Комікс-гід: як помер відомий мутант Росомаха

26 вересня 2018 Комікс-гід: як помер відомий мутант Росомаха

Нарешті стартував вихід серії коміксів Return of the Wolverine, де у фіналі стануть відомі подробиці повернення Росомахи після загибелі. Але яким чином безсмертний мутант помер? Згадуємо. Ностальгуємо. Плачемо.

Перший випуск Return of the Wolverine з'явився у пресі 19 вересня. Поки фани Росомахи неабияк очікували на наступні номери, пригадаємо історію життя і смерті відомого мутанта.

У канонічних виданнях Marvel Логан два рази мало не помер, переживши стан клінічної смерті. Вперше це сталося, коли Росомаха аж півгодини був по ту сторону реальності після сутички з Шаблезубим (Wolverine vol.2 #173–176).

Комікс-гід: як помер відомий мутант Росомаха - 1

Вдруге – коли Логан потрапив до епіцентру вибуху і тіло його відновилося, але ось душа не повернулася до тіла. Згідно з ідеєю автора Wolverine vol.3 #57–62, кожного разу перед регенерацією душа Росомахи потрапляє до Чистилища. Там він бореться з ангелом смерті Азраїлом (з яким знайомий ще з часів Першої світової) і, перемігши, повертається. Але під час вибуху загинула кохана Логана, і він тимчасово відмовився від боротьби.

Щоб по-справжньому вбити Росомаху, який володіє здатністю до регенерації, авторам коміксів потрібно було придумати правдиве «доведи». Ідея з’явилася у письменника Пола Корнелла ще в 2013 році: він вирішив, що найкращий з варіантів – «відключити» здатність Росомахи відновлюватися. Наприклад, зіштовхнути його з розумним вірусом з Мікровсесвіту. Цей антагоніст героя-мутанта володів колективною свідомістю і, звичайно ж, хотів влади над усим Всесвітом.

Росомаха переміг вірус глобально, але не зміг захиститися сам. Мікроорганізми проникли у його тіло і знищили можливість регенерувати: так Логан став смертним.

Не можна сказати, що він був незадоволений, але довелося звикати до нових особливостей організму. Як бонус – Росомаха нарешті зміг насолоджуватися смаком і ефектом пива. Але і неприємності не змусили чекати, адже старі вороги відразу активізувалися, ледь дізналися про смертність Логана. Особливі стосунки з Росомахою були у Шаблезубого, тож шанси мутанта зустріти старість кожного дня зменшувалися.

Сольники Логана про цей період побачили світ у 2014 році (серії Wolverine vol. 5 і vol.6). Історію написав Пол Корнелл, а втілили її на сторінках коміксу художники Райан Стегман і Алан Девіс.

Комікс-гід: як помер відомий мутант Росомаха - 2

Безпосередньо смерть Росомахи описав сценарист Чарльз Соул (спільно з художником Стівом Макнівеном, який також працював над «Старим Логаном»). Випуски під загальною назвою Death of Wolverine теж вийшли у 2014 році, їх було лише чотири.

Сюжет Death of Wolverine розгортається навколо полювання на Росомаху. У ньому беруть участь всі, хто бажає. Зазвичай ці поєдинки закінчуються смертю невдалих хедхантерів, але одного разу Логан стикається зі своїм знайомим – найманцем Нюком. Програвши битву, Нюк розповідає Росомасі, що отримав стосовно нього особливе замовлення: спіймати і доправити мутанта живим.

Логан починає діяти активніше: спілкується з Гадюкою (своєю колишньою), бере участь в поєдинку із заклятим ворогом Шаблезубим, а опісля – зустрічає свого вчителя Огуна. В результаті він з'ясовує ім'я замовника, ним виявляється вчений на прізвище Корнеліус – один з тих, хто брав участь в давньому експерименті «Зброя Х». Тоді скелет Росомахи і зробили адамантієвим, а зараз Корнеліус бажає продовжити з ним експеримент.

Про те, що Логан помирає, вченому невідомо. А тим часом смерть мутанта не за горами: його долають численні інфекції, наслідки випромінювання Хіросіми (Логан був там під час вибуху), шкідливий вплив адамантія.

Росомаха витрачає останні сили на боротьбу з Корнеулісом. Мутант зміг пошкодити ємність з розплавленим металом, але сам опинився повністю залитий ним. Перед смертю Логан поговорив із вченим (який, до речі, теж був готовий випустити останній подих) і сказав, що у своєму житті зробив достатньо значущого. На цій трагічній і філософській ноті герой гине.

Його смерть збіглася за часом з датою, коли Логан вперше з'явився на сторінках коміксів – у жовтні 1974 року у випуску The Incredible Hulk #181.

За повернення Росомахи до життя у 2018 році відповідає той, хто його і «вбив» – сценарист Чарльз Соул, який знову працюватиме разом із художником Стівом Макнівеном. Чи вдасться їм логічно вписати воскресіння героя у події всесвіту, матимемо можливість вже скоро дізнатися про це.

Цікаві новини

Запеклий котолюб і засновник Cat & Cat Games Костя... Запеклий котолюб і засновник Cat & Cat Games Костя...

Членом журі премії WEGAME Awards на шостому фестивалі гік- і гейм-культури стане засновник Cat...

Членом журі премії WEGAME Awards на шостому фестивалі гік- і...

31 березня 2020
Засновник Beatshapers Олексій Меншиков стане судде... Засновник Beatshapers Олексій Меншиков стане судде...

Зустрічайте члена журі WEGAME Awards – крутого розробника, експерта з VR і CEO в...

Зустрічайте члена журі WEGAME Awards – крутого розробника, експерта з...

23 березня 2020
Реєстрацію номінантів WEGAME Awards продовжено до... Реєстрацію номінантів WEGAME Awards продовжено до...

Дати WEGAME 6.0 змінені – у цьому році фестиваль пройде 13-14 червня. Традиційне нагородження...

Дати WEGAME 6.0 змінені – у цьому році фестиваль пройде...

18 березня 2020