Маріанна де Морт: «Я почала косплеїти раніше, ніж дізналася, як зветься моє захоплення»

08 лютого 2017 Маріанна де Морт: «Я почала косплеїти раніше, ніж дізналася, як зветься моє захоплення»

Нашій прес-службі вдалось зустрітися з суддею косплей-шоу фестивалю WEGAME 2.0 Маріанною Де Морт! Героїня інтерв'ю – косплеєр, режисер і телеведуча, а ще майстер зі створення унікальних і яскравих костюмів із підручних матеріалів. Ми попросили її докладніше розповісти про своє захоплення та зробили цікаві фото. Насолоджуйся!

Інтерв'юер: Лідія Цененко (Л.Ц.)

Л.Ц.: Маріанна, розкажи про те, як і коли ти зацікавилася косплеєм?

Маріанна: Це трапилося дуже давно. Найцікавіше, що впродовж тривалого часу я навіть не знала, як зветься моє захоплення. Тобто створювала костюми персонажів, втілювала образи, але жодного визначення цьому не шукала.

З дитинства малюю, виросла в родині художників. Коли настав час, вступила до Інституту культури (КНУКіМ) на режисера кіно та телебачення. У нас були завдання знімати короткометражні фільми в якості курсових робіт. Потрібно було самостійно придумати сценарій, знайти реквізит, створити образи героїв.

Здавна мріяла знімати похмурі містичні чи науково-фантастичні фільми. Для моїх картин в реквізиторській зазвичай нічого не знаходилось, тому необхідно було все готувати самостійно. На стипендію купити костюми та декорації нереально, тому доводилося створювати багато власноруч.

Робилося все з підручних засобів: йшли коробки, старий одяг, шукала в знайомих у гуртожитку різні антуражні дрібниці. Наприклад, мені якось знадобилися людські кістки та черепи – тоді прийшла ідея виготовити це за допомогою борошна та води: надала тісту потрібної форми та покрила лаком. Гамівну сорочку для однієї з героїнь шила зі старого простирадла.

Ще одним важливим проміжним етапом було захоплення готичною субкультурою, яка набула популярності в 2007 році. Тоді я почала створювати костюми для себе, відвідувати готик-паті, ставити тематичні перформанси, брала участь у фотосесіях.

Образ з фільму «Дракула Брема Стокера»

Про існування косплею дізналася десь у 2010-му. Мене тоді часто запитували в соціальних мережах, як давно я косплею. Вирішила «погуглити» це незнайоме слово та збагнула, що вже кілька років поспіль косплею, нічого про те не підозрюючи. Згодом готика з мого життя пішла, а ось косплей залишився його важливою частиною.

Маріанна де Морт: «Я почала косплеїти раніше, ніж дізналася, як зветься моє захоплення» - 3

Л.Ц.: Ти вже тривалий час шиєш для себе. Чи доводилося робити костюми на замовлення?

Маріанна: Так, мені часто замовляють костюми для відео- та фотозйомок, а також різний реквізит. Якось попросили зробити ляльку інопланетянина, схожого на Альошеньку, для якоїсь реконструкції. Він досі у мене, але вже без голови: подруга позичала на фотосесію та, перевозячи його в громадському транспорті, не знайшла розуміння. Коли голову ляльки відірвало дверцятами тролейбусу, водій зупинятися не захотів, а потім було пізно її рятувати.

Взагалі ще з часів інституту до мене зверталися за допомогою у створенні костюмів та реквізиту, та й зараз це зовсім не рідкість.

Маріанна де Морт: «Я почала косплеїти раніше, ніж дізналася, як зветься моє захоплення» - 5

Л.Ц.: З якими матеріалами працюєш найчастіше?

Маріанна: Використовую все, що є під рукою: різні коробки, пластикові пляшки, пакети, навіть туалетний папір. З останнього колись створила маску Невмирущого Джо, персонажу з фільму «Шалений Макс». Довго, пригадую, шукала на YouTube лайфхак із її виготовлення, але траплялися лише складні та дорогі способи. Потім раптом виникла ідея вирізати з шестилітрової баклажки форму та обклеїти її шматками подрібненого туалетного паперу, змішаного з ПВА. Замість металевих деталей приклеїла картон – і все це пофарбувала.

Вийшло дуже ефектно.

Маріанна де Морт: «Я почала косплеїти раніше, ніж дізналася, як зветься моє захоплення» - 7

Головне – покрити зверху акриловою фарбою, і будь-який матеріал отримає потрібний вигляд. Картон, пластик і целофан після фарбування просто не впізнати.

А ще з часів «готичного» минулого взяла собі за звичку шукати на секонд-хенді різні деталі гардеробу, які би стали в нагоді для створення образу. Костюм медсестри з гри «Сайлент Хілл», в якому я зараз, – це медичний халат, який придбала на секонді, обрізала та перешила. Потрібного кольору вдалося надати, замочивши його в каві – це робить тканину старішою на вигляд.

Продовження бесіди з Маріанною та більше лайфхаків зі створення косплей-костюмів шукай незабаром на нашому сайті!

Цікаві новини

До складу журі WEGAME Awards увійде співзасновник... До складу журі WEGAME Awards увійде співзасновник...

12 квітня на шостому геймерському фестивалі WEGAME відбудеться традиційне нагородження інді-розробників WEGAME Awards! Членом...

12 квітня на шостому геймерському фестивалі WEGAME відбудеться традиційне нагородження...

17 лютого 2020
Нова зброя в Skyrim і старт другого сезону Call of... Нова зброя в Skyrim і старт другого сезону Call of...

Що очікує геймерів у розширенні для лутер-шутера The Division 2? Як виглядає новий режим...

Що очікує геймерів у розширенні для лутер-шутера The Division 2?...

14 лютого 2020
1+1=1! Квитки на WEGAME 6.0 за спеціальною ціною з... 1+1=1! Квитки на WEGAME 6.0 за спеціальною ціною з...

Усім закоханим в ігри та косплей ми даруємо суперзнижку з нагоди Дня св. Валентина....

Усім закоханим в ігри та косплей ми даруємо суперзнижку з...

13 лютого 2020