Слов'янська культура в західній творчості

04 квітня 2016 Слов'янська культура в західній творчості

Шанувальників слов'янської культури, напевно, обурило нове доповнення «Пробудження холодної пітьми» до Rise of the Tomb Raider. Поєднати слов'янський фольклор із західною творчістю авторам не завжди вдається успішно. Перегляньмо декілька прикладів того, як все ж таки вдається сполучити західний і слов'янський колорит. Найчастіше використовують скандинавські легенди. Весь їхній сюжет не беруть, а ось героїв запозичують легко.

Баба Яга стала прообразом лісової відьми з «Відьмака», монстра в Castlevania: Lords of Shadow. З'являється в характерному вигляді старої з сухою шкірою та прикрасами з черепів.

Слов'янська-культура-в-західній-творчості

Слов'янська-культура-в-західній-творчості-2

Популярний серіал «Надприродне» взяв образ лісовика – балканського бога, який приймає чужий вигляд. Борючись з лісовим божеством, брати Вінчестери були змушені відрубати йому голову сокирою. Найкумедніше: роль в епізоді виконала Періс Хілтон. Кажуть, роботою вона задоволена.

Слов'янська-культура-в-західній-творчості-3

Образ Кощія використали автори серіалу «Грімм». Це був лисий, з глибоко посадженими палаючими та підкресленими темними колами очима чоловік. Приймаючи вигляд людини, перетворювався на немолодого чоловіка. Свої магічні здібності застосовував для зваблення жінок, здійснення та спокутування гріхи. За волею сценаристів, колись у минулому був відомий на ім'я Григорія Распутіна.

Слов'янська-культура-в-західній-творчості-4

Фільм «Баба Яга» італійця Коррадо Фаріни повністю присвячений персонажу. За сюжетом, чаклунка постає в образі немолодої лесбіянки приємної зовнішності, що зацікавилася дівчиною-фотографом Валентиною. Зв'язок з міфологією встановити складно, особливо коли сюжет набуває еротичного характеру, до того ж замість ступи в баби – ролс-ройс.

Слов'янська-культура-в-західній-творчості-5

З Бабою Ягою знайомий навіть Хеллбой. Якось у 1964 році під час приватної зустрічі в селі Березник він вибив їй одне око. Героя переслідує підстаркувата дама по сьогодні. Вона навіть доручила Кощію Безсмертному вбити Хеллбоя. Не вдаватимемося в деталі, але вбити він зміг лише Василису Прекрасну.

Слов'янська-культура-в-західній-творчості-6

На долю Хеллбоя випали також знайомства з феями та ельфами. Начебто приємніші. А ось бог блискавок Перун навпаки допомагає герою. В обмеженому випуску Darkness Call Баба Яга – головна лиходійка коміксу.

У світі Marvel Перун перебуває у рядах російських супергероїв Supreme Soviets і бореться з Халком. У всесвіті з'являється також Сварог, граючи роль божества сонця та неба. В ролі камео з'явився в The Infinity Gauntlet і сюжетах про Тора.

Слов'янська-культура-в-західній-творчості-7

Чорнобога помітили в шутері Blood, Psycho Phobia та Megami Tensei.

Слов'янська-культура-в-західній-творчості-8

Що коїться в коміксах, навіть Ріанні Пратчетт не вдавалося вигадати.

Британський літератор Ніл Гейман відомий тим, що змішує декілька міфологій (видання «Американські боги»). Не слід дивуватися курцеві Чорнобогу, який наминає борщ у своїй квартирі в Чикаго.

Перун з роману Hammered Кевіна Хірна не проти самогону. Звичайнісінький російський мужик.

Автор Кетрін Валенте в сюрреалістичному Deathless описує події окупованого Ленінграда. Доросле фентезі російському читачеві без сліз та сміху сприйняти дуже складно. Комітет домовиків, герой Наганя, Кощій Безсмертний і легкий БДСМ з Мар'єю Моревною до сюжету додаються.

«Слов'янські хроніки» Керолайн Черрі описують альтернативну Київську Русь. Видання виявилося цікавим для читачів як найкращий засіб знайомства з міфами.

Обережні запозичення лісовиків і домовиків зустрічаються часто. Серйозніша робота не залишає нас байдужими.

Слов'янська-культура-в-західній-творчості-9

Історія Rise of the Tomb Raider є більш ніж закономірною. Сюжети на міфах будуються по-різному. У тих самих Кетрін Валенте та Керолайн Черрі це перш за все белетристика, а не екзотика.

Цікаві новини

Засновник Beatshapers Олексій Меншиков стане судде... Засновник Beatshapers Олексій Меншиков стане судде...

Зустрічайте члена журі WEGAME Awards – крутого розробника, експерта з VR і CEO в...

Зустрічайте члена журі WEGAME Awards – крутого розробника, експерта з...

23 березня 2020
Реєстрацію номінантів WEGAME Awards продовжено до... Реєстрацію номінантів WEGAME Awards продовжено до...

Дати WEGAME 6.0 змінені – у цьому році фестиваль пройде 13-14 червня. Традиційне нагородження...

Дати WEGAME 6.0 змінені – у цьому році фестиваль пройде...

18 березня 2020
Увага! Реєстрація на WEGAME 6.0 ESPORTS CHAMP і да... Увага! Реєстрація на WEGAME 6.0 ESPORTS CHAMP і да...

У зв’язку з перенесенням фестивалю гейм- і гік-культури на 13-14 червня ми продовжуємо реєстрацію...

У зв’язку з перенесенням фестивалю гейм- і гік-культури на 13-14...

17 березня 2020