Несподіваний, страшний, реалістичний: чому варто сходити на «Джокера»

09 жовтня 2019 Несподіваний, страшний, реалістичний: чому варто сходити на «Джокера»

З виходом нового «Джокера» мережа вибухнула захопленими відгуками, а виконавцю головної ролі Хоакіну Феніксу пророкують «Оскар» навіть бабусі в тролейбусах. Розбираємося, чим саме привабливий хайповий фільм. No spoilers!

Зв’язок із коміксами

джокер комікси

Персонаж коміксів DC Джокер – досить загадкова особистість, минуле його туманне, а наявні сюжети пов’язані в основному з лінією Бетмена. Є кілька варіантів, як суперлиходій став тим, ким він є: божевілля, вплив хімікатів під час пограбування. Також одна з особливостей героя в коміксах і попередніх фільмах – шрами, які роблять його обличчя «усміхненим».

А тепер забудь те, що ти до цього знав про Джокера, бо в новій екранізації від Тодда Філліпса показана зовсім інша історія. Фільм – це коміксовий оридж, своєрідний приквел «Темному лицареві». Зв’язок із Бетменом присутній, але в дуже несподіваному форматі. Це історія не про героїв і лиходіїв, це історія про самотню та дивну людину у великому й недружньому місті.

Хоакін Фенікс: прекрасний, як світанок

Хоакін Фенікс джокер

Хоакін Фенікс відомий кіноманам за фільмами «Гладіатор», «Вона» та «Тебе ніколи тут не було». Його Джокер вийшов абсолютно унікальним і самобутнім, не схожим на жодного з попередніх – гра актора заворожує, створює враження камерного театру на великому екрані.

Джокер у виконанні Хоакіна Фенікса вийшов до жаху реалістичним: божевільним, одиноким, що викликає і симпатію, і жалість, і страх одночасно. 45-річний Хоакін Фенікс уже тричі висувався на «Оскар», але жодного разу не отримав статуетку. Цікаво, чи принесе акторові нагороду ця роль?

Цікаві факти про «Джокера»

Окрім очевидних відсилань до коміксів, у фільмі є кілька цікавих паралелей із класикою світового кінематографа.

  • З «Джокером» часто згадують фільм «Таксист» Мартіна Скорсезе. Саме до цього легендарного фільму повно відсилань у сучасній екранізації: загальна атмосфера, деталі, сцени.

  • Очевидний реверанс зроблено і в бік «Короля комедії» з Робертом де Ніро в головній ролі (частково сюжети фільмів перетинаються). Цікаво, що Роберт також знявся і в «Джокері», де зіграв відомого телеведучого. Збіг?

  • Також фільм порівнюють із картиною «З мене досить» із Майклом Дугласом у головній ролі: там теж йде мова про героя, який повільно та неминуче ламається, через що переступає межу.

  • Хоакін Фенікс в одному з інтерв’ю стверджував, що не подивився жодної попередньої екранізації про цього персонажа, щоб не піддаватися їхньому впливу.

  • Режисер картини Тодд Філліпс зробив собі ім’я на комедії «Похмілля у Вегасі». Несподівано побачити таку реалістичну драму його авторства.

  • Початкова версія майже на пів години довша за варіант для показів у кінотеатрі. Вирізані сцени глядач зможе побачити вже після офіційного виходу «Джокера» на цифрових носіях.

  • Одне з головних відсилань веде нас до сучасності, до нашої реальності, оскільки Джокер зображений як породження суспільства і його жорстокості.

Чи варто дивитися?

джокер 2019 огляд

Показ «Джокера» на Венеціанському кінофестивалі закінчився бурхливими оплесками та криками «Браво», а зараз Інтернет вибухнув захопленими відгуками. Однак критика теж присутня: режисеру дорікають за надмірну неквапливість сюжету, а також сцени жорстокості.

Задовго до виходу «Джокер» отримав скандальну популярність, існували побоювання, що він спровокує деяких людей на заворушення. Американська влада навіть посилила охорону кінотеатрів на час показів, але все минуло досить мирно.

Чи варто сходити на «Джокера»? Безумовно, так, якщо ти любиш гарне й осмислене кіно. І будь обережний, якщо не переносиш насильство на екрані. Це далеко не комедія, персонаж моторошно схожий на дивного сусіда з твого будинку, а супергерої не прилітають рятувати світ у фіналі. Хепі-енду немає – і це прекрасно!

Цікаві новини

Запеклий котолюб і засновник Cat & Cat Games Костя... Запеклий котолюб і засновник Cat & Cat Games Костя...

Членом журі премії WEGAME Awards на шостому фестивалі гік- і гейм-культури стане засновник Cat...

Членом журі премії WEGAME Awards на шостому фестивалі гік- і...

31 березня 2020
Засновник Beatshapers Олексій Меншиков стане судде... Засновник Beatshapers Олексій Меншиков стане судде...

Зустрічайте члена журі WEGAME Awards – крутого розробника, експерта з VR і CEO в...

Зустрічайте члена журі WEGAME Awards – крутого розробника, експерта з...

23 березня 2020
Реєстрацію номінантів WEGAME Awards продовжено до... Реєстрацію номінантів WEGAME Awards продовжено до...

Дати WEGAME 6.0 змінені – у цьому році фестиваль пройде 13-14 червня. Традиційне нагородження...

Дати WEGAME 6.0 змінені – у цьому році фестиваль пройде...

18 березня 2020