Маріанна де Морт: «Я почала косплеїти раніше, ніж дізналася, як зветься моє захоплення»

08 лютого 2017 Маріанна де Морт: «Я почала косплеїти раніше, ніж дізналася, як зветься моє захоплення»

Нашій прес-службі вдалось зустрітися з суддею косплей-шоу фестивалю WEGAME 2.0 Маріанною Де Морт! Героїня інтерв'ю – косплеєр, режисер і телеведуча, а ще майстер зі створення унікальних і яскравих костюмів із підручних матеріалів. Ми попросили її докладніше розповісти про своє захоплення та зробили цікаві фото. Насолоджуйся!

Інтерв'юер: Лідія Цененко (Л.Ц.)

Л.Ц.: Маріанна, розкажи про те, як і коли ти зацікавилася косплеєм?

Маріанна: Це трапилося дуже давно. Найцікавіше, що впродовж тривалого часу я навіть не знала, як зветься моє захоплення. Тобто створювала костюми персонажів, втілювала образи, але жодного визначення цьому не шукала.

З дитинства малюю, виросла в родині художників. Коли настав час, вступила до Інституту культури (КНУКіМ) на режисера кіно та телебачення. У нас були завдання знімати короткометражні фільми в якості курсових робіт. Потрібно було самостійно придумати сценарій, знайти реквізит, створити образи героїв.

Здавна мріяла знімати похмурі містичні чи науково-фантастичні фільми. Для моїх картин в реквізиторській зазвичай нічого не знаходилось, тому необхідно було все готувати самостійно. На стипендію купити костюми та декорації нереально, тому доводилося створювати багато власноруч.

Робилося все з підручних засобів: йшли коробки, старий одяг, шукала в знайомих у гуртожитку різні антуражні дрібниці. Наприклад, мені якось знадобилися людські кістки та черепи – тоді прийшла ідея виготовити це за допомогою борошна та води: надала тісту потрібної форми та покрила лаком. Гамівну сорочку для однієї з героїнь шила зі старого простирадла.

Ще одним важливим проміжним етапом було захоплення готичною субкультурою, яка набула популярності в 2007 році. Тоді я почала створювати костюми для себе, відвідувати готик-паті, ставити тематичні перформанси, брала участь у фотосесіях.

Образ з фільму «Дракула Брема Стокера»

Про існування косплею дізналася десь у 2010-му. Мене тоді часто запитували в соціальних мережах, як давно я косплею. Вирішила «погуглити» це незнайоме слово та збагнула, що вже кілька років поспіль косплею, нічого про те не підозрюючи. Згодом готика з мого життя пішла, а ось косплей залишився його важливою частиною.

Маріанна де Морт: «Я почала косплеїти раніше, ніж дізналася, як зветься моє захоплення» - 3

Л.Ц.: Ти вже тривалий час шиєш для себе. Чи доводилося робити костюми на замовлення?

Маріанна: Так, мені часто замовляють костюми для відео- та фотозйомок, а також різний реквізит. Якось попросили зробити ляльку інопланетянина, схожого на Альошеньку, для якоїсь реконструкції. Він досі у мене, але вже без голови: подруга позичала на фотосесію та, перевозячи його в громадському транспорті, не знайшла розуміння. Коли голову ляльки відірвало дверцятами тролейбусу, водій зупинятися не захотів, а потім було пізно її рятувати.

Взагалі ще з часів інституту до мене зверталися за допомогою у створенні костюмів та реквізиту, та й зараз це зовсім не рідкість.

Маріанна де Морт: «Я почала косплеїти раніше, ніж дізналася, як зветься моє захоплення» - 5

Л.Ц.: З якими матеріалами працюєш найчастіше?

Маріанна: Використовую все, що є під рукою: різні коробки, пластикові пляшки, пакети, навіть туалетний папір. З останнього колись створила маску Невмирущого Джо, персонажу з фільму «Шалений Макс». Довго, пригадую, шукала на YouTube лайфхак із її виготовлення, але траплялися лише складні та дорогі способи. Потім раптом виникла ідея вирізати з шестилітрової баклажки форму та обклеїти її шматками подрібненого туалетного паперу, змішаного з ПВА. Замість металевих деталей приклеїла картон – і все це пофарбувала.

Вийшло дуже ефектно.

Маріанна де Морт: «Я почала косплеїти раніше, ніж дізналася, як зветься моє захоплення» - 7

Головне – покрити зверху акриловою фарбою, і будь-який матеріал отримає потрібний вигляд. Картон, пластик і целофан після фарбування просто не впізнати.

А ще з часів «готичного» минулого взяла собі за звичку шукати на секонд-хенді різні деталі гардеробу, які би стали в нагоді для створення образу. Костюм медсестри з гри «Сайлент Хілл», в якому я зараз, – це медичний халат, який придбала на секонді, обрізала та перешила. Потрібного кольору вдалося надати, замочивши його в каві – це робить тканину старішою на вигляд.

Продовження бесіди з Маріанною та більше лайфхаків зі створення косплей-костюмів шукай незабаром на нашому сайті!

Цікаві новини

Оновлення перевидань Doom і відкриття Гоґвортсу в... Оновлення перевидань Doom і відкриття Гоґвортсу в...

Які баги пофіксили в перевиданих шутерах Doom і Doom II? Коли стартує бета колекційної...

Які баги пофіксили в перевиданих шутерах Doom і Doom II?...

17 січня 2020
У стилі вестерн: топ-7 відеоігор про світ Дикого З... У стилі вестерн: топ-7 відеоігор про світ Дикого З...

Мрієш стати героєм вестерну та попрактикуватися в стрільбі з револьвера? Спеціально для тебе ми...

Мрієш стати героєм вестерну та попрактикуватися в стрільбі з револьвера?...

16 січня 2020
Як відеоігри допомагають долати кошмари та стрес Як відеоігри допомагають долати кошмари та стрес

Сучасні відеоігри все частіше використовуються не тільки для розваги, але й для конкретних корисних...

Сучасні відеоігри все частіше використовуються не тільки для розваги, але...

13 січня 2020