Крадемо персонажів? СЕО проекту Raccoon.world розповіла про захист авторських прав в іграх

14 червня 2017 Крадемо персонажів? СЕО проекту Raccoon.world розповіла про захист авторських прав в іграх

На фестивалі WEGAME 2.0 свою продукцію представляв стартап Raccoon.world. Його унікальні контролери для взаємодії з віртуальною реальністю привернули увагу багатьох відвідувачів.

СЕО проекту Raccoon.world і співзасновник консалтингової компанії Olans Group Світлана Мальована зараз активно вивчає ринок і проводить майстер-класи з правових аспектів геймдеву, IT-галузі та ін.

Ексклюзивно для WEGAME вона поділилася кейсом зі своєї юридичної практики, який розкриває певні особливості авторського права у відеоіграх. Читай, це корисно!

Спірна гра

«Виникла суперечка з приводу однієї гри. Щодо того, чи є порушення авторських прав у цьому продукті. Причина полягала у героях гри, в яких неозброєним оком було помітно персонажів Marvel і DC Comics.

WEGAME, авторські права, захист, віртуальна реальність, ігри, DC Comics, стартап, Raccoon.world, відеоігри, Marvel - 1

Багато хто сумнівався, що розробників притягнуть до будь-якої відповідальності. Так як попри те, що факт порушення прав існує, вони нічим не ризикують. Адже не їхатимуть представники компаній Marvel і DC Entertainment до України розбиратися з ними».

Особливості юридичного захисту прав

«Я не могла повністю поділити цю думку, тому що оцінка об'єктів авторського права є надто суб'єктивною. Тут все залежить від рівня опрацювання питання та фантазії людей, які захищають інтереси обох сторін.

Одні вкажуть на схожість рис і доведуть факт порушення. Інші спробують переконати опонентів у тому, що образ персонажу на 80% був доопрацьований, отже, маємо справу з новим об'єктом авторського права.

WEGAME, авторські права, захист, віртуальна реальність, ігри, DC Comics, стартап, Raccoon.world, відеоігри, Marvel - 2

Якщо змінено вагомі деталі (скажімо, говірка, хода, ключові деталі зовнішності), це формально не дає змоги ввести в оману користувача, він усвідомлює, що нехай герої і схожі, але це два різні персонажі. Справу виграє той фахівець, який першим змусить суперника прийняти власну точку зору».

Інші форми захисту

«Наведені вище обставини пов'язані з законодавством більшості країн. Але є й інші форми захисту, неюрисдикційні. Наприклад, кожен має право написати претензію, заявивши про порушення власних прав або прав третіх осіб, і попросити припинити правопорушення. Чи буде це прохання виконаним – інше питання.

WEGAME, авторські права, захист, віртуальна реальність, ігри, DC Comics, стартап, Raccoon.world, відеоігри, Marvel - 3

Ще один важливий аспект – поширення продукту. Скажімо, додаток доступний в Play Market. Отже, його завантажив туди розробник, який заздалегідь погодився з правилами ліцензійної угоди. Всі інтернет-платформи мають свої правила, за порушення яких користувача можуть покарати, забанивши чи видаливши його аккаунт».

Що сталося з грою?

«Спірна гра, про яку я розповідала на початку, власне з цим і зіткнулася. У разі справжнього юридичного розгляду шанси були б 50 на 50, а рішення залежало від грамотності захисника та обвинувача.

З нею ж сталося наступне. Якісь люди, не з Marvel або DC, поскаржилися на продукт і зібрали певну кількість таких самих скарг від користувачів на порушення авторських прав третіх осіб у грі. Це призвело до того, що Play Market видалив додаток. Так історія й закінчилася».

Висновки

WEGAME, авторські права, захист, віртуальна реальність, ігри, DC Comics, стартап, Raccoon.world, відеоігри, Marvel - 4

«Все, що стосується інтелектуальної власності та авторського права, особливо в іграх, схильне до різних ризиків. Не слід самовпевнено вважати, що якщо The Walt Disney Company чи Marvel Entertainment не приїдуть розбиратися, вам все зійде з рук.

Є безліч інших важелів впливу, що можуть зашкодити бізнесу та репутації. Часом, для цього не обов'язково щось порушувати, конкуренти цілком здатні в цьому "допомогти". Варто враховувати подібні обставини заздалегідь».

Зацікавило питання авторського права? Світлана докладно розкрила цю тему в інтерв'ю для порталу Robohunter. До того ж 20 червня в HUB 4.0 вона проведе майстер-клас на тему «Game Defense: захисти свій прибуток і власність», детальна інформація тут.

Цікаві новини

Засновник Na'Vi планує змінити вигляд українського... Засновник Na'Vi планує змінити вигляд українського...

Минулого тижня Мережу облетіла новина про те, що новим власником київського готелю «Дніпро», який...

Минулого тижня Мережу облетіла новина про те, що новим власником...

30 липня 2020
Дати виходу нових сезонів «Відьмака», «Хлопаків»,... Дати виходу нових сезонів «Відьмака», «Хлопаків»,...

Пандемія коронавірусу відчутно вплинула на серіальне виробництво, нехай і не настільки помітно, як на...

Пандемія коронавірусу відчутно вплинула на серіальне виробництво, нехай і не...

24 липня 2020
Мешканці вулиць Найт-Сіті: косплей за Cyberpunk 20... Мешканці вулиць Найт-Сіті: косплей за Cyberpunk 20...

Cyberpunk 2077 від CD Projekt RED була анонсована ще у 2012 році, реліз у...

Cyberpunk 2077 від CD Projekt RED була анонсована ще у...

15 липня 2020