Відкриття року: китайське «аніме» про кіберспорт «Аватар короля»

12 липня 2017 Відкриття року: китайське «аніме» про кіберспорт «Аватар короля»

З квітня до червня 2017-го на китайському телебаченні виходив анімаційний серіал «Аватар короля», а нещодавно завершився його переклад на російську мову. Рейтинги китайського «аніме» в Рунеті вражають. Новинка підкорила серця мешканців СНД своїм походженням, якістю картинки, нетиповістю сюжетних ходів і – головне – тематикою.

Про що розповідає «Аватар короля»?

Відкриття року: китайське «аніме» про кіберспорт «Аватар короля» - 1

Жив-був професійний кіберспортсмен, відомий всім як Є Цю. І відомий він був буквально всьому світу. MMORPG «Слава», в яку герой грає з моменту її запуску (10 років), вважається найуспішнішою та найтоповішою: всі її обговорюють, а професійні гравці, які грають в неї – популярніші за акторів і музикантів.

Щоправда, виступаючи 7 років за кіберспортивну команду «Блискуче століття», Є Цю (Є Сю) ніколи не брав участі в рекламі, не збирав прес-конференцій, не давав інтерв'ю і навіть жодних автографів для фанатів. Більше того, легенду «Слави» й в обличчя знали лише інші члени професійної ліги. Простіше кажучи, він відмовлявся заробляти гроші для клубу.

Його аккаунт «Осінній Лист» – один з найсильніших в «Славі», його навіть нагородили одним з 4 легендарних ігрових статусів – «Бог битв». На початку кар'єри Є Цю приніс «Блискучому століттю» 3 світових чемпіонства та безліч інших нагород, але з часом його успіхи пішли на спад.

Відкриття року: китайське «аніме» про кіберспорт «Аватар короля» - 2

Коли клуб опинився на межі вильоту з професійної ліги через низькі результати, керівництво вирішило замінити ветерана перспективним новачком. Є Цю втратив не лише місце капітана команди – він був змушений віддати свій аккаунт «Осіннього Листка» та покинути клуб, втративши можливість повернутися на професійну сцену «Слави» у найближчі роки.

Оскільки на момент цих подій йому було 25 років, всім здавалося, що його яскрава кіберспортивна кар'єра завершена. Але Є Сю не погодився з таким розвитком подій. Він влаштувався нічним менеджером в інтернет-кафе та присвятив увесь свій час освоєнню гри з перших кроків, прокачуванню нового персонажа та навчанню молодих гравців.

Аби уникнути особливих спойлерів, на цьому варто завершити опис сюжету. Про все сказане вище йдеться на початку першої серії. Оповідь стартує досить сумбурно, але вже з 2-го епізоду, те, що відбувається на екрані, повністю захоплює глядача.

Особливості історії

Відкриття року: китайське «аніме» про кіберспорт «Аватар короля» - 3

Про кіберспорт (eSports) знято небагато картин. Переважно це документальні фільми. Описаний нами анімаційний серіал – найякісніше на даний момент художнє втілення історії про професійний кіберспорт у відеоформаті.

До речі, це «аніме» має першоджерела інших форматів – лайт-новела та маньхуа (китайський аналог японських коміксів манга).

Новела повністю завершена письменником Худе Ланєм. Твір практично перекладено на російську. Щодо маньхуа, він ще випускає її у співавторстві з Чан Пань Юнчже. Майже завершено 1-й том, переклади з китайського виходять досить швидко.

Радимо починати з аніме, згодом перейти до маньхуа та на завершення, якщо не боїшся спойлерів, читати новелу.

Позитивні відмінності «Аватара короля» від популярних японських аніме про відеоігри:

  • це історія не про школярів, а про дорослих людей 20+;
  • ніхто в MMORPG не «застрягає», історія розповідає про професійний кіберспорт;
  • характери персонажів не дратують (здебільшого). Головний герой – не ганчірка, але й не еталон «мачистської маскулінності», він спокійний, розважливий і готовий брати на себе відповідальність;
  • немає затягнутої любовної лінії чи сюжету на кшталт «гарему»;
  • графіка не гірша, а може й краща чим у багатьох сучасних японських аніме та ін.

Відкриття року: китайське «аніме» про кіберспорт «Аватар короля» - 4

З недоліків відзначимо, що часом ігровий процес «Слави» виглядає не надто реалістичним. Але тут варто врахувати право на авторську вигадку, а також той факт, що вона поєднує в собі специфіку багатьох популярних у кіберспорті ігор, а не лише MMORPG.

Нижче – україномовний трейлер до серіалу. Переклад зовсім коректний, так як копіює невдалий російський, але сенс зрозумілий.

Цікавий факт

Відкриття року: китайське «аніме» про кіберспорт «Аватар короля» - 5

До створення анімаційного серіалу причетна компанія Tencent, яка, крім іншого, володіє Riot Games (розробники League of Legends). Цей медіагігант, до речі, минулого місяця оголосив про плани інвестувати у розвиток китайського кіберспорту $14,6 мільярда у найближчі 5 років.

Ще невідомо, як це вплине на проект «Аватар короля», але якби гру «Слава» мали намір відтворити в реальному світі, ніхто би не впорався з цим завданням краще. Tencent володіє не лише фінансовими та людськими ресурсами для подібного, але й має можливість правильно подати фінальний продукт.

Другий сезон (обережно: спойлер!)

Відкриття року: китайське «аніме» про кіберспорт «Аватар короля» - 6

Наприкінці першого сезону Є Сю приймає рішення створити власний eSports-клуб, зібравши команду зі своїх талановитих учнів. Якщо в першому сезоні тематика була ближчою до звичайного геймінгу, поки герой набирав скіли та навчав інших, то другий буде присвячений саме питанням професійного кіберспорту.

Реліз 2-го сезону в Китаї заплановано на 11 квітня 2018 року. Якщо перекладачі не втратять інтересу до проекту, наступного літа й нам вдасться його переглянути.

Цікаві новини

«Кіберпанк 2077»: короткий огляд резонансної гри в... «Кіберпанк 2077»: короткий огляд резонансної гри в...

Студія CD Projekt RED проанонсувала «Кіберпанк 2077» ще в далекому 2012 році. Деякі фанати...

Студія CD Projekt RED проанонсувала «Кіберпанк 2077» ще в далекому...

26 січня 2021
У квітні відбудеться яскрава подія для індустрії г... У квітні відбудеться яскрава подія для індустрії г...

Команда організаторів WEGAME 6.0 проведе ще одну подію, яка присвячена геймінг-індустрії, – eSPORTconf Ukraine...

Команда організаторів WEGAME 6.0 проведе ще одну подію, яка присвячена...

20 січня 2021
Вривайся на WEGAME 6.0: головний фестиваль України... Вривайся на WEGAME 6.0: головний фестиваль України...

Ще більше розважальних зон, ще крутіші ігри та квести, ще кращі призи та нагороди...

Ще більше розважальних зон, ще крутіші ігри та квести, ще...

18 січня 2021