Яніна Лимар: «Косплей – це цілий окремий всесвіт»

15 лютого 2017 Яніна Лимар: «Косплей – це цілий окремий всесвіт»

Цього разу наша прес-служба підготувала інтерв'ю з «прекрасною половиною» косплей-сімейства, яке запам'яталось більшості відвідувачів WEGAME 2.0. Яніна, Ілля та Кіра Лимар виступили на шоу з окремими номерами. А наймолодший косплеєр у сім'ї – Кіра – посіла перше місце в дитячій номінації.

З Яніною Лимар (Я.Л.) ми обговорили чимало цікавих питань стосовно косплею, фестивалів і пошиття костюмів. Приємного читання!

Інтерв`юер: Лідія Цененко (Л.Ц.)

Л.Ц.: Привіт, Яніно! Розкажи трохи про себе нашим читачам.

Я.Л.: Привіт усім! Я косплеєр, ролевик, крафтер і ще багато чого в одному флаконі. Власне, вся наша сім'я така, але саме ці захоплення у мене з чоловіком спільні. Доньці лише три роки, звісно, вона ще нічим серйозно не захоплюється, але їй безмежно цікаво змінювати образи та відігравати різних персонажів.

Яніна Лимар: «Косплей – це цілий окремий всесвіт» - 1

Чоловік теж брав участь на тому фестивалі, він відігравав мушкетера з книжкової серії Warhammer FB.

Яніна Лимар: «Косплей – це цілий окремий всесвіт» - 2

Навіть не знаю, чи можна назвати нас новачками – у косплей із чоловіком ми прийшли з рольового руху, маючи чималий досвід у створенні костюмів. Влилися в рух ми десь у 2005-му. За той час я встигла пошити багато костюмів, стилізованих під різні епохи.

Костюми XVI сторіччя (2008 р.)

Яніна Лимар: «Косплей – це цілий окремий всесвіт» - 3

Стилізація костюмів XV сторіччя (2014 р.)

Яніна Лимар: «Косплей – це цілий окремий всесвіт» - 4

Щодо власне косплею, то схоже, першим косплеєром у сім'ї стала наша донька Кіра. Основою для створення її сукні стало вбрання дами з картини Петруса Крістуса «Святий Елігій».

Яніна Лимар: «Косплей – це цілий окремий всесвіт» - 5

Косплей – це цілий окремий всесвіт, хобі, що вимагає багато вільного часу. Тому до 2015-го я просто не розуміла, чи вдасться мені вмістити його в і без того «гумову» добу. А потім прийшло усвідомлення, що я мушу викроїти час для цієї творчості, посунувши інші справи.

Л. Ц.: Які образи було найцікавіше втілювати, а які не виправдали очікувань?

Я.Л.: Цікаво абсолютно все, навіть етап створення костюмів і крафту – це вже для мене величезне задоволення. Тому жодних розчарувань. Після вдалого дебюту я замахнулася на дуже складний образ жриці-людини зі всесвіту Warcraft – сестри Бенедрон. Я практично жила цим впродовж двох місяців.

Яніна Лимар: «Косплей – це цілий окремий всесвіт» - 6

Точніше, жили цим ми всією сім'єю. Одночасно з моїм костюмом робили гнома-механіка для чоловіка та дракончика Свєтіка для доньки.

Яніна Лимар: «Косплей – це цілий окремий всесвіт» - 7

На одному з київських фестивалів у 2016 році сестра Бенедрон, яку я втілювала, посіла перше місце в номінації «Комп'ютерні ігри», а дракончик Свєтік – друге – у категорії «Дитячий косплей».

Яніна Лимар: «Косплей – це цілий окремий всесвіт» - 8

А восени Кіра стала переможницею «Дитячого косплею» на WEGAME 2.0.

Л.Ц.: Що би ти порадила косплеєрам-початківцям?

Я.Л.: Творити та не зупинятися. Будь-які технічно складні костюми можна розбити на простіші складові, а далі вже потроху робити. Не боятися запитувати. Косплеєри – в цілому доброзичливий народ і досить охоче діляться секретами виготовлення костюмів.

Не шкодувати грошей на якісні фотографії. Зрештою, фото – це те, що демонструє ваші досягнення світу. А ще, перш ніж винаходити велосипед, гуглити. Можливо, хтось вже робив щось подібне та ще й створив за цим мануал, може навіть із відео.

Незабаром чекайте на другу частину нашої бесіди з Яніною, де вона розкаже про створення костюмів докладніше та поділиться планами на майбутнє.

Цікаві новини

До складу журі WEGAME Awards увійде співзасновник... До складу журі WEGAME Awards увійде співзасновник...

12 квітня на шостому геймерському фестивалі WEGAME відбудеться традиційне нагородження інді-розробників WEGAME Awards! Членом...

12 квітня на шостому геймерському фестивалі WEGAME відбудеться традиційне нагородження...

17 лютого 2020
Нова зброя в Skyrim і старт другого сезону Call of... Нова зброя в Skyrim і старт другого сезону Call of...

Що очікує геймерів у розширенні для лутер-шутера The Division 2? Як виглядає новий режим...

Що очікує геймерів у розширенні для лутер-шутера The Division 2?...

14 лютого 2020
1+1=1! Квитки на WEGAME 6.0 за спеціальною ціною з... 1+1=1! Квитки на WEGAME 6.0 за спеціальною ціною з...

Усім закоханим в ігри та косплей ми даруємо суперзнижку з нагоди Дня св. Валентина....

Усім закоханим в ігри та косплей ми даруємо суперзнижку з...

13 лютого 2020