Суддя косплей-шоу WEGAME 5.0 Moon-ka: я вже рік успішно заробляю крафтом

25 березня 2019 Суддя косплей-шоу WEGAME 5.0 Moon-ka: я вже рік успішно заробляю крафтом

У першій частині інтерв’ю крутий крафтер і суддя косплей-шоу WEGAME 5.0 Оксана [Moon-ka] Шерстюк розповідала про свій перший досвід косплею. А чи можна заробити крафтом і пошиттям косплей-костюмів в Україні? З чого необхідно почати, щоб зробити крафт своїм основним джерелом доходу — читай у продовженні.
 

Інтерв’юер: WEGAME.

Респондент: Оксана [Moon-ka] Шерстюк (далі — Moon-ka).
 

WEGAME: Як ти сама освоювала мистецтво крафту? І де взагалі можна навчитися крафтити для косплею?

Moon-ka: Оскільки шити я вже вміла, то зайшла зі сторони YouTube. Це реально дієвий підхід, оскільки зараз дуже багато відео й тільки ледачий не знайде собі туторіал за якимось костюмом або роботою з конкретними матеріалами.

Єдина складність — потрібно добре знати англійську мову, тому що дійсно хороші туторіали англомовні. Але, з іншого боку, вони візуально зрозумілі: як робити, які матеріали беруться й де приблизно це все можна знайти.

Мені часто приходять питання за матеріалами, наприклад де взяти ЕВУ? Я завжди ділюся подібною інформацією. У нас усе це продається, це реально дістати. Може, хтось тримає ці відомості в секреті. Але я за те, щоб косплей і крафт розвивалися. Іншими словами, здорова конкуренція й партнерство з майстрами — це круто, вони дають шлях для зростання.

У закордонних туторіалах часто показують матеріали, які продаються тільки там, але в нас є непогані аналоги. Вони, може, і трохи гірші за якістю, але при належних уміннях можна зробити з них точно такі ж речі, як і з дорогих. Потрібно пам’ятати: можна зіпсувати як найкращі матеріали, так і створити відмінні речі з поганих, усе залежить тільки від бажання й підходу.


WEGAME: З якими матеріалами тобі більше подобається працювати й чому?

Moon-ka: Кожна людина сама вибирає, з чого крафтити, адже є і тверді матеріали типу ПВХ або дерева, а є м’якші, типу ЕВИ, є термопластик, з якого можна взагалі скульптурно ліпити, можна робити виливок.

Я вмію працювати з усіма цими матеріалами. У мене немає певної переваги, усе залежить від того, що саме потрібно створити за підсумком. Коли бачу, що потрібно зробити і як воно буде використовуватися, можу припустити, який матеріал краще взяти, щоб було красивіше й міцніше.


WEGAME: Які зараз з’явилися новинки за матеріалами? Чим вони цікаві?

Moon-ka: Саме з цікавих — те, що мені ще в руки не потрапило — це Foam clay. Це матеріал на зразок ЕВА, з якого можна ліпити, він, як легкий дитячий пластилін, але довше залишається еластичним і міцним.

Foam clay дає змогу не вирізати й не вишліфовувати, а просто зліпити окремі речі. Матеріал активно поширився в Європі, він дуже легкий, дозволяє крафтити що завгодно, зробити громіздкі конструкції зручними. Навіть найтендітніша дівчинка зможе носити великий і об’ємний обладунок.

А що стосується інших матеріалів, то вони просто стали більш доступними, можна з’їздити за кордон і щось собі купити або замовити. І різновиди матеріалів розширюються, наприклад з’явилася ворбла — прозора, червона, гладка й не гладка. Воно, звісно, коштує грошей, але все доступно.


WEGAME: Чи реально заробляти, створюючи косплейні костюми і крафт? Чи достатньо охочих замовляти костюми?

Moon-ka: Так, цим реально заробляти, підтверджую на своєму прикладі. Я йшла до цього, вивчаючи все, що можна, покращуючи навички. А рік тому мене запросили в майстерню за крафтом компанії Fenindom, і я вже рік там успішно працюю й заробляю, займаючись тим, що мені подобається.

Це сталося після перемоги на WEGAME 3.0, коли я зробила Фарру. Тоді довелося якийсь час жити з цим величезним костюмом в одній кімнаті, створювати його в чотирьох квадратних метрах, в обнімку з пилососом, дремелем і гарячим клеєм. Немає нічого неможливого.

Після фестивалю до мене звернулися Марія Карпенко та Сергій Федько, які запропонували деякі замовлення. А вже через півроку, задоволені результатами співпраці, запросили відкривати з ними майстерню і працювати фахівцем зі створення косплею на замовлення. І я така: «Вау, а що, так можна було?».

Не думаючи, погодилася, і ми вже рік розвиваємо своє креативне агентство, шукаємо талановитих хлопців, які хочуть робити замовлення і працювати з Kraft, а також вчитися цьому. Пару тижнів тому якраз запустили курси за крафтом для початківців, де я розповідаю, з чого можна крафтити, де брати матеріали. Можна заробляти, якщо є бажання і ти приділяєш цьому час, вчишся, удосконалюєшся.


WEGAME: Як ти можеш оцінити інтерес в Україні до косплею: ​​чи збільшилася кількість замовників за останні роки?

Moon-ka: Так, інтерес до крафту зростає. Люди хочуть знати більше, хочуть вчитися. Дуже виріс рівень косплею, мене це дуже тішить, тому що костюми стають усе кращими і кращими. Майстерні відкриваються по всій Україні, але хочу зазначити, що замовлень більше приходить із заходу.

До нас звертаються замовники з Європи й Америки. Так відбувається тому, що хороший, якісний косплей коштує реально дорого, особливо якщо його роблять на замовлення. І людям треба платити за роботу. З України в нас теж, звісно, є замовники, але це лише четверта частина від загальної кількості.


WEGAME: Що будеш оцінювати в образах косплеєрів на фестивалі передусім? Які твої основні критерії?

Moon-ka: Я очікую, що буде просто «Вау!». Дуже люблю косплей-шоу, розумію, як хлопці й дівчата вкладаються, бо сама пережила це. Буду дуже відповідально оцінювати. Для мене важливо все, але найголовніше — цілісність образу: людина повинна бути цим образом, а образ повинен бути людиною. Наскільки він цілісний, наскільки костюм добре сидить, наскільки людині комфортно в ньому, тому що косплей — це перевтілення.

Якщо ми говоримо про конкурси, то потрібно готуватися. Не можна просто взяти прийти і виграти. Відразу видно на сцені, коли людина репетирувала, коли вона впевнена. Потрібно проявляти цю впевненість, потрібно знати, що ти точно зробив усе можливе, знати, хто ти на цій сцені.

Звісно, буду оцінювати і якість крафту теж, але важливо все загалом. Я дуже люблю косплей, він став частиною мого життя й дав напрям розвитку, а також мою професію, яка стала основною діяльністю.

Відеозапрошення від Оксани.

Зареєструйся і візьми участь у косплей-шоу! Або просто приходь помилуватися яскравими образами косплеєрів на головній сцені фестивалю WEGAME 5.0 20 і 21 квітня.

Купити квиток ►►►

Цікаві новини

Запеклий котолюб і засновник Cat & Cat Games Костя... Запеклий котолюб і засновник Cat & Cat Games Костя...

Членом журі премії WEGAME Awards на шостому фестивалі гік- і гейм-культури стане засновник Cat...

Членом журі премії WEGAME Awards на шостому фестивалі гік- і...

31 березня 2020
Засновник Beatshapers Олексій Меншиков стане судде... Засновник Beatshapers Олексій Меншиков стане судде...

Зустрічайте члена журі WEGAME Awards – крутого розробника, експерта з VR і CEO в...

Зустрічайте члена журі WEGAME Awards – крутого розробника, експерта з...

23 березня 2020
Реєстрацію номінантів WEGAME Awards продовжено до... Реєстрацію номінантів WEGAME Awards продовжено до...

Дати WEGAME 6.0 змінені – у цьому році фестиваль пройде 13-14 червня. Традиційне нагородження...

Дати WEGAME 6.0 змінені – у цьому році фестиваль пройде...

18 березня 2020