Топ-12 цікавих фактів про легендарний шутер Counter-Strike

14 листопада 2019 Топ-12 цікавих фактів про легендарний шутер Counter-Strike

Неймовірно, але гра Counter-Strike уже старша за деяких геймерів: цьогоріч шутер відсвяткував двадцятирічний ювілей! За цей час у грі багато що змінилося, а деякі факти вже стали легендами.

Counter-Strike: Global Offensive, або ж CS:GO в скорочено-розмовному варіанті, – один із найвідоміших шутерів у світі. Бета-версія CS вийшла в далекому 1999 році, тоді вона могла похвалитися тільки одним режимом і, звісно, досить скромною графікою.

Зараз CS:GO від Valve є однією з топових кібердисциплін: призовий фонд мейджорів становить $1 млн, а кількість глядачів із кожним роком зростає. Як і в будь-якої популярної гри, в Counter-Strike є свої особливості, секрети та легенди. Перевір, чи знаєш ти всі з перерахованих!

1. CS була створена як мод Half-Life

Аматорський мод, який згодом став однією з найпопулярніших ігор у всьому світі, розробили двоє ентузіастів – Мін Ле і Джесс Кліфф. Пізніше на запрошення вони стали працювати в штаті Valve. Гра стала справжньою несподіванкою для індустрії.

2. Знаменита іконка хедшоту з’явилася не відразу

Цю іконку додали в гру у 2000 році, тоді ж у шутері з’явилися різні види озброєння, а деякі з них використовуються навіть зараз. Наприклад, пістолет FN Five-seveN. А з іконкою все й так зрозуміло: її знають усі.

3. Кури ходять за гравцем під час натискання клавіші дії

Кури як маскот шутера також завелися в CS у 2000 році. Птицю можна не тільки знищити, але й змусити ходити за собою, затиснувши клавішу Е на клавіатурі. Багато хто віддає перевагу вбивати їх у міру появи на карті, оскільки кури можуть заважати діям, а також видавати положення гравця противнику.

4. Увімкнений режим навчання допомагає знайти бомбу

Це цілком законний спосіб знайти бомбу в умовах підвищеної задимленості в грі. Достатньо лише залишити ввімкненим Інструктора – і це допоможе гравцеві розібратися на місцевості, де майже нічого не видно.

5. Не можна побачити свою тінь

Багато хто не звертає уваги на такі дрібниці, але це факт! Зі своєї точки огляду гравець не може побачити свою тінь: це пов’язано з відсутністю рендеру тіней у POV-камерах і не несе ніякого сакрального сенсу.

6. Димова граната гасить вогняну

У грі CS:GO можна просто та швидко загасити вогняну гранату, просто кинувши в неї димову. Дивно й ефективно! Такий маневр у поєднанні з використанням осліплюючих гранат здатний застати суперника зненацька.

7. Один зі скінів CS:GO коштує $61 052

Саме за таку суму був проданий скін із автографом геймера Skadoodle, який входив до складу Cloud9, першої кіберспортивної команди США, яка перемогла на ELEAGUE Major. Скін називається Dragon Lore і є найбільш рідкісним у наборі Cobblestone. І коштує, відповідно, як крило літака.

8. Наявна версія CS для аркадних автоматів

Цей варіант гри називається Counter-Strike Neo, компанія Valve створила його спеціально для японського гейм-ринку. Ця версія гри виглядає інакше, ніж класичний шутер, і багатьом складно розгледіти зв’язок із першого погляду.

9. Counter-Strike: Global Offensive жахливо критикували

Global Offensive з’явилася у 2012 році та відразу ж була завалена критичними відгуками. Складно було уявити, що CS:GO стане настільки популярною. Тоді шутер був доповнений коктейлями Молотова, різновидами гвинтівок і технік бою (варіації метання гранат).

10. Є зомбі-версія CS

Гра Counter-Strike Nexon: Zombies вийшла у 2014 році та взагалі не схожа на звичайну та всіма улюблену CS. Імовірніше, це звичайний зомбі-хоррор із різними дивними видами зброї та не дуже привабливими зовні монстрами. Гра не дуже популярна.

11. У грі є графіті, присвячені кіберспортивним матчам

Наприклад, на карті Overpass можна знайти графіті спецпризначенця у вогні, який знешкоджує бомбу. Воно присвячене цікавому ігровому ходу геймера olofmeister, який знешкодив вибуховий пристрій, перебуваючи в полум’ї від коктейлю Молотова. Усього в грі налічується п’ять графіті.

12. З-за рогу потрібно виходити тільки клавішами A або D

Це практична порада від тих, хто давно в темі: якщо виходити з-за рогу кнопкою W, то приціл зіб’ється. Тоді кулі полетять не туди, куди потрібно. Клавіші A або D дають змогу утримувати приціл рівно.

А які цікаві факти й ігрові секрети знаєш про Counter-Strike ти? Поділися ними в коментарях на наших сторінках у соцмережах!

Цікаві новини

Запеклий котолюб і засновник Cat & Cat Games Костя... Запеклий котолюб і засновник Cat & Cat Games Костя...

Членом журі премії WEGAME Awards на шостому фестивалі гік- і гейм-культури стане засновник Cat...

Членом журі премії WEGAME Awards на шостому фестивалі гік- і...

31 березня 2020
Засновник Beatshapers Олексій Меншиков стане судде... Засновник Beatshapers Олексій Меншиков стане судде...

Зустрічайте члена журі WEGAME Awards – крутого розробника, експерта з VR і CEO в...

Зустрічайте члена журі WEGAME Awards – крутого розробника, експерта з...

23 березня 2020
Реєстрацію номінантів WEGAME Awards продовжено до... Реєстрацію номінантів WEGAME Awards продовжено до...

Дати WEGAME 6.0 змінені – у цьому році фестиваль пройде 13-14 червня. Традиційне нагородження...

Дати WEGAME 6.0 змінені – у цьому році фестиваль пройде...

18 березня 2020