Огляд Warcraft III: Reforged. Чому гра викликала таку бурхливу реакцію?

11 лютого 2020 Огляд Warcraft III: Reforged. Чому гра викликала таку бурхливу реакцію?

Культова стратегія в реальному часі від Blizzard отримала нове життя та була вщент розкритикована фанатами. Чи справедливо лають Warcraft III: Reforged, яка вийшла 29 січня, і що змінилося в улюбленій багатьма грі?

Що обіцяли розробники

Перший великий анонс римейку з демонстрацією майбутніх поліпшень відбувся на BlizzCon 2018. Тоді розробники продемонстрували оновлену графіку внутрішньоігрових роликів на прикладі «Різанини в Стратхольмі». Окрім того, повинен був оновитися інтерфейс і покращитися баланс гри.

Також розробники анонсували поліпшення редактора світу, якісний дубляж, перероблені ігрові карти та додавання нових місій. Загалом список майбутніх оновлень був досить великий, а представники Blizzard неодноразово запевняли, що продукт стане крутим за якістю. Яким насправді вийшов Warcraft III: Reforged?

Графічні зміни

Плюси. Ігровий світ дійсно отримав оновлений вигляд – щоправда, не зовсім такий, якого очікували шанувальники. У грі є нові моделі й арти, анімації героїв та унікальна зовнішність істот. Проте це стосується не всіх персонажів, а обіцяні зміни формату меню пройшли «на мінімалках».

Усі моделі отримали додаткову деталізацію та анімацію. Персонажі тепер рухають губами під час розмов не тільки у віконці меню, але й у самій грі (хоча це помітно лише під час наближення камери). Окремі користувачі оцінюють графіку позитивно, радіючи можливості пограти в старий добрий Warcraft з оновленою картинкою. Але здебільшого публіка сприйняла зміни вельми неоднозначно.

Мінуси. Моделі героїв стали дійсно добре деталізованими та гарними, але користувачі масово скаржаться на статичність сцен. Особливо з урахуванням того, що сучасні технології дають змогу творити справжні чудеса. Ще на етапі бети звичайні гравці зробили фан-версію Warcraft 3 Reforged: Tragic Confrontation (Fan-Made). Вона разюче відрізняється від того, що пропонують розробники.

Внутрішньоігрові сцени не відповідають анонсам – якість і кількість перероблених роликів наближаються майже до нуля. Найбільше обурень викликало те, що результат зовсім не схожий на ті відео, які розробник демонстрував у 2018 році. Проте синематики хоча б адаптували під 4К-монітори.

Контент Warcraft III: Reforged

Контент Warcraft III: Reforged

Плюси. У грі глобально оновили три місії: спалення Стратхольму, облоги Сільвермуну та Даларану. У них повністю змінили віртуальний складник, зробили інший геймплей. У порівнянні з оригіналами вони вийшли цікавішими та захопливішими. Щоправда, незрозуміло, чому вибір розробника припав саме на ці місії.

У гру додана дубльована кампанія за Тралла та плем’я Чорного Спису, до якої входять три завдання (раніше вона була доступна лише англійською). Окрім того, у Warcraft III: Reforged з’явився новий рівень складності – для новачків.

Мінуси. Чому були перероблені тільки три місії, досі незрозуміло. Загалом вони вийшли дійсно круті, але цих оновлень занадто мало для такої масштабної гри. Багато геймерів скаржаться на відчуття недоконаності та брак нового контенту для повноцінного римейку.

Оновлений саунд

Плюси. Озвучка була повністю змінена, але геймери можуть почути знайомі й улюблені голоси World of Warcraft, зокрема Тралла, Ілідана, Тіранда та інших. Голоси персонажів не завжди звичні для давніх фанів гри, але звучать на цілком пристойному рівні.

Мінуси. Геймери скаржаться, що не всі актори дубляжу підібрані відповідно до характеру персонажа. Наприклад, на думку гравців, голос Анетерона зовсім не підходить цьому герою з його солідною комплекцією. Також гравців розчарував Артас, який говорить не голосом Артема Кретова з WoW, а озвучений іншою людиною.

Мультиплеєр у грі

Мультиплеєр Warcraft III: Reforged

Плюси. Мультиплеєр повністю переїхав на сервери Blizzard, а це добре вплинуло на якість з'єднання та швидкість. Також у багатокористувацьких битвах був оновлений баланс: характеристики окремих юнітів і кольору гравців.

Мінуси. Рейтингу та кланів у грі поки немає, а через технічні неполадки в боях бувають проблеми та вильоти. До того ж тепер це тільки мультиплеєрна гра: кастомні матчі та бої з ботами відбуваються виключно онлайн.

Редактор карт

Редактор карт Warcraft III: Reforged

Плюси. Як і обіцяли розробники, у грі був змінений редактор карт: у ньому стали доступні нові кольори команд, оновилися графічні асети, а також з’явилася підтримка нової мови програмування.

Мінуси. Разом із редактором карт змінилася й політика угоди. Тепер Blizzard може вільно видаляти карти користувачів і залишає собі авторські права на створений ними продукт. Ці нововведення викликали безліч обурень у картобудівників.

Інші зміни: безсмертні діти та рожеві кабани

  • Діти в цій досить рейтинговій і жорстокій грі чомусь стали безсмертними.

  • Зображення кабанів перетворилися на рожевих свинок, які вельми дивно виглядають серед степів.

  • До частин юнітів додані додаткові звуки, які ті видають у момент смерті. Тому гравцеві потрібно бути готовим до тривалих ахів і зітхань.

  • Стало менше інтерактивних елементів: зникли турніри, списки лідерів і клани. Також відсутній локальний режим.

Що взагалі відбувається?

Судячи з усього, гра вийшла посередньою, але не «жах-жах-жах». Що ж тоді так обурило геймерів? Серед найбільш ймовірних причин – невиконані Blizzard обіцянки. Адже за підсумком виявилося, що розробник обіцяв одне, а на виході показав зовсім інше. Користувачі чекали дуже крутий римейк, а отримали ремастер задовільної якості. Обіцяна сцена, показана на Blizzcon 2018, у грі зовсім інша, нових роликів взагалі немає – це найяскравіший приклад нечесності розробників. Тому у Warcraft III: Reforged така кількість негативних відгуків, яких гра, по суті, не заслужила.

Blizzard, яка спочатку негативно відреагувала на критику, тепер вибачилася перед шанувальниками гри. Представники компанії пояснюють таку порівняно малу кількість оновлень тим, що не хотіли псувати атмосферу оригіналу. Це ж стосується й обіцяних раніше крутих синематиків, які в підсумку вирішили не змінювати. Незадоволеним покупцям дали можливість повернути гроші за гру.

Висновки

Warcraft III: Reforged вийшла не зовсім такою, якою її уявляли геймери й анонсували розробники, але це ремастер культової RTS. Багато гравців із задоволенням використовували можливість повернутися в гру та поностальгувати, а деякі вперше познайомилися з легендарною стратегією. Тому зовсім списувати з рахунків Warcraft III: Reforged не варто, тим паче, що велику частину багів можна виправити.

Цікаві новини

PlayStation 5 VS Xbox Series X: основні факти про... PlayStation 5 VS Xbox Series X: основні факти про...

Орієнтовно сім років пройшло з моменту виходу восьмого покоління найпопулярніших ігрових консолей PlayStation і...

Орієнтовно сім років пройшло з моменту виходу восьмого покоління найпопулярніших...

08 липня 2020
Готовий набір для стримінгу: Canon представила EOS... Готовий набір для стримінгу: Canon представила EOS...

Значна кількість стримерів-початківців стикається з проблемою вибору відповідного обладнання та надовго зависає на цьому...

Значна кількість стримерів-початківців стикається з проблемою вибору відповідного обладнання та...

02 липня 2020
Членом журі WEGAME Awards стане керівник львівсько... Членом журі WEGAME Awards стане керівник львівсько...

Зустрічайте нового члена журі конкурсу WEGAME Awards – керівника львівського офісу Gameloft Романа Гармаша!...

Зустрічайте нового члена журі конкурсу WEGAME Awards – керівника львівського...

08 квітня 2020