uk ru en

І вдарить блискавка з небес, і гілка проросте з кореня Древа. Коли в чаші змішають води джерела з попелом хороброї душі, що забрала владу обманом, почують заклик усі вірні слуги Його! Він болем окропить невірних! Батьку хаосу, Боже тіней, Владико тисячі світів! Ми кличемо! Прийди!

Твоє правління змінить Землю, позбавивши її від недосконалості – від порочної помилки тих, хто ношу свою переклав на дітей своїх. Гор’унатт… Великий і Всемогутній! Повернись до нас із Порожнечі! І поведи за собою незламну армію благочестивих вахлорів!

Сказання від Елеаджа, 21-0 / 74 мерідат при енеї
separator icon
separator icon

Привіт! Ти теж йдеш на велике випробування? Не дивися на мене так. Так, я старий. Мої руки й ноги не такі сильні, як раніше. Але розум! Він-то гострий, як бритва!

Гадаєш, чому ми всі тут? Усе просто. Співдружність шукає допомоги. Їм потрібно знайти нащадків великого героя, які зможуть перемогти зло, яке повернулося.

Як, ти не в курсі? Ти взагалі хоч щось знаєш про Гейма Великого? Ну що ж, ходімо, а я поки розповім тобі, як жив і загинув цей прославлений герой.

Було це давно, так давно, що навіть уже папір не пам’ятає всього. Цей всесвіт заселяли різні боги: злі, добрі, жадібні та щедрі. Вони поділили наш світ і правили ним так, як хотіли. І воювали… дуже часто воювали. Вони створювали собі армію та ділили всесвіт.

Й ось одного дня війну оголосили на тих землях, де зараз перебуваємо ми з тобою. Цей край належав грізному богу Уїарміту. Він був по-справжньому могутній і справедливий. Багато істот, які створені богами, прагнули потрапити до його краю, бо тут можна було жити в мирі – вирощувати зерно, створювати сім’ї.

У цих землях бували і війни. Але що таке декілька років війни проти п’ятдесяти – миру? Правильно, ніщо.

Була велика таємниця, чому саме наш світ став наріжним каменем, ласим шматочком для всіх інших…

Щоправда, оповіді не говорять, що там було. Але ясно одне: велике зло на ім’я Гор’унатт потрапило у наш світ і почало його захоплювати. І, уяви собі, Гор’унатт вбив Уїарміта. Так-так, і поневолив цей край. Він мордував його довгі десятиліття. Істоти, які раніше мріяли потрапити в ці землі, з острахом дивилися в їхній бік.

Думаєш, я жартую? Ні, тоді все дійсно було так!

Було, поки не знайшовся сміливець. Хлопчисько, за мірками богів, але сильний чоловік в очах людей. Його звали Гейм. Був він високий і міцний, міг зігнути прути в долоню шириною! Могутній воїн, який поклав своє життя за визволення краю. Було там щось, через що він так сильно розсердився на Гор’унатта, але не пам’ятаю вже…

Він довго поневірявся в пошуках сили. Великої сили, яка спроможна зрівнятися із силою богів. Він знайшов цю силу…

Оповідки, що дійшли до нас, не говорять, що там сталося. Але зрозуміло одне: Гор’унатта вбили, а світу стало краще. Гейм став легендою. Напівправдивою, прикрашеною. А світ… а що йому буде? Ми пройшли багато воєн, але це вже ми самі, без Богів.

Кажуть, що десь на півночі буря збирається, що Гор’унатт повернувся… Якщо це так, то я й ти точно маємо перевірити свої сили. А раптом, ми і є тими обраними, хто розбереться, що в них там сталося…

Диви, а ось ми і прийшли. Реєструйся, щоб долучитись до великих випробувань. Я теж поки сяду і внесу свої дані.

Співдружність нагороду обіцяє. Дивись, аби я першим її не отримав. Час за спорядженням йти. Не відставай!

А я розповідав тобі історію про втрачену силу Ієда через війну біля річки Молграрід?...