Топ-10 найкращих симуляторів виживання для різних платформ

21 січня 2019 Топ-10 найкращих симуляторів виживання для різних платформ

Розробники цих десяти ігор неабияк постаралися, щоб вижити в них було непросто. Але впевнені, що ти впораєшся! Презентуємо підбірку найяскравіших і найцікавіших симуляторів виживання, у які обов’язково варто пограти. Відбивайся від зомбі, шукай їжу, крафти зброю і змагайся з чумою! Good luck.

DayZ

Видавець: Bohemia Interactive.

Рік: 2012.

Платформи: PC, PlayStation 4.

Сюжет цієї гри передбачений на багато користувачів, він простий і невигадливий: геймеру необхідно залишитися в живих у світі зомбі-апокаліпсису. Герой потрапляє до вигаданого всесвіту практично з порожніми руками, під час кампанії добуваючи собі припаси, інвентар, ліки та одяг.

Водночас навколо бродять такі ж шукачі пригод. Гравець може вбивати інших персонажів або об’єднуватися з ними для захисту від небезпеки. DayZ — один із топових зомбі-хоррорів, який приніс розробникам близько $100 млн.

2. Do not Starve Together

Видавець: Klei Entertainment.

Рік: 2013.

Платформи: PlayStation 4, ПК.

Онлайн-пісочниця з добре опрацьованим світом і якісним малюванням у мультяшному стилі. У завдання гравців входять дослідження карти, збір ресурсів і захист команди від монстрів.

Крім того, необхідно вчасно приймати їжу й годувати союзників, а також стежити за тим, щоб ніхто з команди не збожеволів. До речі, після смерті учасники перетворюються в привидів, які підвищують ступінь божевілля тих гравців, які вижили.

3. This War of Mine

Видавець: 11 bit studios.

Рік: 2014.

Платформи: PC, Android, PlayStation 4, Xbox One.

Пронизлива і бентежна гра, сюжет якої розгортається за часів громадянської війни. Атмосферності додає те, що вона ґрунтується на реальних подіях, які відбувалися в Югославії.

Гравець повинен грати за героя, який виживає в напівзруйнованому будинку обложеного міста. Йому необхідно пройти кілька квестів, постійно шукати ресурси, взаємодіяти з іншими героями, приймати часом важкі й негуманні рішення. Гра вийшла в 92 країнах світу, а її розробка окупилася за пару днів.

4. The Long Dark

Видавець: Hinterland Studio Inc.

Рік: 2014.

Платформи: PlayStation 4, ПК.

Красива й атмосферна гра, яка являє собою занурення в суворий і ретельно розроблений холодний світ. Навколо головного героя розкинеться дикий засніжений ліс, у якому бродять голодні ведмеді та вовки.

Геймеру необхідно шукати їжу, обігрівати знайдений прихисток, ловити й готувати їжу, крафтити одяг і добувати ресурси. Гра призначена на проходження без союзників, тому гравець залишається в буквальному сенсі сам на сам із дикою природою. Симулятор виживання передбачає чотири рівні складності.

5. S.T.A.L.K.E.R. Apocalypse

Видавець: West Games.

Рік: 2016.

Платформи: PC.

Справжнісінька класика жанру! Страшна, дивна й небезпечна Чорнобильська зона в цій грі повністю занурює в атмосферу приреченості й царства нервового напруження.

Чудово продумані квести, локації, які списані з реальних місць у Чорнобилі — загалом, цей симулятор не дасть геймеру занудьгувати. Героя чекають зустрічі з небезпечними аномаліями й монстрами, лікування променевої хвороби горілкою й багато інших захопливих поворотів.

6. Frostpunk

Видавець: 11 bit studios.

Рік: 2018.

Платформи: PC, Android, PlayStation 4, Xbox One.

Новенький містобудівний симулятор виживання, де геймер потрапляє в альтернативну реальність. Згідно із сюжетом, це інше XIX століття, у якому на Землі настав льодовиковий період і людство опинилося під загрозою вимирання.

Головному герою необхідно керувати останнім містом на планеті, розвивати інфраструктуру населення, піклуватися про жителів і приймати складні рішення. Чи використовувати дитячу працю заради того, щоб громадяни не померли з голоду? Чи варто пустити в місто біженців або це виснажить ресурси? Гра складається з трьох кампаній, які досвідчений гравець пройде за декілька вечорів.

7. Oxygen Not Included

Видавець: Klei Entertainment.

Рік: 2017.

Платформи: PC.

Дія гри відбувається в космічному поселенні, де герой мусить копати, будувати, добувати воду, їжу й кисень. Загалом, розважатися так, як це повинно бути в будь-якій симуляції виживання. Гра належить до хардкорних: кожне прийняте рішення веде до цілого ланцюжка нових проблем і завдань, з якими необхідно впоратись.

Oxygen Not Included характеризується смішним мультяшним дизайном, але гра дуже непроста і змушує геймера напружитися під час проходження.

8. State of Decay 2

Видавець: Microsoft Studios.

Рік: 2018.

Платформи: PC.

У цьому симуляторі геймер повинен виживати у ворожому світі зомбі-апокаліпсису. Друга частина відрізняється від першої тим, що в ній є можливість реально грати командою, а саме створити банду з чотирьох осіб, з якими можна добувати лут і знищувати агресивних зомбі.

Геймерів чекає вельми різноманітний світ і величезна карта, яку можна прочісувати в різних напрямках. Гравцям також надається база, яку можна прокачувати. Ті, які вижили, виявляються на цій базі й мають унікальні риси характеру. Це робить гру тільки цікавішою. Базові потреби забезпечуються п’ятьма ресурсами: їхня наявність впливає на бойовий дух команди.

9. Pathologic 2

Видавець: Ice-Pick Lodge.

Рік: 2019.

Платформи: PC, PlayStation 4, Xbox One.

Гра поєднує в собі кілька жанрів: RPG, екшн і симулятор виживання. Це доповнений римейк розробки 2005 року за назвою «Мор» (від того ж видавця).

Сюжет Pathologic 2 розгортається в місті, де панує моторошна епідемія чуми: жителі помирають направо й наліво, а допомоги чекати особливо немає звідки. У завдання героя входить врятувати людей від хвороби і, звісно, вижити під час цього самому. У гри є готова альфа-версія, повний варіант розробки творці планують випускати частинами у 2019 році.

10. SMALLAND

Видавець: Embu Games.

Рік: 2019.

Платформи: PC.

Сюжет цієї яскравої гри ґрунтується на тому, що головний герой несподівано зменшився до розміру комахи. Як і чому так сталося, він повинен з’ясувати, паралельно виживаючи у звичайному лісі. Але чи легко залишитися в живих, коли навколо бродять величезні білки, жуки розміром із кабана, а легкий вітерець здатний знести прихисток разом з опорою?

Геймер повинен будувати укріплення, боротися з наслідками опадів, шукати однодумців, багато крафтити й регулярно виявляти неабияку кмітливість. Гра перебуває в ранньому доступі на Steam.

Цікаві новини

Запеклий котолюб і засновник Cat & Cat Games Костя... Запеклий котолюб і засновник Cat & Cat Games Костя...

Членом журі премії WEGAME Awards на шостому фестивалі гік- і гейм-культури стане засновник Cat...

Членом журі премії WEGAME Awards на шостому фестивалі гік- і...

31 березня 2020
Засновник Beatshapers Олексій Меншиков стане судде... Засновник Beatshapers Олексій Меншиков стане судде...

Зустрічайте члена журі WEGAME Awards – крутого розробника, експерта з VR і CEO в...

Зустрічайте члена журі WEGAME Awards – крутого розробника, експерта з...

23 березня 2020
Реєстрацію номінантів WEGAME Awards продовжено до... Реєстрацію номінантів WEGAME Awards продовжено до...

Дати WEGAME 6.0 змінені – у цьому році фестиваль пройде 13-14 червня. Традиційне нагородження...

Дати WEGAME 6.0 змінені – у цьому році фестиваль пройде...

18 березня 2020