Усе, що потрібно знати про кіберспорт

14 листопада 2018 Усе, що потрібно знати про кіберспорт

Світова аудиторія кіберспорту перевищує 230 млн користувачів, а 22 країни вже визнали його офіційним видом спорту. Чим же зумовлена ​​така популярність?

У цій статті ми розповімо про те, що таке кіберспорт, хто такі кіберспортсмени, і чому вони так багато заробляють.

Що таке кіберспорт

Кіберспорт — це змагання на основі комп’ютерних ігор, де гра презентує середовище взаємодії об’єктів управління, забезпечуючи рівні умови змагань людини з людиною або команди з командою. Кіберспорт належить до інтелектуальної діяльності і його часто порівнюють із шахами. До речі, саме шахи лежать в основі однієї з найпопулярніших кібердисциплін Dota 2.

Що це означає — «кіберспортсмен»?

Усе, що потрібно знати про кіберспорт - 1

Професійний кіберспортсмен, як і футболіст, грає за певну організацію (клуб) на турнірах та змаганнях. Причому, на відміну від класичного спорту, вік кіберспортсмена взагалі не має значення — навіть 18-річний кіберспортсмен може заробляти мільйони доларів. У багатьох іграх важлива швидкість реакції, тому нерідко молоді гравці перевершують своїх старших побратимів у шутерах. Наприклад, в CS: GO.

Скільки в середньому заробляють кіберспортсмени?

За підрахунками аналітичного майданчика SuperData Research, до 2018 року сумарні доходи від кіберспорту будуть близько $ 1,9 млрд. Основна аудиторія кіберспорту — це молоді, досить забезпечені люди, які цікавляться сучасними технологіями. Саме вони є «золотою жилою» для рекламодавців.

Тому й заробіток кіберспортсменів відповідний. Наприклад, топовий гравець в League of Legends може отримувати від $ 120 тисяч у рік. І це без урахування призових.

Крім заробітної плати, яку гравці отримують від організації, вони ділять між собою і призовий фонд дисципліни.

Нижче перераховані ігри з найбільшими призовими фондами за 2017 рік:

  • Dota 2 — $ 25,9 млн;
  • League of Legends — $ 4,6 млн;
  • Counter-Strike: Global Offensive — $ 4,1 млн;
  • Smite — $ 3 млн;
  • Call of Duty: Advanced Warfare — $ 2,5 млн.

Які ігри належать до кіберспорту?

Найбільш популярні і високооплачувані ігри — Dota 2, League of Legends, Counter-Strike і Hearthstone.

Dota 2 — це мультиплеєрна бойова онлайн-арена (MOBA). У змаганнях цього жанру беруть участь дві команди, де кожен гравець керує одним персонажем із певного списку доступних героїв, які відрізняються своїми здібностями. Кінцева мета гри — знищення бази противника.

Призовий фонд: $ 28 млн.

League of Legends — ще один представник жанру MOBA і найпопулярніша гра серед кіберспортивних дисциплін у світі. У цій грі можуть одночасно перебувати онлайн майже 30 млн користувачів. А це — майже 70 % від усіх шанувальників мультиплеєрних бойових арен.

Гра в League of Legends проходить окремими партіями (сесіями). Щоб зіграти гру в певному режимі, необхідно подати заявку та дочекатись автоматичного підбору гравців, який здійснюється з урахуванням їхнього рейтингу в даному режимі. Зазвичай пошук ігри триває близько хвилини, сама ж ігрова сесія може проходити від 16 до 65 хвилин залежно від режиму.

Показово, що кожна гра починається від початку— усі гравці мають однаковий початковий рівень і стартову кількість ресурсів. Прокачувати персонажів необхідно в процесі партії.

Призовий фонд: $ 7 млн.

Counter-Strike: Global Offensive — один із найпопулярніших шутерів від першої особи у світі. Мета гри полягає в протистоянні двох команд: терористів і спецпідрозділів. Гравцям необхідно виконати завдання карти або знищити супротивників.

Призовий фонд: $ 4 млн.

Hearthstone — це симулятор колекційної карткової гри. Це покрокова дуель двох гравців, які прагнуть знищити противника завдяки своїй колоді. Для покращення колоди можна купувати рідкісні й більш потужні карти в ігровому магазині або отримувати їх як нагороду за участь в іграх на Арені. Сьогодні різноманітність карт досягла такої позначки, що поріг входження для нових гравців став досить великий. Саме тому компанія Blizzard (розробник гри) створила два режими:

  • стандартний режим, де використовуються карти з класичного набору і актуальних доповнень.
  • вільний режим, де можна використовувати абсолютно всі карти.

Призовий фонд: $ 2 млн.

Які кіберспортивні дисципліни будуть актуальними в майбутньому

Через велику популярність кіберспорту, сюди долучаються нові інвестори. Це означає, що скоро з’являться й нові кіберспортивні дисципліни. Найбільш перспективні з них: Gwent, Fortnite і Quake Champions.

GwentУсе, що потрібно знати про кіберспорт - 2

Карткова онлайн-гра, яку часто порівнюють з Hearthstone. Gwent була випущена зовсім недавно — на початку 2018 року, але зараз у відкритому доступі для гравців є тільки її бета-версія. Проте, завдяки гарному бекграунду у вигляді улюбленого всесвіту «Відьмака», ця гра вже отримала хороші відгуки.

Спочатку Gwent була однією з розваг всередині гри «Відьмак 3. Дике полювання». Але ця активність настільки сподобалася геймерам, що розробникам довелося випустити окремий проект.

FortniteУсе, що потрібно знати про кіберспорт - 3

Fortnite не раз називали копією PlayerUnknown's Battlegrounds (PUBG) — розробники останньої зараз навіть судяться з авторами Fortnite за авторські права.

За прогнозами кіберспортивних аналітиків з Cybersport.ru, у Fortnite набагато менший потенціал, ніж у PUBG. Проте, на початку лютого 2018 року Fortnite побила рекорд PlayerUnknown's Battlegrounds за онлайн-результатами пошуку на Twitch — 3,4 млн проти 3,2 млн. Можливо, переглядів було б ще більше, якби були достатні технічні можливості. Ставити хрест на цій грі точно не можна, а от чи стане вона кіберспортивною дисципліною — покаже час.

Quake ChampionsУсе, що потрібно знати про кіберспорт - 4

Класичний шутер повернувся в новому форматі у 2017 році, зачепивши всіх олдскульщиків. Зараз організація стрімко набирає собі гравців в Quake і готова змагатися на турнірах. Головне — щоб розробники та організатори не підвели, а довгоочікувані турніри все-таки відбулися.

Цікаві новини

Членом журі WEGAME Awards стане керівник львівсько... Членом журі WEGAME Awards стане керівник львівсько...

Зустрічайте нового члена журі конкурсу WEGAME Awards – керівника львівського офісу Gameloft Романа Гармаша!...

Зустрічайте нового члена журі конкурсу WEGAME Awards – керівника львівського...

08 квітня 2020
Запеклий котолюб і засновник Cat & Cat Games Костя... Запеклий котолюб і засновник Cat & Cat Games Костя...

Членом журі премії WEGAME Awards на шостому фестивалі гік- і гейм-культури стане засновник Cat...

Членом журі премії WEGAME Awards на шостому фестивалі гік- і...

31 березня 2020
Засновник Beatshapers Олексій Меншиков стане судде... Засновник Beatshapers Олексій Меншиков стане судде...

Зустрічайте члена журі WEGAME Awards – крутого розробника, експерта з VR і CEO в...

Зустрічайте члена журі WEGAME Awards – крутого розробника, експерта з...

23 березня 2020