — як буде проходити The International 2019. Правила участі трохи змінилися, це ж стосується й розіграшу...

10 жовтня 2018

Геральт, Трісс, Цірі, Йеннефер та інші. Підбірка найкращих косплеїв «Відьмака»

За якою книгою, або ж комп’ютерною грою можна зробити найкращий косплей у світі? Звичайно ж, за «Відьмаком». Тут стільки яскравих...

05 жовтня 2018

Теорія від фанатів Марвел: генерал Росс — скрулл

Вихід першого трейлера «Капітана Марвел» шокував фанатів новими теоріями. Одна з них про те, що генерал Росс — це скрулл....

04 жовтня 2018