Крадемо персонажів? СЕО проекту Raccoon.world розповіла про захист авторських прав в іграх

14 червня 2017 Крадемо персонажів? СЕО проекту Raccoon.world розповіла про захист авторських прав в іграх

На фестивалі WEGAME 2.0 свою продукцію представляв стартап Raccoon.world. Його унікальні контролери для взаємодії з віртуальною реальністю привернули увагу багатьох відвідувачів.

СЕО проекту Raccoon.world і співзасновник консалтингової компанії Olans Group Світлана Мальована зараз активно вивчає ринок і проводить майстер-класи з правових аспектів геймдеву, IT-галузі та ін.

Ексклюзивно для WEGAME вона поділилася кейсом зі своєї юридичної практики, який розкриває певні особливості авторського права у відеоіграх. Читай, це корисно!

Спірна гра

«Виникла суперечка з приводу однієї гри. Щодо того, чи є порушення авторських прав у цьому продукті. Причина полягала у героях гри, в яких неозброєним оком було помітно персонажів Marvel і DC Comics.

WEGAME, авторські права, захист, віртуальна реальність, ігри, DC Comics, стартап, Raccoon.world, відеоігри, Marvel - 1

Багато хто сумнівався, що розробників притягнуть до будь-якої відповідальності. Так як попри те, що факт порушення прав існує, вони нічим не ризикують. Адже не їхатимуть представники компаній Marvel і DC Entertainment до України розбиратися з ними».

Особливості юридичного захисту прав

«Я не могла повністю поділити цю думку, тому що оцінка об'єктів авторського права є надто суб'єктивною. Тут все залежить від рівня опрацювання питання та фантазії людей, які захищають інтереси обох сторін.

Одні вкажуть на схожість рис і доведуть факт порушення. Інші спробують переконати опонентів у тому, що образ персонажу на 80% був доопрацьований, отже, маємо справу з новим об'єктом авторського права.

WEGAME, авторські права, захист, віртуальна реальність, ігри, DC Comics, стартап, Raccoon.world, відеоігри, Marvel - 2

Якщо змінено вагомі деталі (скажімо, говірка, хода, ключові деталі зовнішності), це формально не дає змоги ввести в оману користувача, він усвідомлює, що нехай герої і схожі, але це два різні персонажі. Справу виграє той фахівець, який першим змусить суперника прийняти власну точку зору».

Інші форми захисту

«Наведені вище обставини пов'язані з законодавством більшості країн. Але є й інші форми захисту, неюрисдикційні. Наприклад, кожен має право написати претензію, заявивши про порушення власних прав або прав третіх осіб, і попросити припинити правопорушення. Чи буде це прохання виконаним – інше питання.

WEGAME, авторські права, захист, віртуальна реальність, ігри, DC Comics, стартап, Raccoon.world, відеоігри, Marvel - 3

Ще один важливий аспект – поширення продукту. Скажімо, додаток доступний в Play Market. Отже, його завантажив туди розробник, який заздалегідь погодився з правилами ліцензійної угоди. Всі інтернет-платформи мають свої правила, за порушення яких користувача можуть покарати, забанивши чи видаливши його аккаунт».

Що сталося з грою?

«Спірна гра, про яку я розповідала на початку, власне з цим і зіткнулася. У разі справжнього юридичного розгляду шанси були б 50 на 50, а рішення залежало від грамотності захисника та обвинувача.

З нею ж сталося наступне. Якісь люди, не з Marvel або DC, поскаржилися на продукт і зібрали певну кількість таких самих скарг від користувачів на порушення авторських прав третіх осіб у грі. Це призвело до того, що Play Market видалив додаток. Так історія й закінчилася».

Висновки

WEGAME, авторські права, захист, віртуальна реальність, ігри, DC Comics, стартап, Raccoon.world, відеоігри, Marvel - 4

«Все, що стосується інтелектуальної власності та авторського права, особливо в іграх, схильне до різних ризиків. Не слід самовпевнено вважати, що якщо The Walt Disney Company чи Marvel Entertainment не приїдуть розбиратися, вам все зійде з рук.

Є безліч інших важелів впливу, що можуть зашкодити бізнесу та репутації. Часом, для цього не обов'язково щось порушувати, конкуренти цілком здатні в цьому "допомогти". Варто враховувати подібні обставини заздалегідь».

Зацікавило питання авторського права? Світлана докладно розкрила цю тему в інтерв'ю для порталу Robohunter. До того ж 20 червня в HUB 4.0 вона проведе майстер-клас на тему «Game Defense: захисти свій прибуток і власність», детальна інформація тут.

Цікаві новини

До складу журі WEGAME Awards увійде співзасновник... До складу журі WEGAME Awards увійде співзасновник...

12 квітня на шостому геймерському фестивалі WEGAME відбудеться традиційне нагородження інді-розробників WEGAME Awards! Членом...

12 квітня на шостому геймерському фестивалі WEGAME відбудеться традиційне нагородження...

17 лютого 2020
Нова зброя в Skyrim і старт другого сезону Call of... Нова зброя в Skyrim і старт другого сезону Call of...

Що очікує геймерів у розширенні для лутер-шутера The Division 2? Як виглядає новий режим...

Що очікує геймерів у розширенні для лутер-шутера The Division 2?...

14 лютого 2020
1+1=1! Квитки на WEGAME 6.0 за спеціальною ціною з... 1+1=1! Квитки на WEGAME 6.0 за спеціальною ціною з...

Усім закоханим в ігри та косплей ми даруємо суперзнижку з нагоди Дня св. Валентина....

Усім закоханим в ігри та косплей ми даруємо суперзнижку з...

13 лютого 2020