Олдскул: топ-5 стратегій 1988-2000 років

18 вересня 2018 Олдскул: топ-5 стратегій  1988-2000 років

А пам'ятаєш, як все розпочиналося? Найперші, найцікавіші й навіть неймовірні на той час комп'ютерні ігри 90-х вважаються основою багатьох сучасних новинок. Якими ж стратегіями для ПК грали у 1998 і які з них є класикою жанру?

Dominion: Storm over Gift 3

Неабияка 2D-стратегія реального часу, яка вважається спін-офом гри G-Nome. Порівнюючи з першою частиною, світ став більш об'ємним, а сюжет більш детально опрацьовано. У грі – чотири раси, кожна з яких виборює верховенство: люди, даркени, мерки та скорпи.

Ця стратегія для ПК – з неабиякою графікою, як на той час, у цьому її особливість. Все, що можна було анімувати, розробники (Ion Storm) анімували, також не забули детально промалювати місцевість і карти.

Що стосується тактики гри, то для піхоти існує декілька варіантів ведення бою – стоячи, сидячи, лежачи. Геймер може обрати варіант, який до вподоби. Також використовуються оборонні об’єкти, серед яких – турелі та спеціальні загородження.

Геймерам подобається Dominion завдяки цікавим завданням, можливості обирати юнітів і продуманий баланс. Гра з приємним музичним супроводом.

«Війна і Мир 2: Друга корона»

Найбільш класична давня стратегія для ПК. Сюжет гри розгортається в середньовічній Європі, де гравець повинен будувати міста і виконувати місії. Завдання складаються, в основному, з розвитку власного князівства і завойовування сусідніх. Починається все з будівництва технічних споруд, а закінчується епічною битвою за владу.

Гравцеві треба пройти 20 місій. «Війна і Мир 2» також передбачає поодинокі кампанії. Гра належить до класичних економічних стратегій, виокремлюється різноманітністю ресурсів, неабияким вибором професій для підданих. Битви – лише на суші, водойми, на жаль, ніяк не задіяні. Війська поділяються на піхоту, кавалерію і стрільців.

Фішка гри – у розвитку економіки, від цього залежатиме стан війська і результат боїв. Давня стратегія з усіма доповненнями запускається і на сучасних ПК, підтримується роздільна здатність 1024×768 і 800×600.

«Морські Титани»

Морська стратегія для ПК з оригінальним сюжетом і продуманими ландшафтами. Відповідно до задуму розробників, події відбуваються в майбутньому – в 2047 році. Населення Землі переселено під воду, битви точяться серед двох корпорацій, окрім того, несподівано з'явилися на планеті прибульці.

Геймерові надається можливість обирати з десятка простих боїв, а також спеціальні місії, коли можна грати за одну з трьох сторін. Є режим командної гри. Окрім боїв, гравцеві необхідно добувати ресурси і не забувати поповнювати запаси кисню. «Морські Титани» неабияк оформлені: ландшафт рясніє печерами, скелями, пагорбами і підводними вулканами. Навколо будівель шастає різноманітна морська фауна.

Створена для Windows'98 і розрахована на мінімальні системні вимоги. Запустити гру можливо і зараз, як мінімум – на сімці.

Dune 2000

Гра з’явилася як продовження старої стратегії у реальному часі Dune II. Її сюжет також заснований на подіях, які відбуваються на планеті Аракіс. Протистояння трьох сторін. Ворогуючі сторони – будинки Атрейдес, Харконен і Ордос. Кожен з них бажає заволодіти планетою Дюна.

Місія гравця, який обирає собі один з будинків, – добувати ресурси, відкривати карту, вкриту туманом війни, будувати захисні споруди. Звичайно ж, ніяк без боїв з супротивниками. Бойові одиниці сторін схожі за потужністю, але різні щодо функціональності. Завдяки цьому гра досить цікава.

Щодо початкової версії, то стратегія має вдосконалену графіку, геймплей і баланс сил серед сторін. Один з найсильніших моментів – музика, написана Френком Клєпакі, так зазначали колись критики.

У 2013 році вийшов патч, який дозволяє змінювати роздільну здатність до FULL HD (і ностальгувати собі на втіху).

StarCraft

Серед старих стратегій для ПК, StarCraft від компанії Blizzard – одна з найбільш популярних і така, що запам’яталася. У 1998 році вона рекордно продавалася серед подібних за жанром ігор (до 2009 року геймери придбали 11 млн копій). StarCraft має 17 патчів, модифікації для різних движків, розширене доповнення. Більш того, гра має відзнаку – премією AAGAD, як найкраща стратегія року.

У цій грі геймерові доведеться вирішувати долю галактики. Події розгортаються в науково-фантастичному світі, світі майбутнього. Протистояння трьох рас: теранів, протосів, зергів. Унікальність в тому, що характеристики рас абсолютно різні. Це не є чимось новим для сучасного геймера, але у 1998 році такий сюжет був справжнім проривом. Але баланс сил дотримувався.

Суть гри така ж, як і у всіх схожих стратегіях: добувай ресурси, воюй з ворогами. Є режим багатокористувацької гри.

У березні 2017 року розробники випустили анонс офіційного перевидання цієї популярної старої стратегії для ПК.

Цікаві новини

Як вибрати гру без купівлі? 5 рекомендацій Як вибрати гру без купівлі? 5 рекомендацій

Сьогодні для геймерів є безліч відеоігор різних жанрів. Вони відрізняються не тільки стилістикою та...

Сьогодні для геймерів є безліч відеоігор різних жанрів. Вони відрізняються...

07 серпня 2020
Засновник Na'Vi планує змінити вигляд українського... Засновник Na'Vi планує змінити вигляд українського...

Минулого тижня Мережу облетіла новина про те, що новим власником київського готелю «Дніпро», який...

Минулого тижня Мережу облетіла новина про те, що новим власником...

30 липня 2020
Дати виходу нових сезонів «Відьмака», «Хлопаків»,... Дати виходу нових сезонів «Відьмака», «Хлопаків»,...

Пандемія коронавірусу відчутно вплинула на серіальне виробництво, нехай і не настільки помітно, як на...

Пандемія коронавірусу відчутно вплинула на серіальне виробництво, нехай і не...

24 липня 2020