Як вигравати змагання з CS:GO: лайфхаки для снайпера

25 лютого 2020 Як вигравати змагання з CS:GO: лайфхаки для снайпера

У кожній команді з Counter-Strike: Global Offensive обов’язково є снайпер. На цю людину зазвичай покладаються великі надії – адже її гра може переломити хід подій. Як агресивна, так і пасивна гра снайпера високо цінуються. Професійні команди намагаються залучити гідного гравця з високим рівнем володіння гвинтівкою. За необхідності снайпером може стати один із уже наявних членів команди.

Зброя для снайпера: яку краще вибрати

Залежно від стилю гри, яким володіє команда, снайпер може захищати позиції чи допомагати під час наступу на противника. Гравець із гвинтівкою може бути корисний, коли потрібно зробити швидкий фраг, зміцнитися на оборонній позиції або ж залишити команду противника в меншості. Якихось «особливих» порад про те, як повинен поводитися снайпер, не буває – кожен гравець обирає свій стиль поведінки на полі.

Найдорожча зброя в CS:GO – це снайперська гвинтівка. Саме тому більшість гравців може дозволити її собі тільки після п’ятого раунду. Одна з гвинтівок, яку снайпери вважають найкращою, – це AWP.

Повна назва зброї – Accuracy International L96A1/Arctic Warfare, у грі ви можете бачити її модифікацію, яка випускається для спецзагонів і поліції. Колір ложа та прикладу гвинтівки – хакі, проте його можна змінювати за допомогою спеціальних скінів.

Магазин на 10 патронів. Досвідчені снайпери дотримуються правила: один постріл – одна ціль. Таким чином, за допомогою гвинтівки з повним магазином цілком можливо знищити всю команду противника (п’ять осіб). Додатковим бонусом до зброї ти отримуєш три повних магазини. Гвинтівка Arctic Warfare – потужне смертоносне знаряддя в умілих руках снайпера. Вона особливо хороша в далекому бою. Є й мінуси: висока ціна, довге перезарядження, гучний звук пострілу, неможливість зробити точний постріл без прицілу.

Зброя для снайпера в cs go

Вартість AWP зараз – $4750, а за кожного вбитого з неї противника гравець отримує $100. Щоб окупити зброю, снайпер повинен добре постаратися.

Є й дешевша гвинтівка – це SSG 08, її вартість усього $2000, за кожного вбитого платять $300. Однак є нюанс – якщо під час використання AWP потрібно зробити будь-який постріл, щоб противник вважався нейтралізованим, то з SSG 08 зараховується тільки потрапляння в голову (або живіт, якщо суперник не подбав про спеціальний захист).

Ще дешевший варіант – гвинтівка Steyr Scout. Вона підходить для новачків, бо, окрім доступної ціни, вона ще й легка, компактна та не дає сильної віддачі. Однак професійним гравцем із такою зброєю не стати.

У снайпера також повинен бути пістолет для того, щоб відстрілюватися в ті моменти, коли зарядити гвинтівку не виходить. Оптимальний варіант – Deagle.

Яку стратегію обрати, щоб залишатися в живих максимально довго

Снайпер – найцінніший гравець, він повинен підійти до питання свого виживання в грі з усією відповідальністю. Втрата снайпера рівносильна програшу для команди. Тому кожен крок потрібно продумувати, залишаючи собі шляхи для відступу.

Уточнюй і перевіряй:

  • місця, де можна ховатися, – ящики, кути, ніші. Намагайся передбачити все, щоб укриття не стало пасткою;

  • дороги, якими можна швидко відійти назад, – снайпер не повинен перебувати на одному місці. Так ймовірність бути вбитим підвищується;

  • можливість попросити напарника прикрити тебе під час операції – добре, якщо вийде доповнити тандем автоматником для ведення ближнього вогню;

  • позиції з найкращим оглядом – водночас враховуй, що противник теж може тебе побачити. Тому шляхи відступу в цьому випадку дуже важливі. Ближній бій – вкрай небажана позиція для снайпера, бо в цьому випадку від гвинтівки немає практично ніякої користі.

У будь-якій ситуації завдання снайпера – зберігати спокій і вести прицільну точну стрільбу. У більшості випадків суперник не бачить, де ти ховаєшся. Тому часу на те, щоб вибрати точку та зробити постріл, зазвичай достатньо. Але не стріляй на ходу – ймовірність вразити ціль стрімко знижується. Хороший снайпер чергує точний постріл із миттєвою зміною позиції.

Оптичний приціл зброї: чи впливає це на якість бою

Оптичний приціл зброї

Уся зброя для снайперського бою оснащена невеликим збільшенням, а також потужним 16-кратним наближенням. Якщо ти використовуєш останній варіант, роби поправку на те, що швидкість пересування буде невисокою – адже огляд місцевості відбуватиметься повільно.

Краще віддати перевагу варіанту, за якого предмети збільшуються в кілька разів. Водночас можна цілком комфортно пересуватися, а також усе добре бачити. Якщо противник підібрався дуже близько, гвинтівка перетворюється на марний девайс. Тут, як згадувалося вище, на допомогу прийде пістолет.

Важлива навичка снайпера: для чого тренувати швидкість реакції

Хороший авапер повинен бути швидким і вміти влучно стріляти. Тому тим, хто хоче стати професійним снайпером у грі, потрібно розвивати ці навички.

Щоб відточувати влучність, можна скористатися допомогою карт (наприклад, aim_botz, training_aim_csgo і aimtraindriving). Завдяки вправам зі стрільби можна досягти приголомшливих результатів у точності та зробити наведення на ціль автоматичним.

Також тренувальні карти хороші для опрацювання таких навичок, як тренування затиску, стрільба по мішенях, захист від нападу ботів тощо. Зручно те, що на картах зазвичай є лічильники для пострілів, які були зроблені в «ціль» і «мимо», щоб гравець міг відстежувати свої показники.

Коли граєш у команді за снайпера, ти повинен досконало вивчити карту. На ній потрібно знати ті точки, які можна використовувати як прикриття та засідку.

Навчатися в найкращих: хто з кіберспортсменів може бути прикладом для новачка

Представляємо вашій увазі 5 найкращих гравців, у яких є чому повчитися:

Олександр Костильов (s1mple)

Олександр Костильов (s1mple)

Український кіберспортсмен, який може вважатися одним із найкращих гравців CS:GO у світі. За свою шестирічну кар’єру Олександр поміняв 15 команд, після чого увійшов до складу Natus Vincere. Слава прийшла до гравця після того, як він неодноразово показав на змаганнях високий рівень володіння снайперською гвинтівкою.

Микола Рідтц (dev1ce)

Микола Рідтц (dev1ce)

Професійний гравець із Данії, учасник популярної команди Astralis. Микола ретельно опрацьовує кожен рух на тренуваннях, показуючи чудові результати на турнірах. У 2018 році його визнали найкращим гравцем FACEIT Major. На стримі у Миколи є чому повчитися як новачкам, так і досвідченим снайперам.

Габріель Толедо (FalleN)

Габріель Толедо (FalleN)

Бразильський професійний гравець в CS:GO, займається кіберспортом із 13 років. Зараз Габріель відомий у всьому світі та користується авторитетом серед гравців. За останні три роки як снайпер він не програв жодного матчу. Успішно поєднує роль капітана й авапера.

Нікола Ковач (NiKo)

Нікола Ковач (NiKo)

Гравець із десятирічним досвідом. У 2019-му був визнаний одним із найкращих гравців CS:GO. Успішно діє як в одиничній, так і в командній грі. Нікола володіє цікавою технікою ведення бою, з якою слід обов’язково ознайомитися.

Алі Джамі (Jame)

Алі Джамі (Jame)

Висхідна зірка кіберспорту. Кар’єра Алі почалася всього два роки тому, але за цей час він досяг серйозних результатів. Входить до складу команди AVANGAR. Показник спортсмена – 10 тис. влучних пострілів за 14 тисяч раундів.


Цікавишся кіберспортом і CS:GO зокрема? Приєднуйся до WEGAME 6.0 і бери участь у турнірі!

Цікаві новини

Запеклий котолюб і засновник Cat & Cat Games Костя... Запеклий котолюб і засновник Cat & Cat Games Костя...

Членом журі премії WEGAME Awards на шостому фестивалі гік- і гейм-культури стане засновник Cat...

Членом журі премії WEGAME Awards на шостому фестивалі гік- і...

31 березня 2020
Засновник Beatshapers Олексій Меншиков стане судде... Засновник Beatshapers Олексій Меншиков стане судде...

Зустрічайте члена журі WEGAME Awards – крутого розробника, експерта з VR і CEO в...

Зустрічайте члена журі WEGAME Awards – крутого розробника, експерта з...

23 березня 2020
Реєстрацію номінантів WEGAME Awards продовжено до... Реєстрацію номінантів WEGAME Awards продовжено до...

Дати WEGAME 6.0 змінені – у цьому році фестиваль пройде 13-14 червня. Традиційне нагородження...

Дати WEGAME 6.0 змінені – у цьому році фестиваль пройде...

18 березня 2020