«Кіберпанк 2077»: короткий огляд резонансної гри від CD Projekt RED

26 січня 2021 «Кіберпанк 2077»: короткий огляд резонансної гри від CD Projekt RED

Студія CD Projekt RED проанонсувала «Кіберпанк 2077» ще в далекому 2012 році. Деякі фанати після виходу третього «Відьмака» чекали від гри чогось справді революційного, інші не вірили, що в студії вийде втілити в життя гучний проєкт.

Через 8 років, 10 грудня 2020 року, RPG-гра нарешті побачила світ. Вона вийшла відразу на всіх популярних платформах: ПК Windows, PlayStation 4, Xbox One, Stadia і GeForce Now. У 2021 році планується випуск версії для консолей нового покоління.

Але чи вдалося творцям реалізувати круту антиутопічну історію? І чи виправдала вона сподівання відданих фанатів? Розберімося.

Навколо чого побудований сюжет

Почнемо з того, що сюжетних ліній у «Кіберпанку 2077» кілька. Так, є ключові події, які будуть спільними для всіх варіантів. Але в іншому розробники дають свободу вибору. Результат гри теж залежить від гравця, єдино правильні рішення відсутні.

Дія відбувається в мегаполісі майбутнього, який розташований на Західному узбережжі Північної Америки. Головного героя звуть Ві. Його стать, зовнішній вигляд, історію та особливості характеру вибирає геймер. Ві може почати як кочівник, який тільки-но приїхав до міста; як корпоративний співробітник, якого тільки що звільнили; як бандит, що виріс на вулиці.

Після проходження декількох обов’язкових завдань гравцеві дається свобода у виборі дій. Він може їздити містом, вивчати різні відгалуження гри, приймати завдання фіксерів, які теж можна розв’язувати відразу декількома шляхами: тут творці не ставлять обмежень.

Однак у всіх випадках оповіді в певний момент Ві разом зі своїм напарником Джекі вирішує проникнути до пентхаусу власника могутньої корпорації та вкрасти чип-реліквію.

У результаті цієї ризикової витівки Джекі вмирає, а Ві, щоб зберегти чип, вживляє його собі в голову. Головного героя вбивають, але технологія в чипі воскрешає його. З цього часу в голові Ві починає жити особистість Джонні Сільверхенда – легендарного рокера-терориста, який вважався зниклим безвісти.

Роль Джонні зіграв Кіану Рівз, який озвучив цього героя в англійській версії гри.

Киану Ривз

Найт-Сіті

Найт-Сіті автори представили як типове місто-антиутопію майбутнього – бетонні джунглі, де виживає тільки найсильніший, абсолютна байдужість усіх до всіх, влада корпорацій, високий рівень злочинності. Контраст між величезними скляними хмарочосами з неоновою рекламою та розбитими, брудними генделиками на околиці міста ще яскравіше ілюструє соціальну нерівність у суспільстві майбутнього.

Графіка міста опрацьована дуже добре та рясніє деталями. Вони допомагають геймеру зануритися у відповідну атмосферу безнадійності, жорстокості та занедбаності.

Найт-Сити

Створений світ великий, але не до нескінченності. Місто досить компактне, водночас у кожному із шести його районів на героя чекають найрізноманітніші квести та місії у великій кількості.

Персонажі

Ті, хто вже встиг пройти гру, виокремлюють добре опрацьовані діалоги, які розкривають характер персонажів, їхню особисту життєву драму. Героям легко співпереживати, бо їхні розмови не вдавані, а дуже життєві.

У грі є місце і для теплих бесід, і для серйозних міркувань про віру чи про штучний інтелект. Кожен персонаж впізнаваний: у нього своя манера говорити, жартувати, рухатися та жестикулювати. На окрему увагу заслуговує лінія романтичних стосунків головного героя – вона викликає дуже щирі емоції.

«Киберпанк 2077»

Геймплей

У «Кіберпанку 2077» гравцеві доступно дуже багато опцій. Деякі геймери у своїх рецензіях написали про те, що спочатку такий багатий арсенал просто збиває з пантелику. Після того як пролог та обов’язкові завдання закінчуються, потрібен час, щоб розібратися, що до чого та куди рухатися далі.

Кожне завдання можна розв’язати спокійно та без крові, а можна влаштувати бійку, яка впливатиме на подальший сюжет. У наявності в гравців значна кількість зброї. Для усунення противника є чотири різновиди атаки: хімічна, термічна, електрична та фізична.

«Киберпанк 2077»

Проходити квести також допомагають кіберімплантати: Ві може встановити собі руки-клинки чи пружини в ноги для посиленого стрибка. Гру вийде пройти й без них, але з ними – цікавіше.

У Найт-Сіті герой не обмежений у виборі транспорту: красива автівка, ретроавтомобіль чи спортивний байк – бери що завгодно! Водночас творці подбали про те, щоб кожен транспортний засіб по-різному поводився в управлінні.

Які є мінуси

Якщо говорити про критику, то майже всі геймери згадали велику кількість багів: десь у героя може зникнути голова чи волосся, десь з’являються недоречні діалоги, місцями ламається анімація чи в повітрі зависають предмети. Фанати сподіваються, що скоро всі ці дрібні недоліки будуть усунені.

Також проблеми з графікою можуть виникнути в тих, хто користується приставками старого покоління без SSD. Тому грати в «Кіберпанк 2077» варто або на хорошому ПК із потужним процесором, або дочекатися поліпшеної версії для PlayStation 5 і Xbox Series X/S.

Деякі гравці виокремлюють некомфортне керування автомобілем: зазначена швидкість не відповідає картинці або ж транспорт чутливий на поворотах. Інші невдоволені, бо не так уявляли собі світ кіберпанку та процес гри.

Але загалом більшість геймерів схиляється до того, що проєкт вийшов дуже сильним і захопливим.

Підсумки

«Кіберпанк 2077» вразила гейм-спільноту своїм захопливим, цікавим сюжетом, живими діалогами, дуже душевними та харизматичними персонажами, а також приголомшливо проробленою графікою. Гравці зійшлися на думці, що гра вийшла дійсно вартісною, хоча й не повністю відповідала очікуванням фанатів. З-поміж мінусів – баги в анімації, збої програми та дрібні розбіжності. В іншому ж «Кіберпанк 2077» зарекомендувала себе як гра високого рівня та отримала дуже багато схвальних відгуків. Революція не відбулася, але вартувало того, щоб чекати її 8 років.


Запрошуємо тебе обговорити цю та інші новинки світу геймінгу на фестивалі WEGAME 6.0, який відбудеться 17-18 квітня!

Новини заходу >>>

Цікаві новини

Фестиваль WEGAME 6.2 відбудеться влітку 2021 року:... Фестиваль WEGAME 6.2 відбудеться влітку 2021 року:...

Завантажуємо оновлення – зустрічай WEGAME 6.2! Фестиваль переноситься на 12-13 червня. Для того щоб...

Завантажуємо оновлення – зустрічай WEGAME 6.2! Фестиваль переноситься на 12-13...

03 березня 2021
Популярні косплеї World of Warcraft: добірка Популярні косплеї World of Warcraft: добірка

World of Warcraft має право вважатися культовою грою, яка вже 15 років живе в...

World of Warcraft має право вважатися культовою грою, яка вже...

26 лютого 2021
Sony випустила довгоочікувану PlayStation 5: огляд... Sony випустила довгоочікувану PlayStation 5: огляд...

19 листопада 2020 року в усьому світі відбувся реліз Sony PlayStation 5. В Україні...

19 листопада 2020 року в усьому світі відбувся реліз Sony...

19 лютого 2021