Які труднощі долав «Вигнанець», щоб вийти на екрани?

01 лютого 2017 Які труднощі долав «Вигнанець», щоб вийти на екрани?

Картина «Вигнанець-один. Зоряні війни: Історії» здолала чималий шлях, перш ніж вийти у світовий кінопрокат. Давайте розглянемо, з якими труднощами довелося зіштовхнутися стрічці на різних етапах виробництва.

Концепція

Ідею, яку використали у спін-офф, озвучив Джон Нолл. Він брав участь у створенні спецефектів для трилогії приквелів «Зоряних воєн». Коли компанія Walt Disney придбала студію Lucasfilm, він запропонував новим власникам концепцію з крадіжкою креслень «Зірки смерті» в формі бойовика про шпигунів. Задумку схвалили. Тривала робота над фільмом розпочалася.

Сценарій

Одним з найспірніших етапів став сценарій. Першим сценаристом був Гері Вітт, на рахунку якого на той час вже значився анімаційний серіал «Зоряні війни: Повстанці». Його чернетка не сподобалася представникам компанії Disney, тому подальшу роботу доручили Крісу Вайцу, відомому режисеру фільмів «Золотий компас» і «Сутінки. Сага. Молодий місяць».

Коли його варіант теж не влаштував керівництво Walt Disney Studios, в терміновому порядку сценарій доручили допрацювати оскароносному Крістоферу МакКуоррі. Його варіант задовольнив студію. Сценарій вручили режисерові Гарету Едвардсу для зйомок.

Режисура

З легкої руки режисера, на противагу життєрадісному «Пробудженню Сили», «Вигнанець» знімали як похмуру військову драму в похмурих тонах. Такий варіант забракували представники Disney. Стрічку перезнімали влітку 2016 року. Керувати процесом призначили Тоні Гілрой, який вже мав подібний досвід з фільмом «Ідентифікація Борна». Фінальний монтаж режисери контролювали спільно.

Однак «Вигнанець-один» навіть після перезйомок не позбувся похмурості та не набув якихось кардинальних змін, помітних пересічному глядачеві. Бракує любовної лінії, весь гумор картини зосереджено на роботі K-2SO, характери головних героїв не розкрито. Навіть кінцівка фільму далеко не життєрадісна. «Жили вони довго та щасливо», як любить знімати «Дісней», це не про «Вигнанця».

Підсумок

Проте, спін-офф фанати сприйняли значно краще, ніж початок нової трилогії про Скайуокера. Навіть Джордж Лукас заявив, що фільм йому сподобався. Подібна реакція аудиторії дає надію на те, що створюючи нові картини цим всесвітом, Disney не «різатиме під корінь» цікаві сценарні та режисерські експерименти.

Цікаві новини

Na'Vi полишила The Kuala Lumpur Major, але провела епохальний матч

Na'Vi, яка з початку вересня кардинально оновила склад, подала заявку на лідерство: в 1/8 фіналу відкритих кваліфікацій The Kuala Lumpur...

19 вересня 2018

Олдскул: топ-5 стратегій 1988-2000 років

А пам'ятаєш, як все розпочиналося? Найперші, найцікавіші й навіть неймовірні на той час комп'ютерні ігри 90-х вважаються основою багатьох сучасних...

18 вересня 2018

Косплей з Cyberpunk 2077: перші фанатські роботи

Комп'ютерний екшен Cyberpunk 2077 – одна з найбільш очікуваних ігор для шанувальників жанру кіберпанк. Її реліз заплановано на 2019 рік,...

14 вересня 2018