Ключові проблеми сучасних відеоігор

12 грудня 2019 Ключові проблеми сучасних відеоігор

Завдяки розвитку технологій, нових відеоігор стає все більше, а вже наявні постійно оновлюються та вдосконалюються. Втім, багато геймерів стикаються з проблемами, які надовго відбивають у них бажання проходити ту чи іншу гру. Чому ж так відбувається?

Помилки та глюки

Помилки та глюки в іграх

Часи змінюються, але вподобання і запити користувачів залишаються незмінними: вони хочуть грати без глюків і багів. Здавалося б, сучасні технічні можливості дають змогу опрацьовувати ігри досконально. Для цього їх тестують на різних етапах та усувають помилки в коді.

Проте так повинно бути в ідеалі. Насправді багато розробників поспішають випустити ігри якомога швидше і не тестують їх як слід. Через такий поспіх і бажання якнайшвидше продати кінцевий продукт часто страждає його якість. Так сталося, наприклад, із Underworld Ascendant.

Нескінченний донатинг

Нескінченний донатинг в іграх

Ігри, які працюють за моделлю Pay-to-win, незмінно викликають у геймерів фантомні болі різного ступеня інтенсивності. Концепція «плати та перемагай» полягає в тому, що на певному рівні геймеру пропонують купити будь-які скіли, лутбокси, предмети чи кредити, які допоможуть йому прокачатися набагато швидше.

Є й досить жорсткі варіанти, коли прокачування без донатів практично зупиняється, а в балансі сил гри йде значний перекіс. Таким чином, в умовно безкоштовній багатокористувацькій відеогрі, як правило, програватимуть ті, хто вкладав менше грошей.

Дорогі технології

Дорогі технології в іграх

Дивно, але технічний прогрес не в усьому грає на руку геймерам. Звісно, тепер ми купаємося в морі різноманітного контенту будь-яких жанрів, спрямувань та якості, але гонитва за новітніми технологіями підвищує вартість ігор у рази. Високоякісна графіка, максимально наближена до реальності фізика процесів – усі ці розробки коштують грошей.

Відповідно, чим більше вкладає творець у гру, тим більше платить геймер на виході. Немає нічого поганого в тому, щоб отримати дійсно якісний продукт, але через зайві навороти його вартість може бути багатьом не по кишені. До того ж подібні ігри мають неймовірно високі вимоги до заліза.

Платні додатки

Платні додатки в іграх

Доповнення (DLC) допомагають зробити ігровий процес цікавішим, але найчастіше за них доводиться платити майже як за саму гру. Без DLC подальше проходження ускладнюється або взагалі стає неможливим, оскільки вони торкаються безпосередньо самого сюжету та його розвитку.

Через це також можуть виникати конфлікти в середовищі видавців і творців ігор. Наприклад, Microsoft вимагає від своїх розробників монетизувати додатковий контент, але багато хто не погоджується на такі умови.

Токсичне ком’юніті

Токсичне ком’юніті в іграх

Можливість контактувати через Інтернет анонімно часто стирає межі дозволеного, і багато гравців можуть поводити себе хамовито. Ворожнеча та нецензурна лайка в чатах онлайн-ігор – це те, з чим стикається багато геймерів.

Частково розв’язати цю проблему допомагають функції увімкнення цензури, а також можливість вимкнути голосові та текстові повідомлення. Але загалом це не особливо змінює атмосферу в середовищі гравців. Не останню роль у розпалюванні сварок між геймерами грає концепція Pay-to-win, яка ставить їх у нерівні умови та провокує на агресію один до одного.

Підсумок

Індустрія відеоігор зростає та розвивається попри наявні проблеми, а інтерес геймерів до новинок не вщухає. Залишається сподіватися, що недоліки з часом усуватимуться завдяки активній комунікації розробників із гравцями, а також здешевленню нових технологій.

Цікаві новини

Запеклий котолюб і засновник Cat & Cat Games Костя... Запеклий котолюб і засновник Cat & Cat Games Костя...

Членом журі премії WEGAME Awards на шостому фестивалі гік- і гейм-культури стане засновник Cat...

Членом журі премії WEGAME Awards на шостому фестивалі гік- і...

31 березня 2020
Засновник Beatshapers Олексій Меншиков стане судде... Засновник Beatshapers Олексій Меншиков стане судде...

Зустрічайте члена журі WEGAME Awards – крутого розробника, експерта з VR і CEO в...

Зустрічайте члена журі WEGAME Awards – крутого розробника, експерта з...

23 березня 2020
Реєстрацію номінантів WEGAME Awards продовжено до... Реєстрацію номінантів WEGAME Awards продовжено до...

Дати WEGAME 6.0 змінені – у цьому році фестиваль пройде 13-14 червня. Традиційне нагородження...

Дати WEGAME 6.0 змінені – у цьому році фестиваль пройде...

18 березня 2020