Комікс-гід: як помер відомий мутант Росомаха

26 вересня 2018 Комікс-гід: як помер відомий мутант Росомаха

Нарешті стартував вихід серії коміксів Return of the Wolverine, де у фіналі стануть відомі подробиці повернення Росомахи після загибелі. Але яким чином безсмертний мутант помер? Згадуємо. Ностальгуємо. Плачемо.

Перший випуск Return of the Wolverine з'явився у пресі 19 вересня. Поки фани Росомахи неабияк очікували на наступні номери, пригадаємо історію життя і смерті відомого мутанта.

У канонічних виданнях Marvel Логан два рази мало не помер, переживши стан клінічної смерті. Вперше це сталося, коли Росомаха аж півгодини був по ту сторону реальності після сутички з Шаблезубим (Wolverine vol.2 #173–176).

Комікс-гід: як помер відомий мутант Росомаха - 1

Вдруге – коли Логан потрапив до епіцентру вибуху і тіло його відновилося, але ось душа не повернулася до тіла. Згідно з ідеєю автора Wolverine vol.3 #57–62, кожного разу перед регенерацією душа Росомахи потрапляє до Чистилища. Там він бореться з ангелом смерті Азраїлом (з яким знайомий ще з часів Першої світової) і, перемігши, повертається. Але під час вибуху загинула кохана Логана, і він тимчасово відмовився від боротьби.

Щоб по-справжньому вбити Росомаху, який володіє здатністю до регенерації, авторам коміксів потрібно було придумати правдиве «доведи». Ідея з’явилася у письменника Пола Корнелла ще в 2013 році: він вирішив, що найкращий з варіантів – «відключити» здатність Росомахи відновлюватися. Наприклад, зіштовхнути його з розумним вірусом з Мікровсесвіту. Цей антагоніст героя-мутанта володів колективною свідомістю і, звичайно ж, хотів влади над усим Всесвітом.

Росомаха переміг вірус глобально, але не зміг захиститися сам. Мікроорганізми проникли у його тіло і знищили можливість регенерувати: так Логан став смертним.

Не можна сказати, що він був незадоволений, але довелося звикати до нових особливостей організму. Як бонус – Росомаха нарешті зміг насолоджуватися смаком і ефектом пива. Але і неприємності не змусили чекати, адже старі вороги відразу активізувалися, ледь дізналися про смертність Логана. Особливі стосунки з Росомахою були у Шаблезубого, тож шанси мутанта зустріти старість кожного дня зменшувалися.

Сольники Логана про цей період побачили світ у 2014 році (серії Wolverine vol. 5 і vol.6). Історію написав Пол Корнелл, а втілили її на сторінках коміксу художники Райан Стегман і Алан Девіс.

Комікс-гід: як помер відомий мутант Росомаха - 2

Безпосередньо смерть Росомахи описав сценарист Чарльз Соул (спільно з художником Стівом Макнівеном, який також працював над «Старим Логаном»). Випуски під загальною назвою Death of Wolverine теж вийшли у 2014 році, їх було лише чотири.

Сюжет Death of Wolverine розгортається навколо полювання на Росомаху. У ньому беруть участь всі, хто бажає. Зазвичай ці поєдинки закінчуються смертю невдалих хедхантерів, але одного разу Логан стикається зі своїм знайомим – найманцем Нюком. Програвши битву, Нюк розповідає Росомасі, що отримав стосовно нього особливе замовлення: спіймати і доправити мутанта живим.

Логан починає діяти активніше: спілкується з Гадюкою (своєю колишньою), бере участь в поєдинку із заклятим ворогом Шаблезубим, а опісля – зустрічає свого вчителя Огуна. В результаті він з'ясовує ім'я замовника, ним виявляється вчений на прізвище Корнеліус – один з тих, хто брав участь в давньому експерименті «Зброя Х». Тоді скелет Росомахи і зробили адамантієвим, а зараз Корнеліус бажає продовжити з ним експеримент.

Про те, що Логан помирає, вченому невідомо. А тим часом смерть мутанта не за горами: його долають численні інфекції, наслідки випромінювання Хіросіми (Логан був там під час вибуху), шкідливий вплив адамантія.

Росомаха витрачає останні сили на боротьбу з Корнеулісом. Мутант зміг пошкодити ємність з розплавленим металом, але сам опинився повністю залитий ним. Перед смертю Логан поговорив із вченим (який, до речі, теж був готовий випустити останній подих) і сказав, що у своєму житті зробив достатньо значущого. На цій трагічній і філософській ноті герой гине.

Його смерть збіглася за часом з датою, коли Логан вперше з'явився на сторінках коміксів – у жовтні 1974 року у випуску The Incredible Hulk #181.

За повернення Росомахи до життя у 2018 році відповідає той, хто його і «вбив» – сценарист Чарльз Соул, який знову працюватиме разом із художником Стівом Макнівеном. Чи вдасться їм логічно вписати воскресіння героя у події всесвіту, матимемо можливість вже скоро дізнатися про це.

Цікаві новини

Збірна України з PES, minor-турнір у Буковелі, зма... Збірна України з PES, minor-турнір у Буковелі, зма...

Кіберспортивні турніри з різних дисциплін відбуваються у всьому світі, й Україна не виняток. Ми...

Кіберспортивні турніри з різних дисциплін відбуваються у всьому світі, й...

06 грудня 2019
Розвиток пам’яті та мультизадачності: чим корисні... Розвиток пам’яті та мультизадачності: чим корисні...

Сучасні відеоігри не тільки відкривають перед нами нові світи, а й допомагають розвиватися. Поліпшення...

Сучасні відеоігри не тільки відкривають перед нами нові світи, а...

05 грудня 2019
Тест на знання WEGAME. Перевір свої сили Тест на знання WEGAME. Перевір свої сили

Готуючись до WEGAME 6.0, ми згадуємо всі попередні фестивалі та їхні основні фішки. Щоб...

Готуючись до WEGAME 6.0, ми згадуємо всі попередні фестивалі та...

03 грудня 2019