Як вибрати гру без купівлі? 5 рекомендацій

07 серпня 2020 Як вибрати гру без купівлі? 5 рекомендацій

Сьогодні для геймерів є безліч відеоігор різних жанрів. Вони відрізняються не тільки стилістикою та якістю графіки, але і вартістю. Тому з-поміж величезного асортименту складно вибрати ту саму гру, яка зможе задовольнити всі запити й очікування користувача.

Щоб не загубитися у великій кількості цікавих пропозицій та зрозуміти, чи зможе тобі сподобатися та чи інша гра, доведеться приділити трохи часу вивченню ринку й аналізу різного контенту.

Пропонуємо 5 рекомендацій із вибору відеоігор, дотримуючись яких кожен зможе підібрати для себе чудовий контент, не купуючи його перед цим.

1. Вивчи всі особливості гри

вибір відеогри

Під час вибору відеоігри необхідно звертати увагу на такі її характеристики:

  • сетинґ;

  • жанр;

  • геймплейні механіки;

  • рекомендовані вимоги для запуску.

Середовище, у якому відбувається дія гри, однозначно важливе. Однак цей критерій не має стати визначальним під час вибору, бо в підсумку красивої картинки буде недостатньо. Тому передусім важливо звертати увагу на те, як гра працює.

Якщо в тебе немає конкретних уподобань у жанрах і сетинґу, то варто придивитися до списків найпопулярніших відеоігор, представлених на різних онлайн-сервісах, наприклад у Steam. У подібних рейтингах часто зібрані продукти, які високо оцінені як звичайними геймерами, так і критиками.

Окрім цього, під час підбору відеоігри важливо розуміти, яким пристроєм ти плануєш грати. Перед купівлею гри необхідно перевірити технічні характеристики ПК чи консолі та переконатися в тому, що софт зможе без проблем на ньому запускатися та справно працювати.

2. Подивися стрим на різних платформах

стрим lol

Перегляд стримів – один із найкращих способів, не беручи участі в грі, побачити її особливості та зрозуміти, чи зможе вона тебе зацікавити. На скриншотах і в рекламних трейлерах ігри презентують із найбільш вигідного боку, що може збити з пантелику. А під час трансляцій ти зможеш особисто переконатися в прийнятній якості графіки, складності проходження, рівні взаємодії з іншими учасниками тощо.

Стримери часто діляться своїми враженнями від гри, що також може допомогти визначитися з вибором. Ба більше, під час трансляцій можна виграти ключі для безоплатної активації ігор чи внутрішньоігровий контент.

Сьогодні на стримінгових платформах транслюють не тільки такі популярні ігри, як Fortnite, League of Legends, Dota 2, Overwatch, а й багато новинок ринку. Причому іноді за стримом ігор можна спостерігати ще до їхнього релізу.

Подивитися стрими можна на таких платформах, як Twitch, YouTube, GoodGame, Smashcast, WASD.TV тощо.

3. Ознайомся з оглядами та вивчи відгуки гравців

відгуки на гру

Огляди та рецензії – це простий і доступний спосіб детально дізнатися про особливості гри до її купівлі. Подібні текстові та відеоматеріали можна знайти на різних сайтах, форумах, у блогах. У коментарях до публікацій ти зможеш поставити будь-яке запитання та обговорити з автором огляду чи іншими користувачами, наприклад, переваги та недоліки геймплею чи інші тонкощі гри.

Якщо з якихось причин ти не довіряєш оглядам, то дізнатися більше про відеоігри можна, якщо вивчити відгуки геймерів в Steam чи на Metacritic. Але щоб об’єктивно оцінити кожен конкретний геймінг-продукт, не варто обмежуватися прочитанням кількох думок. Найкраще вивчити якомога більше відгуків. Це допоможе подивитися на гру з різних боків.

Ще один спосіб більше дізнатися про геймерські продукти – вивчити тематичні треди на Reddit чи ResetEra, де користувачі обговорюють ігри. Але потрібно враховувати, що часто вони англомовні.

4. Зіграй у демоверсію чи візьми участь у бета-тестуванні продукції

бета-тестування гри

Якщо у відеоігри є демоверсія, то не впусти можливість випробувати її до купівлі. Часто пробні версії обмежені за часом чи кількістю доступних рівнів. Попри це, демки повинно вистачити для того, щоб зрозуміти всі особливості гри та в перспективі прийняти рішення про її купівлю.

Демоверсії ігор різних жанрів ти можеш знайти в Steam, PS Store, Xbox Store й Epic Games Store.

Ще один спосіб безкоштовно випробувати онлайнову гру – узяти участь у передрелізному бета-тестуванні. Зазвичай про нього повідомляють на офіційному сайті розробника.

Бета-тестування геймерських продуктів буває закритим, тоді на участь у ньому необхідно подавати заявку, і відкритим.

5. Зробіть рефанд

Якщо ти купив гру, але вона з якихось причин не виправдала очікувань, то є шанс повернути витрачені гроші. Але важливо враховувати, що не для кожної гри передбачена така можливість. Окрім цього, платформи, які поширюють відеоігри, висувають низку вимог до процедури повернення коштів.

Наприклад, в Steam та Epic Games Store гроші за гру можна повернути протягом 14 днів із моменту покупки та за умови, що ти провів у ній не понад дві години. Запит на повернення коштів оформляється на офіційних сайтах онлайн-сервісів.

А ось Sony та Microsoft дають змогу повернути гроші за гру тільки за наявності дуже вагомих причин. Повернення коштів – через службу підтримки.


Більше корисної та актуальної інформації для поціновувачів ігор – у нашому розділі «Новини».

Цікаві новини

Esports отримав статус офіційного різновиду спорту... Esports отримав статус офіційного різновиду спорту...

7 вересня 2020 року відбулася важлива подія для кіберспортивної та геймінг-індустрії України. Esports було...

7 вересня 2020 року відбулася важлива подія для кіберспортивної та...

15 вересня 2020
Косплей за серіалом «Відьмак» від Netflix: Ренфрі... Косплей за серіалом «Відьмак» від Netflix: Ренфрі...

Косплей за «Відьмаком» дуже популярний, і в Мережі гуляє море як чудових, так і...

Косплей за «Відьмаком» дуже популярний, і в Мережі гуляє море...

08 вересня 2020
Фестиваль WEGAME 6.0 переноситься на квітень 2021... Фестиваль WEGAME 6.0 переноситься на квітень 2021...

WEGAME 6.0 переноситься на квітень 2021 року. Ми працювали над програмою та до останнього...

WEGAME 6.0 переноситься на квітень 2021 року. Ми працювали над...

02 вересня 2020