Хто та як заробляє на кіберспорті?

08 січня 2020 Хто та як заробляє на кіберспорті?

Індустрія esports – перспективна та прибуткова ніша, заробляти в якій можуть не тільки професійні кіберспортсмени. Кому ж кіберспорт приносить реальні гроші та які є способи отримати прибуток у цій сфері?

Кіберспортивні професії

Завдяки щорічному зростанню інтернет-аудиторії, а також збільшенню кількості ігор зі змагальним принципом кіберспорт швидко став багатомільярдною індустрією. Про те, що просунуті гравці в популярних дисциплінах можуть заробляти великі гроші, не чув хіба що ледачий геймер. Але, окрім них, є ще низка професій, представники яких отримують прибуток у цій ніші. Розглянемо популярні та вигідні варіанти, як заробляти в індустрії esports.

Кіберспортсмени

Хто та як заробляє на кіберспорті?

Призові на міжнародних турнірах – це суми з приємною кількістю нулів. Але й простіші змагання теж пропонують цілком гідну винагороду. Загалом дохід кіберспортсмена завжди залежатиме від його професіоналізму та популярності. Є кілька способів монетизувати свої унікальні геймерські здібності.

  • Участь у турнірах.
  • Реклама.
  • Разові PR-акції.

Зарплати професійних гравців залежать від їхнього скілу, дисципліни, медійності та досягнень. Потрапивши до команди й уклавши офіційний контракт, кіберспортсмен отримує зарплату, яка формується не тільки з призових, але також і зі спонсорських грошей і доходів від продажу мерчу. Діапазон за рівнем заробітку, з огляду на ці чинники, досить великий: від $3000 до $10 000 в місяць.

Додатково популярні кіберспортсмени можуть монетизувати свою онлайн-аудиторію. Наприклад, за допомогою brand-активностей – викладати в соцмережах фотографії в одязі певного бренду, з енергетиком конкретної марки чи з девайсами від потрібного виробника.

Коментатори

Хто та як заробляє на кіберспорті?

Коментатори кіберспортивних подій заробляють так само, як і звичайні спортивні коментатори. Багато хто з них входить до штату esports-студій, працює у конкретних кіберспортивних лігах. Окрім того, у цій професії також можливий заробіток завдяки монетизації своєї аудиторії.

Є кілька студій, які спеціалізуються на висвітленні кіберспортивних подій (StarLadder, WePlay! Esports, Maincast). Трансляції ведуться в Інтернеті, що суттєво збільшує охоплення аудиторії, від якої залежить і заробіток за результатом. Особливість професії коментатора полягає в тому, що необхідно не просто описувати події на екрані.

Професіонал повинен знатися на особливостях гри, тактиках та нюансах, в ідеалі – самому бути геймером. Так само, як і гравці, представники цієї професії прагнуть потрапити на турніри світового рівня: наприклад, The International за Dota 2. За словами Степана «DonStepan» Шульги, іноземні англомовні коментатори заробляють $1000 на день, але зарплати на просторах СНД значно нижчі.

Стримери та відеоблогери

Хто та як заробляє на кіберспорті?

На стримінгах можна отримувати прибуток, що перевищує дохід багатьох кіберспортсменів: це залежить від рівня та популярності самого стримера. Для відеоблогінгу та стримінгу використовуються платформи YouTube і Twitch. Наприклад, популярний гравець у Fortnite стример Ninja з 10 млн підписників на Twitch заробляв $5 млн на рік, до того як перейшов на Mixer. Популярні twitch-стримери із СНД: Dendi, Sharishaxd, S1mple, SilverName. Багато з тих, хто робить яскраві трансляції, що привертають увагу, мають або мали стосунок до легендарної команди Na'Vi.

Популярні стримери можуть отримувати гроші з реклами партнерського програмного майданчика: чим більша аудиторія юзера, тим більшу суму за перегляд партнерських роликів він отримає. Популярний і такий вид отримання прибутку, як донат – пряме перерахування грошей стримеру від аудиторії. Також приносять чималі гроші підписки, спонсорська реклама та нативка.

Інші професії в esports

Хто та як заробляє на кіберспорті?

З появою все більшої кількості команд, змагальних кіберспортивних дисциплін і турнірів галузь вимагає більше фахівців, які займаються внутрішньою кухнею: маркетологів, менеджерів, експертів із HR і PR. Для подібної роботи необхідно мати досвід із базової спеціальності, а також цікавитися кіберспортом. Вакансії від esports-платформ та організацій можна знайти в Мережі: наприклад, у телеграм-каналі Esports x Gaming Jobs.

Як почати заробляти в кіберспорті

Хто та як заробляє на кіберспорті?

Стати професійним кіберспортсменом за один день неможливо: усі починають із малого, тренуючись кожен день і поступово підвищуючи свій рівень. Можна робити це самостійно або звернутися в кіберспортивну школу на базі однієї з esports-організацій.

У нашій країні освітнім напрямом займаються в академії кіберфутболу FINT і кіберспортивній Windigo Academy. Також планується відкриття магістратури за кіберспортивним напрямом у Національному університеті фізичного виховання і спорту України.

Є спеціальні турніри для аматорів і семі-про, куди не допускаються професіонали. На таких чемпіонатах можна прокачати, а також продемонструвати свої вміння, а в перспективі бути запрошеним у серйозну команду.

Утім, грати можна не тільки в певному кіберспортивному колективі, є й одиночні дисципліни (FIFA, Hearthstone, ін.). Водночас отримувати прибуток реально як за призові місця та безпосередньо за роботу кіберспортсмена, так і за стрим.

Деякі гравці, які виступали в складі esports-колективів, пішли тільки в стримінг. Наприклад, колишній професійний кіберспортсмен з CS:GO під ніком Shroud. Саме тут він досяг більшого успіху та заробляє краще, ніж його колишні колеги в команді.


Стеж за тим, що відбувається у світі кіберспорту та геймінгу в розділі «Новини»!

Цікаві новини

Рейтинг найкращих киберспортсменів від HLTV.org і... Рейтинг найкращих киберспортсменів від HLTV.org і...

Чи вдалося українцеві «s1mple» з Na'Vi втретє поспіль стати найкращим гравцем світу за CS:...

Чи вдалося українцеві «s1mple» з Na'Vi втретє поспіль стати найкращим...

24 січня 2020
Отримуй подарунки та бийся в гейм-батлах на фестив... Отримуй подарунки та бийся в гейм-батлах на фестив...

11-12 квітня в столичному Міжнародному виставковому центрі (МВЦ) відбудеться шостий фестиваль для гіків і...

11-12 квітня в столичному Міжнародному виставковому центрі (МВЦ) відбудеться шостий...

24 січня 2020
Психологи в кіберспорті: особливості професії Психологи в кіберспорті: особливості професії

Психологи давно популярні в традиційному спорті, але для галузі esports ця професія порівняно нова....

Психологи давно популярні в традиційному спорті, але для галузі esports...

21 січня 2020