Огляд лекції Рена «Juicy Juice» Газара про реалії косплею на WEGAME 3.0

26 квітня 2017 Огляд лекції Рена «Juicy Juice» Газара про реалії косплею на WEGAME 3.0

Рен «Juicy Juice» Газар – лідер косплей-команди CosWave, член журі косплей-конкурсу та спікер відкритого лекторію WEGAME 3.0. Доповідь на нашому фестивалі, як зізнався Рен, була для нього першою зі студентських часів. Проте, він блискуче розкрив тему та доніс до слухачів всю правду про реалії косплею в країні. До вашої уваги невеликий огляд лекції спікера з основними тезами виступу.

Що таке косплей?

«Косплей. Як я до цього докотився та куди кочусь далі» – підзаголовок презентації Рена Газара, що яскраво демонструє настрій усієї подальшої лекції. Спікер не вихваляв своє захоплення, як це часто буває, а ділився реальним власним досвідом і піднімав актуальні питання, пропонуючи практичні рішення.

Замість опису з «Вікіпедії» він спробував дати визначення поняттю косплея самостійно. Головні його складові, на думку Рена, – це:

  • схожість з персонажем зовні та характером («Ви – головний компонент косплею», – зазначив Juicy Juice);
  • якісний костюм;
  • переконливе відігравання персонажу.

У певному сенсі косплей – копіювання того, що тобі подобається, з подальшою демонстрацією на широкий загал. Коли щось тебе приваблює, кортить долучитися до цього та ділитися цим із оточуючими, що цілком природно.

Труднощі косплею

Косплеєри-початківці стикаються з безліччю труднощів. Спікер розказав про свій перший досвід створення повноцінного костюму. Основну роботу виконала професійна швачка, але деякі деталі він робив власноруч. Рен використав шпильки, щоб скріпити на шиї декоративний шнур із костюмом, і це виявилося не найкращим рішенням. «Я весь такий гарний, але мені дуже боляче», – прокоментував він. Juicy Juice порадив приділяти особливу увагу комфортності костюму.

Одним із негативних аспектів свого захоплення Рен назвав те, що костюми займають багато місця, їх складно зберігати, а ще важче – продати. Крім того, замовити чи пошити хороший косплей-костюм – недешево, а крафт часом ще дорожчий. «Навіщо я в цих нарядах ходжу на фести? Адже за ці гроші міг би придбати собі нормальний одяг чи поїсти», – жартома запитав сам себе голова колективу CosWave.

«Косплей – це праця та час», – зазначив спікер, наголосивши, що будь-яку працю слід цінувати. Але Рен не просто «скаржився на складність буття косплеєром», а підготував реальні поради та почав реалізовувати проект, який здатен якісно змінити ситуацію.

Як заробити на косплеї?

Стрім у косплеї для Twitch і зйомка відео для YouTube – широко відомі, але, на жаль, не надто ефективні в нашій країні засоби заробітку на цьому захопленні. Це не привід відмовлятися від подібної творчості, якщо вона тобі до вподоби, але існують й інші варіанти.

Те ж відвідування фестивалів та інших косплей-івентів Рен пропонує перетворити на заробіток. Подібна практика поширена за кордоном. Навіть в Україні вже існує чимало організаторів, які запрошують косплеєрів на події за грошову винагороду чи безкоштовні квитки. На жаль, у нас в країні немає чіткої структури, яка би полегшила взаємодію сторін.

Рен запропонував ефективне вирішення питання для організаторів івентів і компаній-експонентів, які бажають запросити на свій стенд косплеєрів, а також для самих косплеєрів, які мають намір підзаробити на своєму хобі. Щоб вони без проблем знайшли один одного та домовилися між собою, готується спеціальний майданчик. Спільно з популярним косплеєром Марією «Fenix Fatalist» Карпенко вони мають намір незабаром створити групу в соцмережі для реалізації цієї ідеї.

Цікаво дізнатися, хто переміг у головних номінаціях конкурсу косплею WEGAME 3.0? Тоді переходь за посиланням.

Цікаві новини

Збірна України з PES, minor-турнір у Буковелі, зма... Збірна України з PES, minor-турнір у Буковелі, зма...

Кіберспортивні турніри з різних дисциплін відбуваються у всьому світі, й Україна не виняток. Ми...

Кіберспортивні турніри з різних дисциплін відбуваються у всьому світі, й...

06 грудня 2019
Розвиток пам’яті та мультизадачності: чим корисні... Розвиток пам’яті та мультизадачності: чим корисні...

Сучасні відеоігри не тільки відкривають перед нами нові світи, а й допомагають розвиватися. Поліпшення...

Сучасні відеоігри не тільки відкривають перед нами нові світи, а...

05 грудня 2019
Тест на знання WEGAME. Перевір свої сили Тест на знання WEGAME. Перевір свої сили

Готуючись до WEGAME 6.0, ми згадуємо всі попередні фестивалі та їхні основні фішки. Щоб...

Готуючись до WEGAME 6.0, ми згадуємо всі попередні фестивалі та...

03 грудня 2019