Яніна Лимар: «Для костюмів, де це можливо, я застосовую справжні матеріали»

13 березня 2017 Яніна Лимар: «Для костюмів, де це можливо, я застосовую справжні матеріали»

Раніше ми познайомили читачів із учасницею косплей-шоу WEGAME 2.0 Яніною Лимар (Я. Л.). У другій частині інтерв'ю дівчина розповість, як їй вдається поєднувати косплей з сімейним життям і поділиться подробицями створення костюмів та крафту.

Інтерв'юер: Лідія Цененко (Л. Ц.)

Л. Ц .: Як тобі вдається поєднувати своє захоплення з сімейним життям? Чи часто взагалі зустрічається у нашій країні «сімейний косплей»?

Я. Л.: Жодних проблем. Власне, це саме наше життя. Нікого ж не питають, як вдається поєднувати поїздки на дачу з основною роботою? Просто замість дачі ми ходимо на фестивалі чи робимо костюми. Доньці подобається перевтілюватися, вона радо відіграє запропоновані образи.

Щодо «сімейного косплею» точно не скажу, але оскільки таке поняття як «гік-сімейство» існує, тож не таке воно й рідкісне.

Яніна Лимар: «Для костюмів, де це можливо, я застосовую справжні матеріали» - 1

Л. Ц.: Розкажи, будь ласка, як ти шиєш костюми.

Я. Л.: Я намагаюся робити костюм так, як зробив би художник із костюмів для екрану. Усюди, де це можливо, я застосовую справжні матеріали. Якщо оксамит – тоді справжній, якщо шкіра – то натуральна, а не.

Мінімум синтетики, максимум реалістичності. Ідеал, якого я прагну, – щоб людям здавалось, ніби мій персонаж справді прийшов із іншої реальності, а не був зроблений «з паперу».

Оскільки, крім косплею, ми захоплюємося ще й рольовими іграми, костюми я намагаюся робити максимально міцними: ми в них бігаємо лісом, б'ємося на ЛАРПі. Якщо їх пошити «на живу нитку», то довго в таких умовах вони не служитимуть.

Яніна Лимар: «Для костюмів, де це можливо, я застосовую справжні матеріали» - 3

Із будь-якою з пошитих мною рей можна поводитись, як із придбаною в магазині: носити щодня, прати, прасувати тощо. Перша сукня, що я зробила, й досі має чудовий вигляд, а їй вже 12 років.

Другий пункт, про який доводиться думати, – це функціональність і вага костюму. Один із найжахливіших спогадів у моєму житті: дитина проситься до туалету, а у неї крила та сукня в підлогу, у мене – крила, сокира та шлейф, у чоловіка в руках фотоапарат, молот, сумка з речами першої необхідності... При цьому більшість кріплень на шнурках, тобто знімаються далеко не просто.

У такі моменти розумієш, що жага до реалістичності повинна часом поступатися здоровому глузду, а всілякі «шнурочки-ґудзики-гачечки» – перетворюватися на липучки та блискавки. Отже кожен новий образ – це певні уроки, які необхідно засвоїти на шляху до досконалості.

Л. Ц.: Які найдивніші і просто цікаві костюми доводилося створювати?

Я. Л .: Дивних не назву, а ось найцікавіше було робити сестру Бенедрон. Образ вимагав чимало часу, зусиль і навичок роботи з різними матеріалами. Зокрема, крила, частина кіраси та сокира виготовлені з ізолону, а поножі, плечі, поручі та нагрудник – із полівінілхлориду (ПВХ). Одяг – із вовни та шкіри, прикрашеної випалюванням.

Деякі етапи можна було робити лише в чотири руки – необхідно було гнути ПВХ, надаючи потрібної форми, водночас хтось мав тримати будівельний фен, яким цей ПВХ нагрівався. Інші вимагали постійної уваги: ​​намастити клеєм, відстежити 20 хвилин, склеїти, нанести наступний шар – і все це по колу кілька годин поспіль.

Те саме з фарбуванням: щоб шар акрилу висох, потрібен час, а таких шарів для рівномірного фарбування треба мінімум три. У цілому звучить як рутина, але результат себе виправдовує. До того ж завжди можна зібратися приємною компанією та робити це разом.

Яніна Лимар: «Для костюмів, де це можливо, я застосовую справжні матеріали» - 3

Л. Ц.: З якими матеріалами працюєш найчастіше?

Я. Л .: Вовна, шкіра, льон, бавовна – для одягу, ПВХ, EVA, ізолон – для обладунків. Зараз хочу сконцентруватися саме на EVA та виключити ізолон і ПВХ. Нещодавно у Кіри було новорічне свято і її призначили сніжинкою.

Саме призначили, оскільки в садку, як з'ясувалося, креативність ні до чого. Я скористалася нагодою та на пробу зробила корону з EVA. Експеримент виявився більше ніж вдалим, і наступний костюм я спланую робити саме з цього матеріалу. Він зручний в обробці, транспортуванні, та, власне, експлуатації.

Л. Ц.: Крафт для образів робите з чоловіком власноруч чи десь замовляєте?

Я. Л.: Звісно, робимо, це ж найцікавіше. Я би навіть сказала – 90% всього задоволення. Власне, крафтимо не тільки для себе, але й на замовлення, якщо воно здасться цікавим.

Радимо ознайомитися з іншими інтерв`ю, які підготувала прес-служба WEGAME. Дізнайтеся більше про наших переможців і суддю конкурсу косплею.

Цікаві новини

«501-й легіон» в Україні: добрі справи Темної сторони

Зовсім юний, але досить активний підрозділ всесвітньої організації фанатів «Зоряних воєн» – «501-й легіон» – став експонентом WEGAME 4.0. Що...

12 липня 2018

Студія Tiger Way: «Нагорода WEGAME AWARDS стала для нас неабиякою мотивацією»

Студія Tiger Way, яка перемогла в номінації Best Mobile Game на WEGAME AWARDS 2017, цього року знову відвідала наш фестиваль...

11 липня 2018

5 найкрутіших і найбільш очікуваних ігрових новинок на ПК у 2018 році

Найочікуваніші, найрезонансніші ігри й такі, що запам'ятовуються, які вже з’явилися і ще з’являться на ПК цього року. Frostpunk Розробник: 11...

06 липня 2018